13.01.2015Рішення виконкому №2 "Про організацію харчування дітей у дошкільних навчальних закладах та дошкільному підрозділі навчально-виховного комплексу № 1 «Мрія» відділу освіти в 2015 році"

Заслухавши та обговоривши інформацію  виконувача обов’язків начальника  відділу освіти виконкому Бердянської міської ради Лазуренко Н.О. про підсумки організації, виконання норм харчування дітей у дошкільних навчальних закладах та дошкільному підрозділі навчально-виховного комплексу №1 «Мрія» відділу освіти в 2014 році та організацію харчування дітей у 2015 році, виконавчий комітет  зазначає, що при організації харчування відділ освіти керується постановою Кабінету Міністрів України від 22.11.2004 №1591 „Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах”, Порядком організації харчування дітей у навчальних та оздоровчих закладах, затвердженим наказом Міністерства охорони здоров'я України, Міністерства освіти і науки України від 01.06.2005 № 242/329, Інструкцією з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, затвердженою наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров'я України від 17.04.2006  №298/227.

            Згідно зі ст. 35 Закону України „Про дошкільну освіту” у відповідності до „Порядку встановлення плати для батьків за перебування дітей у державних і комунальних дошкільних та інтернатних навчальних закладах” батьки вносять  плату  за харчування дітей у розмірі 50 відсотків  у міській місцевості та 30 відсотків у сільській місцевості від вартості харчування на  день. Від сплати за харчування дитини звільняються батьки або  особи, які їх замінюють, у сім’ях, у яких сукупний дохід на кожного члена сім’ї за попередній квартал з урахуванням індексу зростання цін не перевищував прожиткового мінімуму.

Також отримують пільги за харчування діти – сироти, багатодітні сім’ї, чорнобильці.

            Протягом 2014 року безкоштовно харчувалось у середньому 70 дітей, на що було виділено 100% бюджетних коштів.

            Постійно діючою комісією з контролю за виконанням норм харчування у дошкільних навчальних закладах, створеною у відділі освіти виконкому, проаналізовано виконання встановлених законодавством  норм   харчування  дітей  у дошкільних навчальних закладах відділу освіти в 2014 році. Встановлено, що норми харчування виконано у середньому на 98%.                

Загальна сума коштів, виділених на харчування дітей у дошкільних навчальних закладах відділу освіти на 2014 рік з міського бюджету, становила 4659079,00 грн.

Організація харчування дітей у дошкільному підрозділі навчально-виховного комплексу № 1 «Мрія» у 2014 році здійснювалася приватним підприємцем, визначеним за результатами проведення тендерної процедури із закупівлі послуги їдальні. Загальна сума коштів, виділених з місцевого бюджету на харчування дітей дошкільного віку  в цьому закладі, становила  25752,00 грн.

З метою організації якісного процесу харчування та виконання законодавчо встановлених норм  у бюджетному запиті на 2015 рік передбачено кошти у сумі 5206716,00 грн. для харчування дітей у дошкільних навчальних закладах відділу освіти та 150751,00 грн. для харчування дітей у дошкільному підрозділі навчально-виховного комплексу № 1 «Мрія» відділу освіти. Ці кошти передбачено для харчування  2295 дітей.

        Керуючись Законом України „Про дошкільну освіту”, ст.32 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, ст.25 Статуту територіальної громади міста Бердянська, виконавчий комітет Бердянської міської ради

 

ВИРІШИВ:

 

            1. Інформацію виконувача обов’язків начальника відділу освіти  виконкому Бердянської міської ради Лазуренко Н.О. про підсумки організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах та дошкільному підрозділі навчально-виховного комплексу № 1 «Мрія» відділу освіти в 2014 році та організацію харчування в 2015 році  взяти до відома.

 

            2. Залишити  трьохразове гаряче харчування для дітей у дошкільних навчальних закладах та дошкільному підрозділі навчально-виховного комплексу № 1 «Мрія»  відділу освіти виконкому Бердянської міської ради.

 

            3. Встановити плату за харчування дітей у дошкільних навчальних закладах відділу освіти в розмірі 19,00 гривень на день з 01.03.2015 року.

 

            4. Залишити плату за харчування дітей у дошкільному підрозділі комунального НВК № 1 «Мрія» у розмірі 21,00 гривня на день.

 

            5. Постійно діючій комісії з контролю за виконанням норм харчування відділу освіти виконкому Бердянської міської ради  щоквартально, протягом 2015 року, контролювати та  аналізувати фактичне виконання норм  харчування в дошкільних навчальних  закладах.

 

            6. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради  Шаповал Л.С.

 

 

Міський голова                                                                                 О.А. Бакай