10.02.2015Рішення виконкому №28 "Звіт про діяльність Координаційної ради з питань підвищення енергоефективності при виконавчому комітеті Бердянської міської ради за ІІ півріччя 2014 року"

Заслухавши та обговоривши інформацію секретаря Координаційної ради з питань підвищення енергоефективності при виконавчому комітеті Бердянської міської ради (далі — Координаційна рада) Криворучко Н.В. за ІІ півріччя 2014 року, виконавчий комітет Бердянської міської ради зазначає, що робота Координаційної ради спрямована на координацію дій всіх учасників енергетичного ринку з метою підвищення енергоефективності в усіх сферах діяльності м. Бердянськ.

У ІІ півріччі 2014 року було проведено два засідання Координаційної ради згідно з Положенням Про Координаційну раду, які відбулися 09 липня та 03 жовтня 2014 року. На засіданнях було розглянуто актуальні питання, які було вирішено, та прийнято відповідні рішення.

Одним з кроків успішного впровадження та реалізації заходів з енергозбереження та енергоефективності в місті є налагодження системи збору та обліку даних щодо використання енергоресурсів. За допомогою спеціалістів відділу інформаційно-комунікаційних ресурсів виконавчого комітету Бердянської міської ради створено єдину електронну систему обліку споживання енергоресурсів бюджетними установами міста Бердянська, впровадження якої затверджено розпорядженням міського голови від 25 березня 2014 року № 82-р “Про впровадження єдиної електронної системи обліку споживання енергоресурсів бюджетними установами міста Бердянська”. Зазначена програма дає можливість систематизувати та оптимізувати облік споживання, а також проводити подальший якісний аналіз отриманих показників.

Упровадження програми ЄЕСОСЕ вже відбулося в бюджетній сфері міста: у відділах охорони здоров'я, освіти та культури виконавчого комітету Бердянської міської ради. На черзі — комунальні підприємства.

За результатами обговорення на засіданні Координаційної ради було вирішено доручити відділу інформаційно-комунікаційних ресурсів виконавчого

комітету Бердянської міської ради спільно з відділом інвестиційної діяльності та енергозбереження управління економіки виконавчого комітету Бердянської міської ради забезпечити впровадження електронної системи обліку споживання енергоресурсів комунальними підприємствами міста Бердянська згідно з розпорядженням міського голови від 27.06.2014 № 217-р.

Важливим кроком у реалізації довгострокової стратегії енергозбереження та підвищення енергоефективності міста повинен стати Муніципальний енергетичний план м. Бердянська (далі-МЕП). Цей План розраховано на повне термальне та архітектурне оновлення міських громадських та житлових будівель, на оновлення систем енергозабезпечення міста, на зниження постійно зростаючого навантаження на бюджети мешканців та міський бюджет Бердянська. Нова стратегія енергетичної перебудови міста буде розрахована як мінімум на 10 років, на період до 2025 року, з головною метою - побудувати ощадливу та зелену енергетику міста та теплі будівлі. 

Згідно з рішенням сорок сьомої сесії Бердянської міської ради VI скликання від 17.04.2014 №6 було вирішено виділити кошти з бюджету розвитку на розробку Муніципального енергетичного плану м. Бердянська.

Одне з основних завдань Координаційної ради - участь в розробці Муніципального енергетичного плану. Головною метою розробки плану є зниження енергетичної залежності міста в умовах постійного зростання цін на енергоносії та приєднання Бердянська до «Угоди мерів», у рамках якої передбачена реалізація намірів Європейської Комісії у форматі “20/20/20”, а саме: знизити власні викиди СО2 в атмосферу більш ніж на 20% та збільшити застосування альтернативних джерел енергії на 20% до 2020 року.

Муніципальний енергетичний план - це в деякому сенсі продовження  роботи в рамках участі в добровільній ініціативі Європейської Комісії “Угода Мерів”. При складанні структури Муніципального енергетичного плану міста Бердянська до 2025 року було розглянуто досвід таких міст України як Курахово, Хмельницький, Івано-Франківськ, Краматорськ та ін.

Спочатку планувалося відштовхуватися від структури Муніципального енергетичного плану міста Запоріжжя. У свою чергу, в його основу покладено структуру Міського енергетичного плану Києва на 2012-2016 роки, створеного за новою європейською методологією групою вітчизняних спеціалістів спільно з інженерними енергетичними компаніями міста Києва за програмою агентства США з міжнародного розвитку “Реформа міського теплозабезпечення в Україні”.

Однак базувати Муніципальний енергетичний план, орієнтований на період до 2025 року, на плані міста Києва, який орієнтовано на 5 років — в корені не вірно. Муніципальний план — це стратегічний документ, а не документ, орієнтований на середню перспективу. Тим більше, що на момент підготовки свого МЕПу місто Запоріжжя ще не було учасником “Угоди мерів”, тоді як, наприклад, Бердянську доцільніше базувати свій МЕП на Програмі “План дій зі сталого енергетичного розвитку на період до 2020 року”.

Використовуючи досвід інших міст, в яких вже розробили та прийняли МЕП, у місті у звітному періоді проведено низку заходів, які значно прискорять розробку МЕП.

По-перше, було створено робочу групу з розробки муніципального енергетичного плану. Підготовку розпорядження міського голови зі створення робочої групи було покладено на управління економіки виконкому Бердянської міської ради.

По-друге, затверджено план заходів з розробки МЕП міста Бердянська.

Враховуючи вищезазначене, згідно зі ст. ст. 27, 40 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, ст.ст. 25, 125 Статуту територіальної громади міста Бердянська виконавчий комітет Бердянської міської ради

 

В И Р І Ш И В:

 

1. Інформацію секретаря Координаційної ради з питань підвищення енергоефективності при виконавчому комітеті Бердянської міської ради Криворучко Н.В. про діяльність ради за ІІ півріччя 2014 року взяти до відома.

2. Вважати діяльність  Координаційної ради з питань підвищення енергоефективності при виконавчому комітеті Бердянської міської за ІІ півріччя 2014 року задовільною.

3. Координаційній раді з питань підвищення енергоефективності при виконавчому комітеті Бердянської міської ради продовжити роботу за перспективними основними завданнями на І півріччя 2015 року та спрямовану на підвищення енергоефективності в місті Бердянську.

4. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Степаненка А.А.

 

 

 

Міський голова                                                                           О.А. Бакай