10.02.2015Рішення виконкому №29 "Про стан виконання Програми муніципальної підтримки дитячо-юнацької громадської організації Бердянський скаутський центр «Відкрите серце» у 2014 році"

Заслухавши та обговоривши інформацію члена Бердянського скаутського центру «Відкрите серце» Данилюк Т.В. про стан виконання Програми муніципальної підтримки дитячо-юнацької громадської організації Бердянський скаутський центр «Відкрите серце» у 2014 році, затвердженої рішенням сорок шостої (позачергової) сесії Бердянської міської ради VІ скликання від 31 березня 2014 року № 14, виконавчий комітет міської ради зазначає, що заходи Програми виконано повністю.

Вищезазначену Програму було розроблено, враховуючи потребу територіальної громади м. Бердянськ у розвитку дитячо – юнацького спортивного туризму та краєзнавства, з метою розвитку спортивного туризму, який є важливою складовою загальнодержавної системи фізичної культури і спорту, патріотичного та духовного виховання молоді, зміцнення здоров’я, розвитку фізичних, морально-вольових та інтелектуальних здібностей людини шляхом залучення її до участі у спортивних туристських походах та змаганнях з техніки спортивного туризму.

Протягом 2014 року в рамках Програми проведено 40 заходів для дітей, молоді, батьків та педагогічних працівників.

З метою запобігання  негативним явищам у молодіжному середовищі здійснювались заходи щодо залучення дітей та молоді до активної діяльності, оволодіння практичними вміннями і навичками зі спортивного туризму та краєзнавства, забезпечення здорового, всебічного розвитку молоді, її виховання на засадах гуманізму та патріотизму.

Протягом звітного періоду Бердянський скаутський центр «Відкрите серце» відвідувало 250 вихованців: 180 членів організації - школярі у віці від 6 до 17 років, 70 членів - студентська молодь у віці від 18 до 22 років. Робота включала в себе проведення учбово-практичних занять з туризму та краєзнавства, із загально-фізичної підготовки, тренувань, змагань зі спортивного туризму, конкурсів з краєзнавства і проведення культурно-масових заходів: свята «Різдво Христове»,  «Веселі старти» для дітей та батьків,  «День Святого Валентина»,  «Нумо дівчата», присвяченого Міжнародному жіночому дню 8 Березня, «Нумо хлопці», присвяченого Дню захисників Вітчизни, свята «Святого Миколая», свята зустрічі Нового 2015 року.

 

 

З метою формування змістовного, активного і здорового способу життя шляхом проведення учбово-масових туристських заходів, проведені міські та обласні змагання зі спортивного туризму: міській чемпіонат з техніки гірського спортивного туризму в закритих приміщеннях, XVІІ міській чемпіонат з пішохідного спортивного туризму серед молоді, міський чемпіонат з пішохідного спортивного туризму в закритих приміщеннях, міський чемпіонат зі скальної техніки серед учнівської та студентської молоді і VІІ Кубок Запорізької області серед юніорів з пішохідного спортивного туризму в закритих приміщеннях.

З метою пропаганди, популяризації і розвитку спортивного туризму і краєзнавства у м. Бердянськ, для дітей, молоді і батьків проводились загальноміські заходи: міське свято «Скаутському центру - 16 років», загальноміське свято «Тато, мама та я, туристська родина», присвячене Дню захисту дітей, дні туризму для загальноосвітніх шкіл під час учбово-виробничої практики, міське свято, присвячене Всесвітньому Дню туризму, міський конкурс «Кращий турист - 2014 року», загальноміське свято «Центру туризму - 10 років».

З метою організації активного і здорового способу життя, поліпшення змістовного відпочинку дітей, формування емоційного сприйняття краси життя, під час осінніх, весняних і літніх канікул проведено  сім спортивних походів, п’ять краєзнавчих експедицій, шість навчально- тренувальних зборів, функціонував  туристсько-оздоровчий табір. 

З метою набуття туристського досвіду і навичок з краєзнавства, підвищення спортивної майстерності та представлення Бердянська на обласних, Всеукраїнських змаганнях і чемпіонатах зі спортивного туризму і краєзнавства вихованці Бердянського скаутського центру «Відкрите серце» взяли участь у VІІ Кубку Запорізької області серед юніорів з пішохідного спортивного туризму в закритих приміщеннях, обласному чемпіонаті з техніки пішохідного спортивного туризму «Старий Дніпро», обласному історико-краєзнавчому зльоті, обласному зльоті - змаганнях з пішохідного туризму серед учнівської молоді, Кубку України серед юніорів з техніки пішохідного туризму «Кубок Бугу», ХІ Чемпіонаті Запорізької області з пішохідного спортивного туризму серед учнівської та студентської молоді, відкритому обласному чемпіонаті з гірського спортивного туризму «Мала Хортиця», Чемпіонаті України серед юніорів і студентів з пішохідного спортивного туризму, Х Чемпіонаті Запорізької області зі спортивного орієнтування «Азимут - 2014», Кубку України з техніки гірського туризму «Кубок Хортиці - 2014», де стали призерами та переможцями.

Під час реалізації Програми було підвищено спортивну майстерність і кваліфікацію педагогічних працівників, надано методичну та практичну допомогу  навчальним закладам з питань туризму та краєзнавства. Методична й освітня робота з туристсько-краєзнавчого напрямку проводилась за допомогою  семінарів і конференцій.

За підсумками виконання заходів Програми були досягнуті такі результати: популяризація і подальший розвиток спортивного туризму, залучення великої кількості учнівської молоді до регулярних занять туризмом та краєзнавством, поліпшення рівня змістовності активного відпочинку та оздоровлення дітей і молоді, особливо у літній період, підвищення туристської майстерності й безпеки проведення туристських  подорожей, створення умов для розвитку особистості засобами туризму і краєзнавства, поширення кращого досвіду туристсько-краєзнавчої роботи в навчальних закладах міста.

 

 

 

Заходи Програми проводились спільно з навчальними закладами міста і відділом сім’ї молоді і спорту виконавчого комітету Бердянської міської ради.

Реалізація заходів Програми охопила більше чотирьох тисяч школярів і студентів міста.

За допомогою проведення Програми за рейтингом участі міст і районів Запорізької   області  в   обласних  туристсько-спортивних  заходах у  2014 році       м. Бердянськ зайняв 1 місце.

          Заходи Програми широко висвітлювались у місцевих ЗМІ.

На реалізацію Програми муніципальної підтримки дитячо-юнацької громадської організації Бердянський скаутський центр «Відкрите серце» на 2014 рік виділено 61444,00 грн., профінансовано 44226,26 грн., не профінансовано 16571,45 грн.

Враховуючи вищезазначене, згідно зі ст.32  Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст. 25 Статуту територіальної громади міста Бердянська, з метою потреби територіальної громади м. Бердянськ у розвитку дитячо - юнацького спортивного туризму та краєзнавства, виконавчий комітет Бердянської міської ради

 

В И Р І Ш И В:

 

            1. Інформацію члена  Бердянського скаутського центру «Відкрите серце» Данилюк Т.В. про стан виконання Програми муніципальної підтримки дитячо-юнацької громадської організації Бердянський скаутський центр «Відкрите серце» у 2014 році взяти до відома.

            2. Визнати  Програму муніципальної підтримки дитячо-юнацької громадської організації Бердянський скаутський центр «Відкрите серце» у 2014 році виконаною в цілому.

            3. Враховуючи потребу територіальної громади м. Бердянськ у розвитку дитячо - юнацького спортивного туризму та краєзнавства, сприяти діяльності дитячо-юнацької громадської організації Бердянський скаутський центр «Відкрите серце».

            4. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Степаненка А.А.

 

 

 

 

Міський голова                                                                                          О.А. Бакай