10.02.2015Рішення виконкому №36 "Про встановлення батьківської плати за харчування дітей у дошкільних навчальних закладах відділу освіти"

Заслухавши та обговоривши інформацію  виконувача обов’язків начальника  відділу освіти виконкому Бердянської міської ради          Лазуренко Н.О. щодо положень Закону України від 28.12.2014 №76-VIII «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України», виконавчий комітет зазначає, що в частину п’яту статті 35 Закону України «Про дошкільну освіту» щодо здійснення батьківської плати для батьків за харчування дітей у державних та комунальних дошкільних навчальних закладах, внесено зміни, а саме: батьки, або особи, які їх замінюють, вносять плату  за харчування дітей у державному та комунальному дошкільному навчальному закладі у розмірі, що становить не менше 60 відсотків ( у міській місцевості) та не менше 40 відсотків (у сільській місцевості) від вартості харчування на день.

         Від плати за харчування дитини звільняються батьки, або особи, що їх замінюють, у сім’ях, у яких сукупний дохід на кожного члена сім’ї за попередній квартал не перевищував рівня забезпечення прожиткового мінімуму (гарантованого мінімуму), який щороку встановлюється законом про Державний бюджет України для визначення права на звільнення від плати за харчування дитини у державних і комунальних дошкільних навчальних закладах.

         Згідно ст.33 Закону України «Про дошкільну освіту», дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування, гарантовано право на  утримання у державних і комунальних дошкільних навчальних закладах за рахунок держави.

         Відповідно до Порядку встановлення плати для батьків за перебування дітей у державних і комунальних дошкільних навчальних закладах (наказ Міністерства освіти і науки України від 21.11.2002 року № 667 із змінами і доповненнями, внесеними від 22.07.2003 № 490, від 25.07.2005 № 431), розмір плати зменшується на 50% для батьків, у сім’ях яких троє і більше дітей.

     Керуючись Законом України «Про дошкільну освіту», ст. 32 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст. 25 Статуту територіальної громади міста Бердянська, виконавчий комітет Бердянської міської ради       

 

ВИРІШИВ:

 

         1. Інформацію виконувача обов’язків начальника відділу освіти  виконкому Бердянської міської ради Лазуренко Н.О. про внесення змін до законодавчих актів України щодо здійснення батьківської плати за харчування дітей у дошкільних навчальних закладах відділу освіти взяти до відома.

 

         2. Встановити батькам або особам, що їх замінюють, з 01.03.2015 вносити плату за харчування дітей у дошкільних навчальних закладах відділу освіти у розмірі, що становить 60 відсотків (у міській місцевості) та 40 відсотків (у сільській місцевості) від вартості харчування на день.

 

          3. Зазначити, що:

          3.1. Від плати за харчування дитини звільняються:

3.1.1. батьки, або особи, що їх замінюють, у сім’ях, у яких сукупний дохід на кожного члена сім’ї за попередній квартал не перевищував рівня забезпечення прожиткового мінімуму (гарантованого мінімуму), який щороку встановлюється законом про Державний бюджет України для визначення права на звільнення від плати за харчування дитини в державних і комунальних дошкільних навчальних закладах;

 3.1.2. діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування.

 

          3.2.  Розмір плати зменшується на 50% для батьків, у сім’ях яких троє і більше  дітей.

 

4. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради           Степаненка А.А.

 

 

 

Міський голова                                                                            О.А. Бакай