12.03.2015Рішення виконкому №85 "Про затвердження Комплексної схеми розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території міста Бердянська у новій редакції та архітектурних типів тимчасових споруд "

Згідно зі ст. 30 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, ст. 14 Закону України „Про основи містобудування”, Законами України „Про регулювання містобудівної діяльності” та „Про архітектурну діяльність”, Законом України „Про благоустрій населених пунктів”, Земельним Кодексом України, п. 1.6 Наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 21.10.2011 № 244 „Про затвердження Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності”, розділом V постанови Кабінету Міністрів України від 30.03.1994 № 198 „Про затвердження Єдиних правил ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, правил користування ними та охорони”, Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 12.11.2013 №537 „Про затвердження Типового договору щодо пайової участі в утриманні об'єкта благоустрою”, ДБН В.2.2-23:2009 „Будинки і споруди. Підприємства торгівлі”, рішенням вісімнадцятої сесії Бердянської міської ради VІ скликання від 29.12.2011 №42 „Про визначення розробника комплексної схеми розміщення тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності та архітектурного типу”, ст. 25 Статуту територіальної громади міста Бердянська виконавчий комітет Бердянської міської ради

 

В И Р І Ш И В:

 

1. Затвердити Комплексну схему розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території міста Бердянська у новій редакції в інвестиційно-привабливих районах міста та типові архітектурні типи тимчасових споруд, розроблені комунальним підприємством Бердянської міської ради „Архітектурно-планувальне бюро”.

 

2. Розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності (далі ТС) на території міста Бердянська в інвестиційно-привабливих районах проводиться  у  відповідності  до  затвердженої  Комплексної  схеми  розміщення  ТС, архітектурних типів ТС згідно з Порядком розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, затвердженим Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 21.10.2011 № 244, та цим рішенням.

При розташуванні ТС відповідно до затвердженої Комплексної схеми розміщення ТС застосовуються типові архітектурні типи ТС, що затверджені згідно з п.1 цього рішення, або інші архітектурні типи ТС (стаціонарні та пересувні), за умови надання заявником при оформлені паспортів прив'язки ТС ескізів фасадів ТС у кольорі М 1:50 (для стаціонарних та пересувних ТС), що виготовлені з урахуванням чинних нормативних документів суб'єктом господарювання, який має ліцензію на виконання проектних робіт, або архітектором, який має відповідний кваліфікаційний  сертифікат.

 

3. Розміщення окремих ТС на території міста Бердянська здійснюється згідно з Порядком розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, затвердженим Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 21.10.2011 № 244, та цим рішенням.

 

4. Для можливості розміщення ТС на території міста Бердянська звернення від суб'єктів господарювання щодо визначення відповідності місця розміщення ТС Комплексній схемі та будівельним нормам, оформлення паспортів прив’язки ТС, переоформлення паспортів прив’язки ТС, виконання вимог паспорта прив'язки ТС після її встановлення, продовження терміну дії паспортів та їх анулювання приймаються Центром з надання адміністративних послуг „Єдиний офіс” виконавчого комітету Бердянської міської ради, а саме:

4.1. Звернення від суб'єктів господарювання щодо визначення відповідності місця розміщення ТС Комплексній схемі розміщення ТС та оформлення паспортів прив’язки ТС згідно з Комплексною схемою приймаються Центром з надання адміністративних послуг „Єдиний офіс” виконавчого комітету Бердянської міської ради у 2015 році з дня набрання чинності цього рішення по 01 липня 2015 року, в наступні роки - з 01 березня по 01 липня поточного року, але у кількості не більше трьох звернень за одним формуляром в один день від одного суб'єкта господарювання.

4.2. Звернення від суб'єктів господарювання щодо визначення відповідності місця розміщення окремих ТС будівельним нормам, оформлення паспортів прив’язки окремих ТС, переоформлення паспортів прив’язки ТС, продовження терміну дії таких паспортів прив'язки ТС та їх анулювання приймаються Центром з надання адміністративних послуг „Єдиний офіс” виконавчого комітету Бердянської міської ради цілорічно.

4.3. До звернень щодо визначення відповідності місця розміщення ТС Комплексній схемі розміщення ТС та будівельним нормам, оформлення паспортів прив’язки ТС, переоформлення паспортів прив’язки ТС, продовження терміну дії таких паспортів прив'язки ТС та їх анулювання суб'єкти господарювання надають до Центру з надання адміністративних послуг „Єдиний офіс” виконавчого комітету Бердянської міської ради пакет документів, визначений згідно з Порядком розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, затвердженим Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 21.10.2011 № 244, інформаційними картами, розробленими у відповідності до системи управління якістю відповідно до вимог міжнародного стандарту ISO 9001:2008, та цим рішенням.

 

4.4. Суб'єкти господарювання мають право на оформлення паспортів прив'язки ТС, але не більше трьох ТС в один рік, оформлених згідно з Комплексною схемою.

5. Власникам (користувачам) ТС при розміщенні та експлуатації ТС необхідно керуватися нормами чинного законодавства, дотримуватися вимог щодо забезпечення технологічної безпеки та упорядкування прилеглої території, а саме:

5.1. Забезпечити належне утримання прилеглої території у відповідності до Закону України „Про благоустрій населених пунктів” та Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, затвердженого Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 21.10.2011 № 244 (далі Порядок).

Розміщення ТС провадиться згідно з паспортами прив’язки ТС, що видаються в межах червоних ліній міських вулиць і доріг та смуг відчуження автомобільних доріг за погодженням з Державтоінспекцією, дорожньо-експлуатаційними та іншими зацікавленими організаціями.

5.2. ТС не повинні мати заглиблені в ґрунт фундаменти і не перевищувати за висотою 4,0 метрів.

5.3. В охоронних зонах інженерних комунікацій дозволяється розміщувати ТС за обов'язковим погодженням з організаціями, які експлуатують ці комунікації.

5.4. Біля кожної ТС власниками встановлюється урна для сміття.

5.5. Підключення ТС до інженерних мереж повинно здійснюватися з дотриманням умов і правил технічної експлуатації відповідних мереж і гарантувати безпеку користувачів дорожніх об'єктів.

5.6. Під час розміщення ТС не допускається пошкодження або знищення зелених насаджень.

5.7. Власник тимчасової споруди торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення, розташованої на території об'єкта благоустрою державної та комунальної власності, зобов'язаний забезпечити належне утримання прилеглої до тимчасової споруди території або може брати пайову участь в утриманні цього об'єкта благоустрою на умовах Договору на пайову участь в утриманні об'єкта благоустрою згідно з Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 12.11.2013 №537 „Про затвердження Типового договору щодо пайової участі в утриманні об'єкта благоустрою”.

 

6. Після розміщення ТС замовник подає до адміністративного відділу виконавчого комітету Бердянської міської ради через Центр з надання адміністративних послуг „Єдиний офіс” письмову заяву за формою, наведеною у додатку 2 до Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, затвердженого Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 21.10.2011 №244, у якій зазначає, що він виконав вимоги паспорта прив'язки ТС, а також надає копію договору на прибирання та вивіз сміття з суб’єктом господарювання, що обслуговує територію, де розміщується ТС, на період дії паспорта прив’язки ТС.

 

7. Строк дії паспорта прив'язки окремих ТС, що розміщуються на території міста Бердянська згідно з Порядком розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, затвердженим Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 21.10.2011 № 244, та цим рішенням, визначається управлінням містобудування та архітектури виконавчого комітету Бердянської міської ради згідно з документами на землекористування, відповідно до генерального плану міста, плану зонування територій та іншої містобудівної документації з урахуванням строків реалізації їх положень.

 

8. Строк дії паспорта прив'язки ТС, що розміщуються на території міста Бердянська в інвестиційно - привабливих районах у відповідності до затвердженої Комплексної схеми розміщення ТС зі змінами та архітектурних типів ТС та згідно з Порядком розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, затвердженим Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 21.10.2011 № 244, та цим рішенням, встановлюється управлінням містобудування та архітектури виконавчого комітету Бердянської міської ради до 01 жовтня відповідного року, але не більше п'яти років.

 

9. Продовження терміну дії паспортів прив'язки окремих ТС, що розміщуються на території міста Бердянська, та внесення змін до них відбувається згідно з Порядком розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, затвердженим Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 21.10.2011 № 244, та цим рішенням.

 

10. Власники (користувачі) ТС при розміщенні та експлуатації ТС зобов’язані дотримуватися встановлених цим рішенням вимог, у разі невиконання цього рішення дія паспорта прив'язки ТС анулюється наказом управління містобудування та архітектури виконавчого комітету Бердянської міської ради, з наступною відміткою в електронному журналі реєстрації паспортів прив'язки ТС.

 

11. Пріоритет на розміщення ТС поблизу існуючих стаціонарних об’єктів торгівлі надається власнику або користувачу земельної ділянки або убудованих приміщень.

 

12. Контроль за розміщенням та функціонуванням ТС на території міста Бердянська ведеться адміністративним відділом виконавчого комітету Бердянської міської ради у відповідності до Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, який затверджено Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 21.10.2011 № 244, а також Правил благоустрою, забезпечення чистоти, порядку та додержання тиші в громадських місцях міста Бердянська, що діють на території міста, та згідно з цим рішенням.

 

13. Визнати такими, що втратили чинність рішення виконавчого комітету Бердянської міської ради від 13.03.2012 №147 „Про затвердження Комплексної схеми розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території міста Бердянська”, від 08.06.2012 №243 „Про затвердження Комплексної схеми розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території міста Бердянська у новій редакції”, від 30.04.2013 № 179 „Про внесення змін до Комплексної схеми розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території міста Бердянська у новій редакції, затвердженої рішенням виконавчого комітету Бердянської міської ради від 08.06.2012 № 243” та від 11.02.2014 №52 „Про внесення змін до Комплексної схеми розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території міста Бердянська у новій редакції, затвердженої рішенням виконавчого комітету Бердянської міської ради від 08.06.2012 № 243”.

 

14.   Рішення набирає чинності через десять днів після його прийняття.

 

15. Управлінню містобудування та архітектури виконавчого комітету Бердянської міської ради (Немно М.М.) та відділу інформаційно-комунікаційних ресурсів виконавчого комітету Бердянської міської ради (Лов’янніков О.В.) розмістити   Комплексну  схему  розміщення   тимчасових  споруд  для  провадження підприємницької діяльності на території міста Бердянська у новій редакції та типи ТС на офіційному сайті Бердянської міської ради у десятиденний термін з дня його прийняття.

 

16. Прес-службі міської ради та виконавчого комітету Бердянської міської ради (Іщук П.В.) оприлюднити це рішення в офіційних місцевих засобах масової інформації у десятиденний термін з дня його прийняття.

 

17. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Матвєєва С.В.

 

 

 

 

Міський голова                                                                                  О.А. Бакай