13.05.2015Рішення виконкому №157 "Звіт директора КП БМР “Рятувально-водолазна служба” про фінансово-господарську діяльність підприємства за 2014 рік"

         Заслухавши та обговоривши інформацію директора комунального підприємства Бердянської міської ради “Рятувально-водолазна служба” Врублевського О.Д. про роботу підприємства у 2014 році, виконавчий комітет міської ради зазначає, що головною метою підприємства є забезпечення охорони життя людей на воді шляхом надання професійної допомоги потерпілим.

         Основними заходами для досягнення головної мети діяльності підприємства є: проведення обстежень та очистки дна акваторій міських та орендованих пляжів; робота стаціонарної рятувальної станції (вул. Горького, 18) та рятувального посту в районі пляжу „Лазурний”; проведення рятувальних робіт протягом року; пропаганда правил поводження на воді серед населення через засоби масової інформації; інформування населення щодо нещасних випадків людей на водах Азовського моря та щодо їх причин.

         Перед курортним сезоном 2014 року працівниками підприємства було проведено роботи з обстеження ділянок, небезпечних для купання, надіслано суб’єктам господарської діяльності вимоги про застосування заходів безпеки. У 2014 році було проведено водолазне обстеження та очищення дна 43 пляжів. Кожен з 42 суб’єктів господарської діяльності отримав необхідний пакет документів, а саме:

·        акт водолазного обстеження;

·        акт очищення дна акваторії;

·        паспорт підводної частини пляжу;

·        план-схему ухилів дна акваторії;

·        планшет глибин пляжу.

З метою запобігання загибелі людей на воді протягом 2014 року проводилось регулярне патрулювання узбережжя моря на рятувальних човнах у літній період, у зимовий період – на автомобілі “Нива”.  В зимовий період у місцях  виходу людей  на кригу встановлювались таблички з написами: “Обережно, тонкий лід!” та “Вихід на лід заборонено”. Розповсюджувались листівки з правилами поведінки людей на льоду.

         Для роботи на воді підприємство має три одиниці плавзасобів: гумовий човен “Форд-Біор” з двигуном “Меркурій” - 10 к.с., катер “Сарепта” з двигуном “Меркурій” - 40 к.с. та катер “Ладога” з двигуном “Меркурій” - 50 к.с. Також підприємство має водолазне спорядження: гідрокостюми мокрого типу - 5 комплектів, гідрокостюми сухого типу - 4 комплекти, дихальні апарати - 4 комплекти, компресор високого тиску, зимові рятувальні засоби - 2 комплекти, засоби спостереження та зв’язку. Для патрулювання на узбережжі моря використовується автомобіль “Нива”.

         Протягом 2014 року працівниками підприємства було врятовано 24 особи (з них 3 дітей). Протягом курортного сезону 2014 року 6 людей утонуло, купаючись у заборонених місцях.

         Протягом літніх місяців 2014 року на підприємстві були організовані безкоштовні заняття з плавання для дітей від 6 до 12 років. Усього пройшли навчання 91 дитина нашого міста та діти з інших міст України.

         За підсумками роботи 2014 року доходи підприємства без ПДВ склали 748,4 тис. грн., витрати – 723,6 тис. грн., підприємством був отриманий прибуток у сумі 24,8 тис. грн.

         Середньооблікова чисельність працюючих на підприємстві у 2014 році складала 15 осіб, середньомісячна заробітна плата працівників підприємства склала 2643,0 гривні.

         Станом на 01.01.2015 дебіторська заборгованість склала 12,2 тис.грн, у т.ч 8,3 тис.грн. - за послуги (поточна заборгованість), 3,8 тис.грн. - соцстрах (лікарняні).

         Станом на 01.01.2015 кредиторська заборгованість відсутня.

         Фінансування підприємства у 2014 році здійснювалось згідно з Програмою фінансування за рахунок коштів місцевого бюджету у сумі 600,0 тис. грн. З виділеної суми 98,9 % коштів було використано на оплату праці та нарахування на заробітну плату; 1,1 % коштів використано на оплату опалення приміщення рятувальної станції.

         За виконання платних послуг з водолазного обстеження підводної частини пляжів суб’єктів підприємницької діяльності підприємство у 2014 році отримало 146,9 тис. грн., з них у 2014 році витрачено на оплату праці та нарахувань на заробітну плату 63,5 тис.грн, закупівлю паливно-мастильних матеріалів та утримання транспорту 40,0 тис.грн., на оплату комунальних послуг 8,9 тис.грн., інші кошти використано на утримання підприємства, укріплення матеріально-технічної бази.

         Проблемними питаннями виробничої діяльності підприємства є відсутність потужного рятувального катеру, придбання якого збільшить зону обслуговування підприємством, надання оперативної допомоги, що призведе до зменшення загибелі людей на воді.

 

         На підставі викладеного вище, згідно зі ст. 30 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, ст.25 Статуту територіальної громади міста Бердянська виконавчий комітет Бердянської міської ради

 

ВИРІШИВ:

 

         1. Інформацію директора комунального підприємства Бердянської міської ради “Рятувально-водолазна служба” Врублевського О.Д. про роботу підприємства у 2014 році взяти до відома.

         2. Директору КП БМР “Рятувально-водолазна служба”  Врублевському О.Д.:

         2.1. Забезпечити стабільну роботу підприємства з проведення рятувальних робіт та охорони життя людей на воді шляхом надання професійної допомоги.

         2.2. Здійснювати заходи щодо пропаганди правил поводження на воді серед населення через засоби масової інформації, інформування населення щодо нещасних випадків людей на водах Азовського моря та щодо їх причин.

         2.3. Здійснювати заходи щодо збільшення доходної частини підприємства за рахунок надання платних послуг до 27%.

         3. Управлінню житлово-комунального господарства виконкому Бердянської міської ради (Іванова Т.В.) постійно здійснювати контроль за фінансово-господарською діяльністю комунального підприємства Бердянської міської ради “Рятувально-водолазна служба”.

         4.Рішення виконавчого комітету Бердянської міської ради від 08.04.2014 № 118 “Звіт про роботу комунального підприємства Бердянської міської ради “Рятувально-водолазна служба” зняти з контролю як виконане в цілому.

5. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Свідла О.П.

 

 

 

 

Міський голова                                                                      О.А. Бакай