13.05.2015Рішення виконкому №158 "Про виконання делегованих повноважень управлінням праці та соціального захисту населення виконкому Бердянської міської ради Запорізької області згідно із Законом України “Про місцеве самоврядування в Україні”"

          Заслухавши та обговоривши інформацію начальника управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Бердянської міської ради Запорізької області Токмань Н.А. про виконання управлінням делегованих повноважень у 2014 році згідно із Законом України “Про місцеве самоврядування в Україні”, виконавчий комітет міської ради зазначає, що протягом звітного періоду діяльність управління в першу чергу було спрямовано на надання соціальних послуг незахищеним категоріям громадян з урахуванням їх реальних потреб, забезпечення адресності допомоги малозабезпеченим бердянцям, переміщеним особам з тимчасово окупованої території і районів проведення антитерористичної операції, серед яких - інваліди, сім'ї з дітьми, пенсіонери.

Загалом 68661 мешканець міста перебуває на обліку в управлінні щодо надання пільг, субсидій, допомог, різних видів компенсацій. Для вирішення питань соціального захисту в 2014 році направлено 134,9 млн. грн. з державного, обласного та міського бюджетів.

Вжито заходи щодо своєчасного призначення житлових субсидій населенню міста на опалювальний та міжопалювальний сезони. У 2014 році за призначенням субсидій до управління звернулося 12130 мешканців міста.

Забезпечено виконання постанов Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 №509 “Про облік осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції ” щодо ведення Єдиної інформаційної бази осіб, які переміщуються та від 01.10.2014 № 505 “Про надання щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються, з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг” щодо призначення зазначеної допомоги.     

Станом на 01 квітня поточного року управлінням прийнято 14137 громадян (10397 сімей), з них 3311 сімей звернулося за призначенням щомісячної адресної  допомоги на проживання, у тому чіслі на оплату житлово- комунальних послуг.

          Для оформлення різних видів державних допомог до управління звернулося  935 сімей.

          Значна робота проводиться з активізації укладання колективних договорів на підприємствах міста. У 2014 році колективними договорами охоплено 591 підприємство, установа та організація на яких працює близько 20,0 тис. осіб (94,6% працюючих).

У зв`язку з проведенням антитерористичної операції у Донецькій та Луганській областях, актуальним залишається питання соціального захисту  учасників бойових дій, інвалідів війни, членів сімей загиблих військовослужбовців, які безпосередньо брали участь в антитерористичній операції.

        

              На підставі викладеного вище, керуючись ст.34 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, ст.25 Статуту територіальної громади міста Бердянська, виконавчий комітет Бердянської міської ради

 

 

ВИРІШИВ:

 

 

1. Інформацію начальника управління праці та соціального захисту населення виконкому Бердянської міської ради Запорізької області         Токмань Н.А. про виконання управлінням  делегованих повноважень згідно із Законом України “Про місцеве самоврядування в Україні” взяти до відома (додається).

          2. Управлінню   праці   та   соціального   захисту  населення  виконавчого комітету Бердянської міської ради Запорізької області (Токмань Н.А.) вжити заходів щодо:

2.1.Забезпечення залучення максимальної кількості населення міста для призначення житлової субсидії відповідно до  постанови Кабінету Міністрів України від 28.02.2015 № 106 “Про удосконалення порядку надання житлових субсидій”. 

2.2.Соціального захисту та надання пільг учасникам бойових дій, інвалідам війни, членам сімей загиблих військовослужбовців, які безпосередньо брали участь в антитерористичній операції, згідно із Законом України “Про статус ветеранів війни та гарантії їх соціального захисту”.

2.3.Організації роботи щодо користування окремими категоріями громадян пільгами в порядку,  визначеному Кабінетом Міністрів України, з 01.07.2014 року

3. Рекомендувати керівникам підприємств, установ та організацій усіх форм власності та господарювання забезпечити укладання колективних договорів з урахуванням  соціального захисту працівників, які мобілізовані до зони проведення антитерористичної операції у Донецькій та Луганській областях.

4. Рішення виконавчого комітету Бердянської міської ради від 10.07.2012 №279 “Про виконання делегованих повноважень управлінням праці та соціального захисту населення  виконавчого комітету Бердянської  міської ради  Запорізької області у 2011 році згідно з Законом України “Про місцеве самоврядування” зняти з контролю як виконане в цілому.

 5. Контроль за виконанням цього рішення покласти на керуючого справами виконкому Бердянської міської ради Гончарову Н.І.

 

 

 

Міський голова                                                                           О.А.Бакай