13.05.2015Рішення виконкому №159 "Про стан ринку праці та виконання Програми зайнятості населення міста Бердянська на період до 2017 року"

Заслухавши та обговоривши інформацію начальника управління праці та соціального  захисту   населення  виконкому Бердянської   міської ради  Токмань Н.А. про стан ринку праці та виконання Програми зайнятості населення міста Бердянська  на період до 2017 року  затвердженої рішенням тридцять дев’ятої сесії міської ради VI скликання від 12.07.2013 № 26, виконавчий комітет міської ради зазначає, що в місті проводилась робота щодо забезпечення регулювання ринку праці та створення умов забезпечення зайнятості населення і його соціального захисту від безробіття.

Протягом 2014 року за сприянням міського центру  зайнятості знайшли роботу 3096 мешканців міста,  у тому числі 853 – з числа соціально незахищених та осіб з інвалідністю, 37 безробітних отримали одноразово допомогу по безробіттю для зайняття підприємницькою діяльністю, 63 безробітного громадянина працевлаштовані за умови компенсації роботодавцям єдиного соціального  внеску, 505 осіб з числа безробітних залучено до громадських робіт, які носять суспільно-корисний характер.

    З метою підвищення конкурентоспроможності безробітних на ринку праці у 2014 році проводилось навчання, перепідготовка та підвищення кваліфікації безробітних. Протягом  2014  року проходили  навчання новим професіям і перенавчання 841 безробітний, з них 727  - працевлаштовані після проходження  профнавчання.

У межах нового Закону України «Про зайнятість населення» 19  мешканців міста отримали  ваучери для перепідготовки, спеціалізації, підвищення кваліфікації громадянам категорії «45+».

З метою сприяння розвитку малого бізнесу та підприємництва протягом 2014 року було проведено 19 інформаційних семінарів «Як розпочати свій бізнес?»,  8 безробітних закінчили курси з основ підприємництва, 7 з них відкрили власну справу після проходження професійного навчання.  Інформація про можливість отримання одноразової виплати по безробіттю для організації підприємницької діяльності висвітлюється і під час проведення інших семінарів. Усього відбулось 818 інформаційних та 560 профконсультаційних заходів, за участю ТОВ «Вектор успіху» - 56 тренінг-семінарів.

Проте складна економічна ситуація в країні негативно вплинула на ринок праці міста і призвела до зменшення обсягів виробництва на деяких підприємствах міста та вивільнення зайнятих на них працівників.

Середньооблікова чисельність працівників за 2014 рік складає 21188 осіб, що на  5,4%, або 1213 осіб менше ніж у 2013 році.    

Протягом 2014 року на обліку у Бердянському міському центрі зайнятості  перебувало  6924 особи, які мали статус безробітного, 4753 особи отримували допомогу по безробіттю.

Середня тривалість пошуку роботи з моменту реєстрації у службі зайнятості до працевлаштування у  2014 році  збільшилась зі 107 до  124 календарних  днів.

Складною залишається ситуація і в першому кварталі 2015 року. Якщо на початку року на обліку  в  службі зайнятості перебувало 2425 громадян, які мають статус безробітного, то на 01.04.2015 чисельність безробітних збільшилась на 21,2%, або 514 осіб, і складає 2939 осіб.

Враховуючи виключну соціальну, економічну та політичну значимість проблеми, керуючись ст. 40 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст. 25 Статуту територіальної громади міста Бердянська, виконавчий комітет Бердянської міської ради

 

ВИРІШИВ:

1. Інформацію начальника управління праці та соціального захисту населення виконкому Бердянської міської ради Токмань Н.А. про стан ринку праці та виконання Програми зайнятості населення міста Бердянська  на період до 2017 року взяти до відома.

2. Керівникам структурних підрозділів виконкому – управлінь: праці та соціального захисту населення Токмань Н.А., фінансового Абросімову А.М., економіки Герасименко Ю.В., відділів: освіти Лазуренко Н.О.,  сім’ї, молоді та спорту Шумілову В.Г., службі у справах дітей Вареник Я.Є.  вжити заходів щодо забезпечення виконання завдань, визначених програмою зайнятості населення  міста Бердянська  на період до 2017 року.

3. Управлінню економіки виконкому Бердянської міської ради              (Герасименко Ю.В.) забезпечити створення сприятливих умов для розвитку малого бізнесу та підприємницьких ініціатив громадян, підтримку суб’єктів господарювання, які створюють нові робочі місця.

4. Управлінню праці та соціального захисту населення виконкому  Бердянської міської ради (Токмань Н.А.):

4.1. Організувати розгляд на засіданнях міської комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат  стану справ, де за даними Бердянської об’єднаної  державної податкової інспекції  Головного управління державної фіскальної служби України та управління Пенсійного фонду України в м. Бердянську та Бердянському районі спостерігаються ознаки мінімізації витрат на оплату праці.

4.2. Щокварталу  аналізувати причини та підстави використання суб’єктами господарювання різних режимів вимушеної неповної зайнятості для найманих працівників.

4.3. Проводити інформаційно – роз’яснювальну роботу серед населення щодо законодавчих гарантій у сфері оплати праці та оформлення трудових відносин.

5. Рекомендувати Бердянському міському центру зайнятості                 (Романова О.М.):

5.1. Постійно аналізувати ситуацію в сфері зайнятості та інформувати  виконавчий комітет Бердянської міської ради для прийняття відповідних рішень, спрямованих на стабілізацію ринку праці.

5.2. Проводити роботу з інформування громадян про ситуацію на ринку праці, актуальні професії та спеціальності, можливості подальшого навчання.

5.3. З метою сприяння тимчасовій зайнятості безробітних громадян забезпечити організацію громадських робіт з урахуванням змін, внесених до ст. 31 Закону України «Про зайнятість населення».

6. Рекомендувати управлінню Пенсійного фонду України в м. Бердянську та Бердянському районі (Білоусов А.А.) проводити інформаційно – роз’яснювальну роботу серед населення щодо законодавчих гарантій  у сфері соціального страхування.

7. Рекомендувати Бердянській об’єднаній державній податковій інспекції Головного управління державної фіскальної служби України  (Круц О.М.) забезпечити організацію роботи робочої групи з роз’яснення норм чинного законодавства суб’єктам господарювання.

8. Прес-службі міської ради та виконкому Бердянської міської ради   (Іщук П.В.) висвітлювати в офіційних місцевих засобах масової інформації стан ринку праці .

9. Контроль за виконанням цього рішення покласти на керуючого справами виконкому  Бердянської міської ради Гончарову Н.І.

 

 

Міський голова                                                                     О.А Бакай