09.06.2015Рішення виконкому №185 "Про роботу Бердянської міської централізованої бібліотечної системи Бердянської міської ради Запорізької області в 2014 році"

           Заслухавши та обговоривши інформацію директора Бердянської міської централізованої бібліотечної системи Бердянської міської ради Запорізької області (далі ЦБС) Гусак Г.М. про роботу в 2014 році, виконавчий комітет міської ради зазначає, що бібліотеки ЦБС беруть активну участь у житті громади, здійснюють  змістовну культурну, освітню, інформаційну, науково-дослідну, методичну діяльність. Бібліотеки проводять багато масових заходів, благодійних акцій, книжкових виставок. Діяльність колективу ЦБС спрямована на збереження бібліотек міста як провідних громадських, культурно-просвітніх й інформаційно-інтелектуальних центрів, орієнтованих на широке коло відвідувачів та створення комфортного інформаційного середовища для задоволення зростаючих потреб суспільного і особистого розвитку користувачів.

До складу ЦБС входить 9 бібліотек, розташованих у різних мікрорайонах міста, з них – центральна бібліотека та 8 бібліотек-філій, дві з яких обслуговують дітей, та 6 філій обслуговують населення різних вікових категорій.

Згідно зі штатним розписом у ЦБС  – 48,75 штатних одиниць, загальна кількість працівників - 50 осіб, кількість бібліотечних фахівців - 35 осіб, з них 34 мають повну вищу та базову вищу освіту.

Використання коштів загального фонду бюджету ЦБС складає:

          заробітна плата - 1437028,22 грн.

нарахування на заробітну плату      - 521270,20 грн.

оплата послуг /крім комунальних   - 53742,62 грн.

          оплата комунальних послуг  - 123952,55 грн.

Оплата енергоносіїв:

оплата теплопостачання - 99476,92 грн.

оплата водопостачання і водовідведення - 3320,97 грн.

оплата електроенергії - 10728,48 грн.

оплата природного газу - 10378,39 грн.                                                                                                     

інші поточні видатки / збір за спеціальне використання води - 47,79 грн.

 

          Окрім безкоштовних послуг бібліотеки надають читачам і додаткові платні послуги: формування бібліографічних списків для курсових, дипломних та наукових робіт; підготовка фактографічних, аналітичних, бібліографічних та інших довідок. За 2014 рік від платних послуг отримано 8702 грн. 54 коп. Видатки по спецфонду разом із залишком 2013 року та кредиторською заборгованістю були направлені на заправку картриджів – 1580,25 грн., ремонт комп’ютерної техніки – 1258,50 грн., придбання паперової продукції – 3534,76 грн., придбання канцтоварів – 565,36 грн., господарських товарів – 200,00 грн., експертизу технічних засобів – 315,00 грн., перезарядку вогнегасників – 1515,20 грн.

          Бібліотечний  фонд  ЦБС складає 300174 документа. У 2014 році надійшло 5863 екз.документів.

          Джерела комплектування бібліотечного фонду у 2014 році: міський бюджет - 2772 екз. на суму 50 000,00 грн., державний бюджет - 396 екз. на суму 15614,0 грн., благодійні надходження – 1185 екз. на суму 7949,0 грн., інші - 1510 екз. на суму 4934,0 грн.

          У 2014 році до бібліотек централізованої бібліотечної системи записалося 27642 читача, з них – 5751 дитина, 6690 читачів юнацького віку. Відвідувачами бібліотек було прочитано 547654 екземпляри книг, журналів та газет, у т.ч дитяча книговидача склала 158669 екз.

          У ЦБС працюють 4 Інтернет-центри для дорослих та 2 Інтернет-вітальні для дітей, які забезпечують безкоштовний доступ до Інтернет-ресурсів. До послуг відвідувачів 22 комп’ютери, 17 з яких придбані за грантові кошти міжнародних організацій. Частіше інтернет-послуги необхідні студентам-заочникам, абітурієнтам, безробітним, пенсіонерам, чорнобильцям, вимушеним переселенцям з Донецької і Луганської областей та Криму. Бібліотечні сайти, блоги, сторінки в соцмережах розповідають про роботу бібліотек та рекламують місто. Бібліотечний блог б/ф5 (http://cbslibrary5.blogspot.com) у 2014 році  двічі отримував нагороду Liebster blog award від інших бібліотечних блогерів.

         Свою діяльність бібліотеки спрямували на адресну допомогу людям, які найбільше її потребують: внутрішньо переміщені особи, діти з обмеженими можливостями, люди похилого віку та інваліди, що перебувають у геріатричному пансіонаті, читачі з вадами зору. Для геріатричного пансіонату бібліотекарі центральної бібліотеки знаходять аудіо книги, створюють бібліотечні радіогодини, які потім транслюються по внутрішній радіомережі для тих інвалідів, які самостійно не можуть пересуватися і читати. У  геріатричному пансіонаті та товаристві для людей з вадами зору проводяться цікаві масові заходи.

         Юні читачі – майбутнє Бердянська та України. Для дітей бібліотечні працівники розробили творчі програми «Літо в бібліотеці», «Обдаровані діти», міні-проект «Бібліовояж з книжковою валізою», «Побудуй своє майбутнє», "Краєзнавець". Працюють майстер-класи, творча майстерня «Чари у маленьких долонях». У бібліотеці можна не тільки отримати інформацію, підготуватися до уроків, а й змістовно і весело провести дозвілля.

 

Популяризація кращих творів української та світової художньої літератури займає значне місце в діяльності бібліотек. Бібліотечні благодійні акції – особливо актуальні в сьогоднішній непростий час. Серед найкращих: «Книги відкривають серця»,  «Кращий читач поважного віку», «Доброта запалює серця», «Бібліотечка для захисника», «Привітай захисника України».

Залучення позабюджетних коштів та інвестицій – пріоритетний напрям діяльності колективу ЦБС. Централізована бібліотечна система продовжує співпрацювати з програмою «Бібліоміст» з метою отримання матеріальної та методичної допомоги від вітчизняних та міжнародних організацій, спонсорів.

Колектив центральної бібліотеки отримав перемогу у грантовому проекті програми «Бібліоміст». Це дало змогу протягом усього 2014 року читачам безкоштовно користуватися послугами on-line курсу «English 1,2,3 в бібліотеці», вивчати дистанційно англійську мову, отримувати індивідуальні консультації.

ЦБС має результативний досвід роботи в міжнародних проектах і продовжує пошук нових грантових пропозицій.

Враховуючи вищезазначене, згідно зі ст.32 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст.25 Статуту територіальної громади міста Бердянська, виконавчий комітет Бердянської міської ради

 

ВИРІШИВ:

 

          1.Інформацію директора Бердянської міської централізованої бібліотечної системи Бердянської міської ради Запорізької області Гусак Г.М. про роботу централізованої бібіліотечної системи за 2014 рік взяти до відома.

 

          2.Визнати роботу Бердянської міської централізованої бібліотечної системи Бердянської міської ради Запорізької області протягом звітного періоду задовільною.

 

          3.Відділу культури виконавчого комітету Бердянської міської ради (Шостак М.О.) при складанні бюджетного запиту на 2016 рік передбачити видатки на комплектування книжкових фондів бібліотек та передплату періодичних видань.

 

          4.Контроль за виконанням цього рішення покласти на керуючого справами виконкому Гончарову Н.І.

 

 

 

Міський голова                                                                          О.А. Бакай