08.09.2015Рішення виконкому №284 "Про роботу відділу охорони здоров’я виконавчого комітету Бердянської міської ради щодо сприяння якості надання медичних послуг населенню міста Бердянська у 2015 році"

Заслухавши та обговоривши звіт  начальника відділу охорони здоров’я виконкому Бердянської міської ради Пономаренка В.І. про   роботу відділу охорони здоров’я виконавчого комітету Бердянської міської ради щодо сприяння якості надання медичних послуг населенню міста Бердянська у 2015 році, виконавчий комітет міської ради зазначає, що рішенням виконкому міської ради від 14.07. 2015  № 221 затверджено Положення про відділ охорони здоров'я виконавчого комітету Бердянської міської ради, згідно з яким фахівці відділу проводять певну роботу з ефективного управління галуззю охорони здоров'я та забезпечення мешканців міста доступною, якісною медичною допомогою.

         На потреби медицини, згідно з бюджетними запитами заплановано  виділення коштів на 2015 рік по медичній субвенції - 80128,1 тис. грн.,  з місцевого бюджету - 12256,2 тис. грн., прийнято програми для соціально незахищених верств населення, згідно з планами ремонтуються та підтримуються основні фонди комунальних установ.

Показники діяльності з надання медичних послуг лікувальними установами комунального та обласного підпорядковування знаходяться на рівні обласних та державних.

Значною мірою  на подальше поліпшення медичної допомоги мешканцям міста впливає низький рівень укомплектованості медичних закладів  лікарями(68%), їх фінансова мотивація, ріст інфляції, що змушує керівників закладів перерозподіляти кошти інших статей на індексацію заробітної плати, додаткове обслуговування переселенців та проведення необхідних заходів з цивільного захисту населення. Критичним явищем є відсутність вакцин для щеплення дітей, дорослих та військових.

         У зв’язку із зміною системи фінансування медичної галузі, ліквідацією функцій санітарно-епідемічного нагляду, зміною структури надання екстреної медичної допомоги та розмежування медичних послуг І та ІІ ланки, актуальним є поновлення схеми взаємодії закладів охорони здоров'я та керівництва місцевого і обласного рівня; реєстру першочергових заходів, інформацій і сумісних нарад, планування заходів з поліпшення діяльності,  виходячи з наявності фінансування; направлення професійного потенціалу обласного і  місцевого рівня на доопрацювання і контроль клінічних протоколів; забезпечення вакцинами для щеплень і проведення необхідного навчання і атестації фахівців усіх рівнів.

        Однією із задач є втілення індивідуального  страхування медичних послуг з фінансовою відповідальністю медичного закладу і хворого перед страховою компанією і законодавством.

         Враховуючи  вищезазначене, згідно зі ст. 32 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, ст. 25 Статуту територіальної громади міста Бердянська та з метою покращення надання медичної допомоги мешканцям міста,  контролю за використанням бюджетних коштів виконавчий комітет Бердянської міської ради

 

ВИРІШИВ:

 

1. Звіт  начальника відділу охорони здоров’я виконкому Бердянської міської ради Пономаренка В.І. про роботу відділу охорони здоров’я виконавчого  комітету Бердянської міської ради щодо сприяння якості надання медичних послуг населенню міста Бердянська у 2015 році - взяти до відома.

2. Затвердити заходи відділу охорони здоров'я виконавчого комітету Бердянської міської ради на 2015 р. щодо сприяння якості надання медичних послуг населенню м. Бердянська (додаються).

         3. Начальнику відділу охорони здоров’я виконкому Бердянської міської ради Пономаренку В.І.:

          3.1. Продовжити роботу відділу з ефективного управління закладами охорони здоров'я та забезпечення мешканців міста доступною, якісною медичною допомогою, контролю використання бюджетних коштів, зміцнення матеріальної бази лікувальних закладів і роботи з кадрами.

          3.2. Доповісти про виконання заходів відділу охорони здоров'я виконавчого комітету Бердянської міської ради на 2015 р. у ІІ кварталі 2016 року на засіданні виконкому Бердянської міської ради.

4. Контроль за виконанням цього рішення  покласти на  Бердянського міського голову Бакая О.А.

 

 

 

Міський голова                                                                     О.А. Бакай