13.10.2015Рішення виконкому №307 "Про виконання делегованих повноважень відділом сім’ї, молоді та спорту виконавчого комітету Бердянської міської ради у 2014 році-першому півріччі 2015 року згідно із Законом України “Про місцеве самоврядування в Україні”"

Заслухавши та обговоривши інформацію начальника відділу сім’ї, молоді та спорту виконавчого комітету міської ради Шумілова В.Г. про виконання делегованих повноважень відділом сім’ї, молоді та спорту виконавчого комітету Бердянської міської ради у 2014 році - першому півріччі 2015 року згідно із Законом України „Про місцеве самоврядування в Україні”, виконавчий комітет зазначає, що відділ сім’ї, молоді та спорту виконкому (далі відділ) у своїй роботі керується Конституцією України, законами України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, розпорядженнями голови облдержадміністрації, рішеннями сесії міської ради та її виконавчого комітету, розпорядженнями міського голови щодо виконання делегованих повноважень виконавчої влади.

Відділ сім’ї, молоді та спорту  бере  участь у здійсненні делегованих повноважень, визначених у ст.32 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”. Згідно з п. 2 цієї статті та рішенням п’ятдесят сьомої сесії (І частина)  Бердянської міської ради VI скликання від 26.02.2015 № 21 „Про затвердження Програми розвитку фізичної культури та спорту міста на 2015 рік” відділ забезпечує реалізацію державної політики у сфері фізичної культури і спорту, розвиток і вдосконалення мережі закладів фізичної культури і спорту.      

У місті функціонують різні спортивні секції з 33 видів спорту. Залучено до занять у спортивних секціях ДЮСШ – 1446 дітей та підлітків міста, організовано  у  2014-2015  роках  проведення  учнівських   та  студентських спартакіад   з  15   видів  спорту,  в  яких  взяло участь близько 3000 дітей  та учнівської молоді, забезпечено залучення  до  занять  фізичною культурою та спортом безкоштовно та на пільгових умовах дітей-сиріт, дітей-інвалідів, дітей з малозабезпечених та багатодітних сімей, організовано проведення міських масових фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів, спартакіад, фестивалів з 15 видів спорту, в яких взяло участь понад 8300 мешканців міста.

 

За рахунок передбачених видатків з місцевого бюджету забезпечено навчально-спортивну підготовку та участь у змаганнях обласного, всеукраїнського та міжнародного рівнів ДЮСШ  відділу сім’ї, молоді та спорту, ДЮСШ відділу освіти, шахово-шашкового клубу.

Передбачено фінансову підтримку КП „Міський Палац спорту” БМР, що забезпечило сплату комунальних послуг і функціонування  цієї спортивної споруди та  дало змогу безкоштовно навчити плаванню більш ніж 500 учнів молодших класів загальноосвітніх шкіл міста, мешканцям міста  отримати якісні фізкультурно-оздоровчі послуги, провести ряд спортивно-масових заходів.

Здійснено заміну синтетичного покриття майданчику в ДЮСШ відділу сім’ї, молоді та спорту, тим самим  забезпечено  подальший розвиток матеріально-технічної спортивної бази,  створено  належні  умови для задоволення потреб мешканців міста у зміцненні здоров’я,  розвитку  фізкультурно-оздоровчого та спортивного руху.

Усі заклади фізкультури та спорту мають необхідні кваліфіковані кадри, проводяться семінари для підвищення їх кваліфікації.

Відділ вирішує питання надання спортивних споруд безкоштовно для інвалідів (ст. 32 п. 9 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”). Для цієї категорії населення з місцевого бюджету виділяються кошти для проведення спартакіади з 9-ти видів спорту. У 2015 році 320 спортсменів взяли участь у міській спартакіаді серед інвалідів. Щороку проходить міжнародний фестиваль інвалідів „Повір у себе”. На пільгових умовах надаються об’єкти фізкультури та спорту для інших соціально незахищених верств населення.

Відділ сприяє ліцензуванню індивідуальної підприємницької діяльності у сфері фізкультури та спорту (ст. 32 п. 11 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”). Реєстрація статутів (положень) фізкультурно-оздоровчих закладів незалежно від форм власності проводиться без узгодження з відділом сім’ї, молоді та спорту виконкому.

Також відділом проведено відповідну роботу щодо реалізації вимог Закону України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань соціального захисту багатодітних сімей”, а саме: постійно ведеться та оновлюється „Єдиний банк даних багатодітних сімей м.Бердянська”;  на обліку  в банку даних  знаходиться  496  багатодітних сімей, дітей у цих сім’ях  - 1657 осіб, у віці до 18 років – 1571   особа, з них: до 7 років – 552 особи; від  7  до   18  років –   1019  осіб.  Багатодітним   батькам  і  дітям   видаються відповідні  посвідчення  для надання пільг. Протягом   2014 року  –  першого півріччя 2015 року відділом оформлено та видано 2 посвідчення батькам багатодітних сімей,  30 посвідчень дітям з багатодітних сімей,   233    тимчасові довідки дітям з багатодітних сімей. Постійно проводиться прийом громадян цієї категорії, надаються довідки за місцем вимоги. 

 

На підставі вищезазначеного, керуючись ст. 32 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, ст.25 Статуту територіальної громади міста Бердянська, виконавчий комітет Бердянської міської ради

 

 

 

ВИРІШИВ:

 

1.     Інформацію начальника відділу сім’ї, молоді та спорту виконавчого комітету Бердянської міської ради Шумілова В.Г. про виконання делегованих повноважень відділом у 2014 році – першому півріччі 2015 року згідно із Законом України „Про місцеве самоврядування в Україні” взяти до відома.

2.     Начальнику відділу сім’ї, молоді та спорту виконавчого комітету Бердянської міської ради Шумілову В.Г. постійно контролювати виконання делегованих повноважень спеціалістами відділу та підпорядкованими установами.

3.     Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Свідла О.П.

 

 

 

 

Міський голова                                                                           О.А. Бакай