Бердянська міська рада - офіційний сайт
Сім чудес міста

 

У Бердянську є чимало красивих та мальовничих місць. Але побачити їх можливо тільки на власні очі, приїхавши до нас у гості. У Бердянську створені усі умови не тільки для гарного відпочинку, насолоди сонцем та морем, але і для знайомства з унікальними куточками південних степів України, де жили древні скіфи, відвідування місцевих музеїв та пам’яток. 

1. Чудо зцілення

  

Бердянськ був заснований як торгове місто. Однак на початку XX століття з’ясувалось, що бердянців природа обдарувала не тільки теплим морем з піщаними пляжами, але і лікувальними грязями. У 1902 році на березі озера Червоне міська управа побудувала першу грязелікарню. Цей рік і вважають датою народження курортної галузі Бердянська та одного із найстарших, однойменного з містом, санаторію „Бердянськ”. Вражаючі успіхи у лікуванні призвели до того, що Бердянськ почав швидко набувати славу курортного міста.

Грязі, мінеральні води, багате озоном, солями, різними мікроелементами повітря та морська вода, що містить більше 90 хімічних елементів, у поєднанні із столітнім досвідом бердянських медиків дозволяють сьогодні на курортах ефективно лікувати захворювання кістково-м’язової, нервової систем, систем кровообігу, хронічні запальні гінекологічні захворювання, чоловіче та жіноче безпліддя, дитячий церебральний параліч тощо.

 

2. „Перлина” Бердянська – коса

     

Бердянська коса – це перлина міста. Вона омивається з двох сторін морем та нагадує величезне зігнуте вудилище довжиною 20 км. Із західної сторони – відкрите море та пляжі, зі східної – інший світ: мілководдя, очерети та острови, солоні озера... Унікальність Бердянської коси полягає ще й у дивовижному поєднанні цивілізації з первозданною природою. Останнім часом на косі будуються нові сучасні готелі та реконструюються старі бази відпочинку. У той же час на оголовку коси зберігся первозданний природний ландшафт, там заповідник.

Рослинний світ коси налічує більше 300 видів рослин. І, звичайно, коса – це володіння птахів: чайок, куликів, качок, чапель... Азовське море – ідеальне місце для сімейного відпочинку. І найкращий куточок на узбережжі – це Бердянськ. За останні роки у розвитку курортної інфраструктури міста зроблено великий крок уперед. 80 баз відпочинку, 14 готелів, 16 дитячих оздоровчих закладів, 6 санаторіїв пропонують номери та умови для гостей міста, як з помірними, так и з вельми вишуканими запитами.

 

3. Аквапарк „Мис доброї надії”

  


У 2006 році у нашому місті з’явився ще один козир на користь вибору Бердянська у якості центру відпочинку та розваг – це найбільший в Україні аквапарк „Мис доброї надії”.

Стилістика старовинного замку, екзотичні рослини, великий вибір гірок, прекрасне планування та багато іншого повністю занурюють в атмосферу казки та свята. До послуг відвідувачів представлені великий басейн з трьома вбудованими джакузі, 3,5 тисячі шезлонгів для відпочинку, кафе та ресторан. Є місця для відпочинку найменших відвідувачів із батьками, стоянка, що охороняється, медпункт, роздягальні, камери схову, душові, туалети. На території аквапарку встановлено 28 атракціонів-гірок для дітей та дорослих, 7 стартових комплексів, створено незалежну зону для найменших відвідувачів з батьками.

                          

4. Зоопарк „Сафарі”

  

14 червня 2009 року у нашому місті відкрився новий зоопарк „Сафарі” на території, де нещодавно був пустир. На площі 2,5 га у просторих вольєрах під відкритим небом живуть близько 70 видів тварин, серед яких уссурійські тигри, амурські леопарди, африканські зебри та страуси, рідкісні карликові поні аппалуза тощо. На території висаджені більше семи тисяч рослин. Із привезеного з Ай-Петрі каменю та вулканічної породи споруджена у вигляді альпійської гірки „Гора бажань”. На території створені два озера – „Лебедина шия” та „Озеро рожевих пеліканів”, а також невелике озеро-вольєр для нільських крокодилів.

                                         

5. Парк ім. П.П. Шмідта

  

Міський парк імені П.П. Шмідта – улюблене місце відпочинку бердянців, яке займає територію більше ніж 3,5 га. Міський сквер, заснований у 70 роки XIX століття, не випадково носить ім’я легендарного лейтенанта, адже у Бердянську чимало пам’ятних місць пов’язані з родиною Шмідта. Його батько, начальник порту та міста у 1876-1886 роки, багато зробив для благоустрою, розвитку та перетворення Бердянська у торговельно-промислове місто, він же і став ініціатором створення міського скверу. Бердянськ – місце паломництва для усіх „дітей лейтенанта Шмідта”.

Саме це місто було рідним для червоного лейтенанта. Отже, якщо симпатизуєте Остапу Бендеру, сфотографуватися поруч із пам’ятником „Діти лейтенанта Шмідта” в однойменному парку – справа честі.

6. Храми муз та фестивальна феєрія

    

Колекція картин Бердянського художнього музею могла б стати прикрасою навіть столичної галереї. Це особлива культурна гордість бердянців. Своїми картинами та взагалі народженням Бердянський художній музей зобов’язаний видатному художнику часів СРСР Ісаку Бродському. Він подарував місту 230 робіт із своєї колекції. А 7 листопада 1930 року у Бердянську відкрився художній музей. Зараз у його фондах нараховується більше чотирьох тисяч полотен. У рік 180-річчя Бердянська художній музей відчинив свої двері у новому сучасному приміщенні по вулиці Карла Маркса, 29 – воно вдвічі більше попереднього та знаходиться практично у центрі міста.

Цікаві експонати з давніх часів та до наших днів представлені у Бердянському краєзнавчому музеї. Він відкрився у 1929 році та нараховує сьогодні більше 60 тисяч музейних експонатів. У краєзнавчого музею є ще три філіали. Це музей „Подвиг”, меморіальний дім-музей П.П. Шмідта та відчинений у вересні 2005 року музей історії Бердянська.

Бердянськ – місто фестивалів. Вже стали традиційними фестиваль народної творчості „Зорецвіт”, національних культур „Джерела рідного краю”, міський дитячий фестиваль-конкурс „Я - Бердяночка”, регіональний молодіжний фестиваль хіп-хоп культури „Водокрут”, міський фестиваль літературної творчості „Бердянські розсипи”, Всеукраїнський фестиваль дитячої творчості „Топ-Топ”, Всеукраїнський фестиваль молодих виконавців джазу „Джаз-форум”... Уподобали Бердянськ і байкеры. Вони щорічно збираються на Азовському узбережжі. Усього з квітня по вересень у Бердянську проходить до двох десятків різного роду крупних культурних та розважальних заходів. Але, мабуть, найвидовищним та найбільш очікуваним є Бердянський міжнародний кінофестиваль. Лідія Федосєєва-Шукшина, Георгій Жжонов, Наталя та Ольга Сумські, Дмитро Харатьян, Володимир Панкратов-Чорний, Дмитро Пєвцов – ці та багато інших зірок російського, українського та білоруського кіно не раз були учасниками кінофестивалю.

 

7. Приморська площа

  

Незабутні враження про відпочинок у Бердянську на все життя залишить прогулянка містом. У нашому місті добре розвинена індустрія відпочинку та розваг – є велика кількість кафе, барів, дискотек. З набережної можна здійснити прогулянку на швидкісному катері по Бердянській затоці, на пляжах вам запропонують усі види активного відпочинку – від спокійного катання на човнах та катамаранах, до екстремального – політ із парашутом, катання на „таблетці” та гідроциклі. Влітку до Бердянська періодично приїжджають луна-парк, циркові трупи з гастролями. По пішохідних частинах проспекту Леніна, Приморській площі та набережній можна покататися на велорікшах, справжніх конях та прикольному паровозику. Увечері можна відпочити у барах, ресторанах, більшість з яких мають літні майданчики, що розташовані прямо на березі моря. Весело проходить час і у нічних клубах...

       

У Бердянську досить багато цікавих пам’ятників – це і слюсар дядя Вася, що виглядає із люка на центральній площі, та єдиний у світі пам’ятник азовському Бичку-годувальнику, і хлопчик рибалка на дамбі, і жаба, як символ людських пороків. На центральній площі також розташоване Крісло виконання бажань, сісти та загадати бажання на якому вважає своїм обов’язком кожен відпочиваючий. Взагалі цікавих пам’ятників у місті дуже багато, наприклад, пам’ятник дачникам біля центрального ринку, дитячому велосипеду на проспекті... всього і не перерахувати.

Це був лише короткий огляд чудового гостинного міста на Азовському морі. Дякуючи усім перерахованим факторам Бердянськ, що має статус національного курорту, є сьогодні одним із найпопулярніших місць відпочинку на Азовському морі. 

    

 

 

7 чудес міста