Бердянська міська рада - офіційний сайт

Твій друг

Проблема цивілізованого поводження з безпритульними тваринами знайома кожному місту. Наше ставлення до цього питання є показником рівня гуманності суспільства: одні пропонують вдаватися до радикальних дій і знищувати бродячих тварин, інші наполягають на застосуванні більш гуманних методів контролю їх чисельності. Без сумніву, більшість проти жорстокого поводження з тваринами та їх знищення. Цивілізоване вирішення цієї проблеми полягає в зменшенні чисельності безпритульних тварин виключно гуманними методами, а також донесення до суспільної свідомості населення стандартів гуманного поводження з ними.

Спочатку собаки та коти були одомашнені людиною для свого емоційного задоволення. Ці тварини в повній мірі залежать від людини і беззахисні перед нею. Популяція безпритульних тварин зростає за рахунок природного приросту та як наслідок безвідповідальності колишніх господарів. Тож, забажавши завести вдома собаку або кота, кожний з нас має зважити, чи дозволяє це зробити площа квартири, чи буде можливість прогодувати тварину та знайти господарів для її майбутнього потомства тощо.

Найважливіший аспект зазначеної проблеми полягає у необхідності підвищення рівня громадської свідомості з питань гуманного ставлення до тварин, у тому числі безпритульних, без чого неможливий духовний розвиток нації, адже люди, яким не байдужі тварин, не будуть байдужими й до інших людей.

На цій сторінці Ви знайдете корисну інформацію щодо утримання тварин у домашніх умовах і правил поводження з ними, а також зможете ознайомитися з основними нормативними документами, які регулюють питання утримання домашніх тварин та поводження з безпритульними тваринами в м. Бердянськ.