Бердянська міська рада - офіційний сайт

  

1999 увійшов в історію міста тим, що Бердянськ знову здобув свої символи. І, якщо депутатський корпус XIV скликання повернув бердянцям історичний герб, датований 1844 роком, то прапор був затверджений вперше в історії Бердянська. 

ГЕРБ міста Бердянська - це щит французької форми, зображений у вигляді прямокутника, основа якого дорівнює 8/9 його висоти, з вістрям, яке виступає в середині нижньої частини, і закругленими нижніми кутами. 

Щит розділений на два поля - верхнє зелене (суміш хрому та рослинної зелені), на якому зображена срібна ногайська кибитка, і чорний плуг, що позначає напівкочовий побут, населяють повіт ногайців і заняття хліборобством інших місцевих обивателів; а в нижньому полі - блакитному (суміш кобальту і ультрамарину), чорний якір, який говорить про те, що землі повіту прилягають до Азовського моря. 

Цей варіант герба міста Бердянська був затверджений 17 листопада 1844р. У 1857 році по вищому велінню герб міста був увінчаний короною з трьома зубцями, а, як прикраса, навколо щита - Олександрівська стрічка з двома навхрест покладеними за щитом золотими якорями, які підкреслювали розташування міста біля моря. 

Щит із зображеними на ньому фігурами, баштова корона, якорі і Олександрівська стрічка склали повний герб міста. 

Започаткований у 1999 році ПРАПОР міста Бердянська - це полотнище синього кольору із співвідношенням сторін (довжини до ширини) 1,35: 1, з білим колом, діаметр якого становить 0,38 ширини. У центрі прапора знаходиться повний герб міста, виконаний у встановленій колірній гамі, і хвиляста лінія жовтого кольору, ширина якої становить 0,033 ширини полотнища, проведена від центру до бічних сторін полотнища і розділяє прапор на дві рівні частини. 

Гімн Бердянська 

текст Г. Ржевського 

Музика О. Лясковської 

(патритура ноти)

Бердянськ - курорт в морській оправі, 

Як вирости, красивим ставши! 

Розкинув осторонь квартал, 

Неначе крила розпластав. 

Приспів: 

Щасливий будь, Бердянськ любимий, 

Сил набирайся и зростай! 

На радість нам и Україні, 

Як сад весняний, розквітай! 

Нам любо бачить в вечір синій 

Фонтанів плескіт, твої вогні, 

Твій головний проспект красивий 

Під різним стягом кораблі! 

Приспів. 

У тебе є чимало націй, 

Але ми в злагоді живемо. 

Ти спільний дім наш, наше щастя, 

Тобі, як матір, бережемо. 

Приспів. 

Ми зробимо все, щоб ти гарнішав 

І славозвісним ставши колом, 

Ставши центром зльотів молодіжніх, 

Здоров'я щедрим джерелом! 

Приспів. 

Автори Гімну 

РЖЕВСЬКИЙ Григорій Григорович, 1920 року народження, учасник Другої світової війни, ветеран освіти. 

Тексти його віршів покладено на музику композиторами Бердянська. Його віршовані рядки «Ви, вмираючи, вручили нам знамено. Ми з ним до перемоги прийшли» висічені на пам'ятнику членам Першої Бердянської Ради. Вірші про міста-побратими Бердянська перекладені на французьку мову і опубліковані в періодиці Ля-Сейна. 

ЛЯСКОВСЬКА Оксана Ігорівна, 1966 року народження, в Бердянську з 1993 року. Закінчила Хабаровське музичне училище по класу фортепіано. Працювала музичним керівником в дитячих дошкільних установах, в музичній школі. В даний час перебуває на обліку в міському Центрі зайнятості. Автор музики до більш ніж 40 творів на вірші бердянських авторів. Учасник і призер конкурсів «Бердянські розсипи», іноземних мов «Планета». Там була відзначена «Ода Бердянску» на вірші Г. Ржевського.