Бердянська міська рада - офіційний сайт

Бізнес

Протягом 2015 – 2016 років політика розвитку малого підприємництва на місцевому рівні здійснювалась відповідно до затвердженої Комплексної програми розвитку малого підприємництва на 2015-2016 роки (далі – програма), заходів щодо її реалізації та була спрямована на створення умов для покращення підприємницького клімату в місті.

Відповідно до Програми в місті Бердянську виконуються заходи зі сприяння суб’єктам господарювання у запровадженні власного бізнесу, удосконаленню регуляторних процесів, вирішенню проблемних питань розвитку підприємництва, залученню суб’єктів до формування  інфраструктури  міста.

Станом на 01.01.2016 року в місті зареєстровано 10162 суб’єкт підприємницької діяльності, у тому числі 2787 юридичних осіб, 7375 -  фізичних осіб. 

Підприємствами міста надаються послуги у таких сферах, як: ремонт побутової техніки, пошив та ремонт одягу, банківські, медичні та перукарські послуги.

З метою визначення процедури надання документів та погодження за узгодженням з власниками зручного для населення режиму роботи об’єктів торгівлі та сфери послуг, незалежно від форм власності, рішенням виконавчого комітету від 14.02.2012 №45 затверджено Порядок погодження режиму роботи об’єктів торгівлі та сфери послуг на території м. Бердянськ. За 2015 рік видано 109 Погоджень режиму роботи об’єктів бізнесу.

У місті функціонує 9 ринків та торговельних рядів, один – комунальної, 8 – приватної власності та з них 2 – сезонного характеру. З метою удосконалення умов праці для суб’єктів господарювання, які здійснюють торговельну діяльність на території ринків та торговельних рядів встановлені тарифи на послуги та оренду вартості торгових місць ринків та торговельних рядів міста Бердянська. Щодня ринки і торговельні ряди міста відвідують близько 10000 потенційних покупців, а під час курортного періоду, коли населення міста значно зростає – понад 20000 жителів і гостей міста.

В цілому на території міста розташовано близько 2000 об’єктів торгівлі і сфери послуг. Функціонують мережі супермаркетів: «АТБ», «Сільпо», «Веллмарт», «Лотос», «Азовський» і ін.

З метою визначення готовності ринків міста до початку курортного сезону та виявлення недоліків щорічно здійснюється обстеження спільно з представниками санітарно-епідеміологічної станції, Бердянського міськрайонного відділу Головного управління Держтехногенбезпеки у Запорізькій області та інших організацій, результати обстеження надаються міському голові.

З метою вжиття заходів щодо недопущення зростання цін, задоволення споживчого попиту мешканців міста, підтримки місцевих сільгоспвиробників виконавчим комітетом організовуються та проводяться ярмарки місцевих та сільгоспвиробників з реалізації цукру, круп, м’ясних та хлібобулочних виробів, фруктів, овочів та інших продуктів харчування. За 2015 рік у м. Бердянськ організовано та проведено 104 ярмарків місцевих товаровиробників та сільгоспвиробників.

Рішенням виконавчого комітету Бердянської міської ради від 13.01.2016 № 5 затверджено новий склад Координаційної ради з питань розвитку підприємництва та захисту прав споживачів, яка є дорадчо-консультативним органом, що сприяє реалізації місцевої та державної політики у сфері розвитку підприємництва та з питань захисту прав споживачів у місті Бердянську.  До складу Координаційної ради  входять представники бізнесу, громадські організації підприємців,  депутати,  представники контролюючих установ міста. На засіданнях Координаційної ради обговорюються проблемні питання при веденні господарської діяльності та шляхи їх вирішення. 

Робота у центрі надання „Єдиного офісу” у 2016 році  спрямована на виконання вимог Закону України „Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності” та удосконалення системи видачі дозвільних документів. На сьогодні „Єдиний офіс” співпрацює з 14 місцевими дозвільними органами, в які входять структурні підрозділи виконавчого комітету та територіальні органи виконавчої влади.

Станом на 01.01.2016 року в „Єдиному офісі” надається 103 послуги. За 2015 рік в „Єдиному офісі” було зареєстровано 8886 звернень суб’єктів підприємницької діяльності.

Найбільш користуються „попитом” у суб’єктів господарювання послуги, що надаються  управлінням містобудування та архітектури (51 %) та управлінням земельних правовідносин виконавчого комітету Бердянської міської ради (20 %).

На офіційному сайті у розділі „Промисловість” та „Бізнес” розміщується інформація про розвиток промислового виробництва, бізнесу  та вирішення проблемних питань. Інформація щодо вільних об’єктів комунальної власності для передачі в оренду та щодо проведення конкурсу постійно публікується в суспільно-політичній газеті „Південна зоря”, на сайті „Бердянськ віртуальний” (rada.berdyansk.net).

З метою підвищення  ділової активності безробітних та сприяння стимулюванню безробітних до влаштування свого життя міським центром зайнятості постійно проводяться інформаційні семінари „Як розпочати власний бізнес?”.

За рахунок коштів фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, центром зайнятості населення протягом січня-березня 2016 року надано одноразову допомогу по безробіттю для організації підприємницької діяльності 5 фізичним особам-підприємцям, на загальну суму 76,8 тис.грн. Спеціалісти центру зайнятості ведуть моніторинг новостворених робочих місць на підприємствах усіх форм власності.

Сьогодні складно представити розвиток міста без підприємців, адже вони у важкий час реструктуризації підставили свої плечі, тим самим, зберігши робочі місця для багатьох городян. Крім того, сьогодні великі підприємства з державною формою власністю не можуть надавати допомогу місту в обсязі, що був раніше. І знову на допомогу приходять підприємці. Особлива подяка підприємцям, що надають допомогу ветеранам і особам похилого віку. До Дня Перемоги і на День міста підприємці надають благодійну допомогу гериартричному пансіонату, госпітальному відділенню міської лікарні, соціальному центру „Турбота” , тощо.