Бердянська міська рада - офіційний сайт

Житлові субсидії

 

 Зміни до порядку надання житлової субсидії

         Постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.2018 №841 внесено зміни до Положення про порядок призначення житлових субсидій, які набрали чинності з 01.10.2018 року.

         Розширено перелік осіб, яким може бути збільшена норма житла на 30%, на яку надається субсидія

         Відтепер субсидію на понаднормову площу житла зможуть отримати непрацюючі непрацездатні громадяни, які:

- отримують пенсію у зв’язку з втратою годувальника;

- досягли пенсійного віку, і отримують пенсію за вислугою років;

- отримують державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю.

         Якщо єдиний соціальний внесок (далі - ЄСВ) не сплачується з вини роботодавця, робітники мають право на субсидію

         Субсидія може призначатись у випадках не сплати ЄСВ, якщо заборгованість по сплаті виникла з вини роботодавця, а не особи.

         Особи, які мають заборгованість по сплаті аліментів не матимуть субсидії

         Субсидія не призначатиметься якщо у складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домогосподарства є особи, які за даними Єдиного реєстру боржників мають заборгованість за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів понад 3 місяці (крім осіб, які є алко- або наркозалежними, що підтверджується довідкою від лікаря).

         Загальна площа житлового приміщення, на яку призначається субсидії, змінюється на опалювальну площу

         Житлова субсидія призначається, якщо опалювана площа житлового приміщення не перевищує 120 кв. метрів для квартир у багатоквартирному будинку та 200 кв. метрів для індивідуальних будинків.

         Врегульовано питання наявності двох особових рахунків у великому будинку/квартирі

         За рішенням Комісії субсидія може бути призначена на житлові приміщення (будинки), на які оформлено два і більше окремі особові рахунки, за умови, що опалювана площа частини житлового приміщення кожного домогосподарства, на яку призначається субсидія, не перевищує 120 кв. метрів для квартири, 200 кв. метрів для індивідуального будинку за умови що особові рахунки були розділені до 01.05.2018 року.

         Розширено повноваження комісій по призначенню субсидій

         Комісія може призначати субсидії за особливими умовами у разі коли:

- особа або інші члени домогосподарства надають соціальні послуги;

- перебувають у місцях позбавлення волі;

- члени домогосподарств є алко- або наркозалежними, що підтверджується довідкою від лікаря;

- особи перебувають у складних життєвих обставинах, викликаних  тривалою хворобою, що підтверджується висновком лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров'я;

- особа мала суму середньомісячної нарахованої заробітної плати менше від розміру мінімальної заробітної плати не більше ніж на 10 відсотків за умови сплати ЄСВ.

         Надано право отримувати субсидію у випадку перебування осіб за кордоном легально

         Субсидія за рішенням комісії може призначатись якщо члени домогосподарства в період, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії, документально підтвердили набуття страхового стажу в інших країнах шляхом надання легалізованих в Україні документів.

         Вирішено питання призначення субсидії студентам, які проживають в гуртожитку

         При розрахунку розміру субсидії доходи батьків не враховуються у разі призначення субсидії студентам, які зареєстровані у гуртожитку за місцем навчання.

         Вирішено питання врахування доходів розлучених батьків за наявності дитини

         У випадку, коли батьки розлучені, при розрахунку розміру субсидії доходи одного з батьків дитини не враховуються у разі призначення субсидії другому з батьків з дитиною.

         Змінено перелік доходів, які враховуються та які не враховуються при розрахунку розміру субсидії

         До доходів будуть враховуватись грошові перекази, отримані із-за кордону. До доходів не будуть враховуватись сплачені аліменти та спеціальна бюджетна дотація за вирощування молодняка великої рогатої худоби, який народився в господарствах фізичних осіб.

         Змінено систему розрахунку сукупного доходу для осіб, які отримували допомогу по безробіттю

         Для осіб, які у періоді, за який враховуються доходи, отримували допомогу по безробіттю, до сукупного доходу враховується:

- за кожний місяць отримання допомоги у розмірі, меншому за прожитковий мінімум, встановлений для працездатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються доходи, - дохід у розмірі прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються доходи;

- за кожний місяць отримання допомоги у розмірі, більшому за прожитковий мінімум, встановлений для працездатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються доходи, - фактично отримані доходи;

- за кожний місяць, у якому відсутні доходи, - дохід у сумі трьох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються доходи.

         Якщо субсидію вже призначено на неопалювальний період, то її розмір на опалювальний період буде розраховано автоматично (без звернення громадян).

         В зв'язку з тим, що Міністерством соціальної політики України не допрацьовано програмний комплекс  відсутня технічна можливість проведення автоматичного розрахунку субсидії в жовтні місяці. Така ситуація склалася у всіх управліннях країни. Це значить, що в квитанціях на оплату житлово-комунальних послуг за жовтень буде відсутня інформація про нараховану субсидію. Розрахунок субсидії буде проведено в листопаді за два місяці, відповідно в квитанціях на оплату житлово-комунальних послуг буде відображено субсидію за жовтень та листопад.

         Як проводити оплату комунальних послуг отримувачам субсидії в такій ситуації

         Якщо в домогосподарстві центральне опалення то орієнтуватися необхідно на розмір субсидії, який був у вересні 2018 року.

         Якщо в домогосподарстві індивідуальне опалення то орієнтуватися необхідно на розмір субсидії, який був у квітні 2018 року, з урахуванням зменшення норми споживання газу.

         З 1 жовтня 2018 року якщо вартість фактично  спожитої послуги менша обсягу обов'язкового платежу субсидіант має право сплачувати лише вартість фактично спожитої послуги.

         Щодо монетизації субсидії у вигляді грошової виплати за зекономлений газ та електроенергію, що використовувались для індивідуального опалення, то в жовтні до управління надійшла відповідна субвенція з державного бюджету в сумі 2 млн. 474 тис. грн.

         Дані кошти перераховані до банків та зараховані на особові рахунки 3718 громадян, які до 01 вересня 2018 року подали до управління праці та соціального захисту населення відповідну заяву. 

Для детальнішої інформації щодо призначення субсидії, слід звертатись до управління праці та соціального захисту населення або за телефоном "гарячої лінії" 4 70 37

 

Для детальнішої інформації щодо призначення субсидії, слід звертатись до управління праці та соціального захисту населення або за телефоном "гарячої лінії" 4 70 37

Також Ви можете дізнатися більше про програму житлових субсидій на сайті Міністерства соціальної політики України www.msp.gov.ua.

Заява про призначення житлової субсидії та Декларація про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії.


Житлові субсидії