Бердянська міська рада - офіційний сайт

Море

Середня температура моря +18 спостерігається на протязі 128 днів на рік, що обумовлює тривалий купальний сезон. Максимальна температура моря +30. Середньорічна величина випаровування з поверхні Азовського моря становить 929 мм, що обумовлює насиченість повітря іонами йоду, брому, іншими солями та мікроелементами.

Важливу роль у кліматоутворенні має бризова циркуляція, яка пом'якшує спеку та обумовлює насиченість повітря морськими солями та фітонцидами. У геоморфологічному відношенні курорт знаходиться у межах Приазовської низовини. Четвертинні відкладення представлені лісовидними суглинами, створюють акумулятивні форми рельєфу Азовських кос, при цьому мулова частина цих відкладень стає субстратом у процесі грязеутворення в озерах та затоках кос.

Температура морської води у берегів  Бердянська вище, ніж у чорноморського узбережжя Криму і Кавказу. Вже в травні вода прогрівається до 26, а в червні - до 30 градусів тепла. Море в Бердянську на 3-5 градусів тепліше, ніж у узбережжя Чорного моря, а повітря богаче киснем у півтора рази, чим на знаменитих курортах Криму.

У місті створені всі умови не тільки для того, щоб насолоджуватися сонцем і морем, але і познайомитися з унікальними куточками південних степів України, де жили древні скіфи, відвідати місцеві музеї і визначні пам'ятки. А після жаркого дня можна відвідати кафе-бар із прекрасним вибором кримських марочних він, прохолодних напоїв, кондитерських виробів і фруктів.