Бердянська міська рада - офіційний сайт

 

Шановні друзі!

Ми раді вітати Вас у нашому затишному курортному місті Бердянськ, і докладаємо всіх зусиль, щоб зробити ваш відпочинок комфортним, незабутнім, щоб перебування в Бердянську залишило яскраві враження від теплого моря, чистого морського повітря, від відвідування дельфінарію, зоопарку, аквапарку.

Керівництво міста приділяє особливу увагу реалізації державної політики у курортно-туристичній сфері та організації безпечного відпочинку в оздоровчих закладах.

Метою міської влади сьогодні є розвиток та ефективне використання природних територій, здатних задовольнити лікувально-оздоровчі та туристичні потреби населення України та інших держав, за умови збереження екологічної рівноваги та культурної спадщини.

Багато завдань поставило перед собою керівництво міста, щоб про курортному місті Бердянську на березі Азова йшла тільки добра чутка. Щоб, побувавши одного разу в Бердянську, хотілося повернутися сюди знову і знову, або поселитися в цьому чудовому місті і спостерігати за його розвитком, як батьки, які спостерігає за зростанням свого дитя.

 

Азовське море

Середня температура моря +18 спостерігається на протязі 128 днів на рік, що обумовлює тривалий купальний сезон. Максимальна температура моря +30. Середньорічна величина випаровування з поверхні Азовського моря становить 929 мм, що обумовлює насиченість повітря іонами йоду, брому, іншими солями та мікроелементами.

Важливу роль у кліматоутворенні має бризова циркуляція, яка пом'якшує спеку та обумовлює насиченість повітря морськими солями та фітонцидами. У геоморфологічному відношенні курорт знаходиться у межах Приазовської низовини. Четвертинні відкладення представлені лісовидними суглинами, створюють акумулятивні форми рельєфу Азовських кос, при цьому мулова частина цих відкладень стає субстратом у процесі грязеутворення в озерах та затоках кос.

Температура морської води у берегів  Бердянська вище, ніж у чорноморського узбережжя Криму і Кавказу. Вже в травні вода прогрівається до 26, а в червні - до 30 градусів тепла. Море в Бердянську на 3-5 градусів тепліше, ніж у узбережжя Чорного моря, а повітря богаче киснем у півтора рази, чим на знаменитих курортах Криму.

У місті створені всі умови не тільки для того, щоб насолоджуватися сонцем і морем, але і познайомитися з унікальними куточками південних степів України, де жили древні скіфи, відвідати місцеві музеї і визначні пам'ятки. А після жаркого дня можна відвідати кафе-бар із прекрасним вибором кримських марочних він, прохолодних напоїв, кондитерських виробів і фруктів.

Клімат

Клімат курорту помірно-континентальний.

Тривалість сонячного сяйва становить 2320 годин. Середня температура повітря +180С зберігається 180 днів на рік. Вертикальне розподілення температури води від поверхні до дна відрізняється практично повною однорідністю. Середня температура моря +180С спостерігається на протязі 128 днів на рік, що обумовлює тривалий купальний сезон. Максимальна температура моря +300С. Середньорічна величина випаровування з поверхні Азовського моря становить 929 мм, що обумовлює насиченість повітря іонами йоду, брому, іншими солями та мікроелементами.

Важливу роль у кліматоутворенні має бризова циркуляція, яка пом'якшує спеку та обумовлює насиченість повітря морськими солями та фітонцидами. У геоморфологічному відношенні курорт знаходиться у межах Приазовської низовини.

Природа

Тваринний світ нараховує 2657 видів, комах – 2200 видів, птахів – 278, риб – 115, савців – 48, рептилій, амфібій – 16 (57 видів тварин занесені до Червоної книги). Флора Північного Приазов'я нараховує 1600 видів рослин, 935 з яких занесені до Червоної книги.

Основна територія курорту зайнята парковою зоною, озерами з лікувальною гряззю, піщаними пляжами. Море в Бердянську на 3-5 градусів тепліше, ніж на узбережжя Чорного моря, а повітря у півтора рази багатіше киснем, чим на знаменитих курортах Криму.

Пляжі простягаються на десятки кілометрів. Прибережна піщана зона полого спускається до моря та переходить у піщане дно, яке поступово поглиблюється. Температура морської води у берегів  Бердянська вище, ніж у чорноморського узбережжя Криму і Кавказу. Вже в травні вода прогрівається до 26, а в червні - до 30 градусів тепла. Це на 3 - 5 градусів вище, ніж у Ялті. Максимальна глибина моря 14 м, що дозволяє воді добре прогрітися. Влітку температура води сягає 26  градусів.

Курортна зона Бердянська займає значну територію у приміській зоні на так званій морській терасі та 25 кілометровій піщаній Бердянській косі. В осіннє-зимовий період накопичення природного тепла в ґрунті не створює різких коливань температури повітря, у тому числі її різкого зниження. Курортний регіон у прибережній смузі займає більше 1000 га, де лише 1/3 зайнята забудовою.