Бердянська міська рада - офіційний сайт

Природа

Тваринний світ нараховує 2657 видів, комах – 2200 видів, птахів – 278, риб – 115, савців – 48, рептилій, амфібій – 16 (57 видів тварин занесені до Червоної книги). Флора Північного Приазов'я нараховує 1600 видів рослин, 935 з яких занесені до Червоної книги.

Основна територія курорту зайнята парковою зоною, озерами з лікувальною гряззю, піщаними пляжами. Море в Бердянську на 3-5 градусів тепліше, ніж на узбережжя Чорного моря, а повітря у півтора рази багатіше киснем, чим на знаменитих курортах Криму.

Пляжі простягаються на десятки кілометрів. Прибережна піщана зона полого спускається до моря та переходить у піщане дно, яке поступово поглиблюється. Температура морської води у берегів  Бердянська вище, ніж у чорноморського узбережжя Криму і Кавказу. Вже в травні вода прогрівається до 26, а в червні - до 30 градусів тепла. Це на 3 - 5 градусів вище, ніж у Ялті. Максимальна глибина моря 14 м, що дозволяє воді добре прогрітися. Влітку температура води сягає 26  градусів.

Курортна зона Бердянська займає значну територію у приміській зоні на так званій морській терасі та 25 кілометровій піщаній Бердянській косі. В осіннє-зимовий період накопичення природного тепла в ґрунті не створює різких коливань температури повітря, у тому числі її різкого зниження. Курортний регіон у прибережній смузі займає більше 1000 га, де лише 1/3 зайнята забудовою.