Бердянська міська рада - офіційний сайт

У Бердянську затверджено Концепцію розвитку велосипедної інфраструктури Бердянської міської об’єднаної територіальної громади

На черговій сесії Бердянської міської ради, яка відбулася сьогодні, 29 жовтня, під керівництвом міського голови Володимира Чепурного, депутати затвердили Концепцію розвитку велосипедної інфраструктури Бердянської міської об’єднаної територіальної громади, а також Програму розвитку велосипедної інфраструктури на 2020 рік у новій редакції.

Велоконцепція розроблена в рамках проєкту «ВелоМіста», який організовує Громадська організація «Спільно HUB» у партнерстві з Бердянським Велоклубом, Першим Антикафе Бердянска “ЧАС Є” та управлінням житлово-комунального господарства виконавчого комітету за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

У рамках співпраці USAID було виділено 150 тис грн на розробку самої Концепції розвитку велосипедної інфраструктури Бердянської міської об’єднаної територіальної громади та 15 тис грн на придбання критої велосипедної парковки з П-подібними стійками на 8 паркувальних місць, яку встановлено біля Центру дитячо-юнацької творчості.

З місцевого бюджету також було виділено 150 тис грн. За ці кошти було придбано та встановлено дві криті велосипедні парковки з П-подібними стійками на 20 паркувальних місць. Їх встановлено біля Міського палацу спорту та Дитячо-юнацької спортивної школи ім. Є. І. Назарова. Ще одна крита велосипедна парковка з П-подібними стійками на 14 паркувальних місць до кінця року буде встановлена біля КНП „Бердянський центр первинної медико-санітарної допомоги” БМР.

Концепція розвитку велосипедної інфраструктури містить 6 розділів, серед яких мета та цілі велоконцепції, очікувані результати, аналіз транспортної системи та міських умов для велотранспорту, методологія розробки схеми веломережі, план реалізації велоконцепції, популяризація велотранспорту тощо.

Мета Концепції - інтеграція велосипеда в загальну транспортну систему міста задля підвищення рівня мобільності та якості життя населення Бердянської ОТГ, шляхом запровадження комфортних та безпечних умов пересування велосипедним транспортом.

У концепції усі бажаючі можуть ознайомитися із загальною схемою велосипедних маршрутів, пропозиціями з облаштування велосипедної інфраструктури на конкретних вулицях, планом розміщення велосипедних парковок біля основних точок тяжіння на території міста, рекреаційними та туристичними велосипедними маршрутами поза межами ОТГ та інше.

Згідно прийнятого рішення підприємствам, установам та організаціям усіх форм власності, виконавчим органам Бердянської міської ради необхідно враховувати зміст Концепції розвитку велосипедної інфраструктури Бердянської міської об’єднаної територіальної громади при розробці проєктів будівництва, реконструкції, капітальних ремонтів вулиць, доріг, транспортних споруд та інших об’єктів інфраструктури територіальної громади.

У Бердянську затверджено Концепцію розвитку велосипедної інфраструктури Бердянської міської об’єднаної територіальної громади