Бердянська міська рада - офіційний сайт

Реабілітація дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу

Урядом запроваджено новий механізм забезпечення заходами з реабілітації дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу за принципом „гроші ходять за людиною”. Згідно до Порядку використання у 2019 році коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення реабілітації дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу, затвердженого  постановою Кабінету Міністрів від 27.03.2019 № 309, діти з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу  зможуть отримати безоплатно реабілітаційні заходи у реабілітаційних установах та закладах охорони здоров’я України за направленням управління праці та соціального захисту населення (далі - управління).

     Для забезпечення дитини реабілітаційними заходами один із батьків дитини чи її законний представник подає до управління:

     - заяву про направлення до реабілітаційної установи із зазначенням інформації про вибрану реабілітаційну установу;

     - копію паспорта громадянина України або свідоцтва про народження;

     - індивідуальну програму реабілітації, що видана лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу;

     - виписку з медичної картки амбулаторного (стаціонарного) хворого (форма № 027/о).

     Відшкодування вартості реабілітаційних заходів здійснюється в межах бюджетних коштів шляхом їх безготівкового перерахування управлінням реабілітаційним установам, закладам охорони здоров’я за надані послуги відповідно до укладених трьохсторонніх договорів на підставі актів наданих послуг у розмірі, що не перевищує встановлену граничну вартість реабілітаційних заходів в залежності від ступеня обмеження життєдіяльності, яка зазначається в індивідуальні програмі реабілітації ( I–II ступень — 16 тис. гривень, III ступень — 25 тис. гривень.).  Під час здійснення реабілітаційних заходів у стаціонарі їх гранична вартість може включати вартість проживання та харчування дитини, одного з батьків дитини чи її законного представника.

     Перелік базових реабілітаційних заходів призначається індивідуально, залежно від потреб дитини, та включає консультації лікарів, заняття з профільними лікарями і спеціалістами з реабілітації та реабілітаційні послуги (комплекс процедур).

      Більш детальну інформацію зацікавлені особи можуть отримати звернувшись до управління соціального захисту населення Бердянської міської ради за адресою:   м. Бердянськ, вул. Захисників України, 27/34, каб. № 3 або за телефоном: 3 61 64, а також на веб-сайті Міністества соціальної політики України у розділі “Інвалідність” - “Реабілітація дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу”.

Реабілітація дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу