Бердянська міська рада - офіційний сайт

3 ГРУДНЯ – ДЕНЬ ОСІБ З ОБМЕЖЕНИМИ МОЖЛИВОСТЯМИ

Життя – строкате, і його мажорна чи мінорна палітра визначається станом людської душі. Коли людина опиняється у інвалідному візку чи у скрутному становищі і в душу закралась зневіра – не радують ні сонце, ні квіти, ні весна все стає одноманітним сірим. Ми інколи навіть не замислюємося, що хтось не може самостійно купити в магазині хліба чи ліки в аптеці через фізичну неспроможність. На долю людей з обмеженими можливостями випали нелегкі випробування, однак вони, долаючи труднощі, проявляють виняткову силу духу, і непохитну віру в життя.

Саме з метою привернення уваги до проблем людей з обмеженими фізичними можливостями уся світова спільнота

3 грудня відзначає Міжнародний день інваліда.

 На території нашого міста проживає 7634 особи з інвалідністю, в тому числі 332 дитини інваліда, яким необхідна підтримка і допомога.

Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Бердянської міської ради є безпосереднім виконавцем ряду державних та міських програм, спрямованих на соціальний захист людей з особливими потребами.

З початку 2015року управлінням забезпечено своєчасну виплату державної соціальної допомоги дітям-інвалідам та інвалідам з дитинства на загальну суму 12.4млн. грн.

В санаторних закладах оздоровлено 33 інваліда війни та 96 інвалідів загального захворювання, грошову компенсацію замість санаторно-курортних путівок отримало 22 інваліда на суму 6,7 тис. грн., 121 інваліду виплачено компенсацію на бензин та транспортне обслуговування на загальну суму 16,3 тис. грн., 26 інвалідів отримали одноразову матеріальну допомогу на загальну суму 12,7тис. грн.

Активізована вкрай важлива робота по забезпеченню осіб з обмеженими можливостями технічними засобами реабілітації. Громадянин або його представник звернувшись до управління самостійно по каталогу обирає технічний засіб реабілітації, а підприємство - виконавець виконує заявки на його виготовлення. З початку року було видано 622 направлення на забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації, 177 осіб з  інвалідністю отримали засоби реабілітації, серед яких: крісло - колісні, палиці ортопедичні, милиці, стільці туалетні та інш.

За рахунок місцевого бюджету в рамках муніципальної Програми соціального захисту сімей міста, які знаходяться в складних життєвих обставинах, на 2014-2017 роки у 2015 році :

 - виплачено матеріальну допомогу 500 інвалідам 1 групи, які отримують пенсію менше двох прожиткових мінімумів та не отримували допомогу з інших підстав  у розмірі 100 грн.

- 21 дитина що пересуваються за допомогою крісло - колісних до Дня захисту дітей отримала подарунки;

- забезпеченj глюкометром інваліда по зору з сахарним діабетом;

 - надано одноразову допомогу на стаціонарне лікування дітей-інвалідів та тяжко хворих дітей за клопотанням ЛКК на загальну суму 20,0 тис. грн.;

 - щоквартально отримують допомогу непрацюючі інваліди – спинальники I та II групи на лікування та засоби по догляду.

Загальна сума витрат в 2015 році склала 94,9 тис. грн.

Значний внесок в надані соціально-побутових послуг інвалідам здійснює комунальна установа “Територіальний  центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)” Бердянської міської ради. На обліку в центрі знаходяться 625 громадян серед них 170 інвалідів, яким щоденно соціальні працівники надають послуги вдома в приготуванні їжі, прибирання житла, придбанні продуктів та ліків, сплати за комунальні послуги, оформлення субсидії та інше. 317 інвалідам надано послуги з ремонту м׳якої мебелі, взуття, одягу, житла, прання білизни тощо. Медичну реабілітацію пройшли 112 інвалідів.

 В місті функціонує також Центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів в якому протягом року пройшли курс реабілітації 118 дітей. За рахунок місцевого бюджету забезпечене транспортування дітей-інвалідів, які пересуваються за допомогою крісла -колісного, для проходження реабілітації в центрі. В 2015 році в Центрі впроваджено новий вид реабілітації – іпотерапія заняття дітей-інвалідів фізкультурою на конях. На утримання Центру в 2015 році виділено 1409,5 тис. грн.

12 осіб з обмеженими можливостями пройшли професійну реабілітацію в Запорізькому обласному центрі професійної реабілітації інвалідів. Мета  закладу - через медичну реабілітацію та здобуття професії особи з інвалідністю могли реалізувати свій внутрішній потенціал.

Інвалідність не повинна стати на заваді в житті і роботі, а для цього треба вирішити багато соціально-побутових проблем: це і інше планування житла, облаштування під’їздів, громадського транспорту, інші умови отримання освіти, медичних і культурних послуг, забезпечення роботою. Цей перелік, безперечно, можна продовжити, але варто відзначити інше – більшість з цих питань держава починає поступово вирішувати.

3 ГРУДНЯ – ДЕНЬ ОСІБ З ОБМЕЖЕНИМИ МОЖЛИВОСТЯМИ