Бердянська міська рада - офіційний сайт

Електронний рецепт на “Доступні ліки” в Бердянську

З 1 квітня 2019 року до Національної Служби здоров’я України (далі – НСЗУ) перейшло адміністрування урядової програми реімбурсації лікарських засобів «Доступні ліки». Програма була впроваджена у 2017 році для зменшення фінансового навантаження на пацієнтів та збільшення доступності ліків. Реімбурсація – це механізм відшкодування державою вартості лікарських засобів для лікування трьох соціально-важливих груп захворювань: серцево-судинних, бронхіальної астми, цукрового діабету ІІ типу. До списку ліків, які можна отримати за програмою, включено 258 торгових найменувань, 64 з яких можна отримати безоплатно.

З переходом програми реімбурсації в адміністрування НСЗУ відшкодування вартості лікарських засобів буде відбуватися за принципом «гроші йдуть за пацієнтом в аптеку». Це стало можливо завдяки реалізації програми за новими принципами:

- єдині прозорі правила укладення договорів – усі аптеки, які виконали мінімальний набір вимог, уклали договір про реімбурсацію з НСЗУ;

- використання електронних інструментів – усі процеси пов'язані з укладенням договору про реімбурсацію та відпуск ліків за електронними рецептами відбуватимуться в електронній системі охорони здоров'я;

- електронний рецепт – забезпечить мобільність пацієнтів та нівелює географічні обмеження, оскільки отримати ліки можна буде в будь-якій аптеці, яка бере участь у програмі, незалежно від місця, де було виписано рецепт.

Як розповіла на щотижневій апаратній нараді начальник відділу охорони здоров’я Тетяна Марч, станом на 01 квітня 2019 року в місті Бердянськ уклали договір про реімбурсацію з НСЗУ три аптечні мережі з кількістю 9 аптечних пунктів:

1. КП «Аптека № 195» БМР, аптечні пункти, за адресами:

- вул. Софіївська, буд. №30 б (нагорна частина міста);

- пр. Перемоги, буд. №8 (поліклініка, центральна частина міста).

2. ТОВ «Ларга-М», аптечні пункти «Аптека низьких цін», за адресами:

- вул. Волонтерів, буд.№ 49 б (нагірна частина міста);

- пр. Перемоги/Азовський, буд. №1/33 (центральна частина міста, біля кінотеатру «Космос»);

- вул. Північна, буд. №6а (нагірна частина міста);

- Мелітопольське шосе, буд. №97 (мікрорайон АКЗ).

3. ТОВ «Дніпродзержинська фармацевтична компанія», аптечні пункти «Бажаємо здоров’я», за адресами:

- вул. Європейська, буд. №54а (нагірна частина міста);

- вул. Хіміків, буд. №7 (мікрорайон Азмол);

- вул. Північна, буд. №15 (нагірна частина міста).

Електронний рецепт виписує сімейний лікар або лікар-терапевт КНП «Бердянський центр первинної медико-санітарної допомоги».

Як повідомила начальник відділу охорони здоров’я Тетяна Марч , станом на 01 квітня 2019 року з технічних причин електронною системою охорони здоров'я EMCiMED, в якій працюють лікарі, не надано зразок електронного рецепту. Питання знаходиться на постійному контролі відділу охорони здоров’я та адміністрації КНП «Бердянський центр первинної медико-санітарної допомоги» і буде вирішено найближчим часом. Про початок роботи лікарів з електронними рецептами буде повідомлено на сайті Бердянської міської ради, Бердянського центру первинної медико-санітарної допомоги та інформаційних стендах амбулаторій і аптек міста, безпосередньо у лікарів. Про початок роботи з електронними рецептами можна також дізнатися за телефонами відділу охорони здоров’я 3 31 49 та Бердянського центру первинної медико-санітарної допомоги 4 14 81.

Додамо, що знайти аптеки в іншому місті, що відпускають ліки  за урядовою програмою реімбурсації, допоможе:

-   дзвінок до контакт-центру НСЗУ за безкоштовним коротким номером 16-77,

-   дешборд НСЗУ, який працює в режимі онлайн.  

Також найближчим часом на аптеках-учасницях програми з'являться наліпки «Тут є Доступні ліки».

Електронний рецепт на “Доступні ліки” в Бердянську