Бердянська міська рада - офіційний сайт

Відтепер загальні лічильники води на багатоповерховий будинок встановлювати обов’язково

Про реалізацію Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» сьогодні на апаратній нараді розповіла начальник служби реалізації послуг КП “Бердянськводоканал” Вікторія Лернер. Відповідно до чинного законодавства України встановлення загальних засобів обліку води (комерційних вузлів обліку) у будинках, де налічується більше двох абонентів, є обов'язковим. Їх показники будуть враховуватися при розрахунку нарахувань за спожиті послуги водопостачання. Це призведе до скорочення неврахованих втрат води, а відповідно і прозорості тарифу на послуги підприємства. Як відзначила доповідач, подекуди втрати у багатоповерхівках становлять 10%, які за рік перетворюються у мільйонні збитки.

Порядок (Правила) розподілу обсягів спожитих послуг між споживачами визначено законодавчо, а саме різниця між показаннями загальнобудинкових лічильників і особистих водомірів, буде розподілятися між споживачами.

Основні посили закону «Про комерційний облік»

 1. Усе, що ввійшло в будинок - має бути оплачене.

 2. Вимога 100% обладнання будівель і приміщень вузлами обліку.

 3. Споживач має бути забезпечений обліковою інформацією.

 4. Порядок (правила) розподілу обсягів спожитих комунальних послуг між споживачами визначено на рівні закону.

 5. Індивідуалізація витрат на встановлення, обслуговування і заміну вузлів обліку.

Ким встановлюється вузол комерційного обліку?

Відповідно до статті 3 Закону “Про комерційний облік” вузол комерційного обліку може встановлюватися:

 1. Власником (співвласниками) будинку самостійно та за власний кошт;

 2. Оператором за рахунок внесків власників (співвласників) будинку

 3. Власником (співвласниками) будинку або оператором зовнішніх інженерних систем (тобто КП «Бердянськводоканал» БМР) за рахунок коштів місцевого бюджету (тільки в разі затвердження місцевим органом самоврядування відповідної програми).

За інформацією Вікторії Лернер у березні вже були оформлені та розіслані повідомлення про намір встановлення вузлів комерційного обліку на 52 будинки в різних мікрорайонах містах. Будинки були вибрані на основі наявних проектів в управлінні житлово-комунального господарства. І, відповідно норм законодавства, протягом двох місяців мешканці повинні надати згоду або не згоду на встановлення цих вузлів обліку. Згода або не згода мешканців мають бути оформлені згідно вимог чинного законодавства, а не в вільній формі.

Якщо власник (співвласники) будинку відмовляється встановлювати вузол комерційного обліку або не встановили його протягом 2-х місяців з моменту його повідомлення про необхідність такої установки, загальний лічильник встановлюється оператором зовнішніх інженерних мереж (тобто КП «Бердянськводоканал» БМР) за рахунок коштів власника (співвласника) будинку та подальшого відшкодування (повернення) відповідних коштів власниками (співвласниками) будинку підприємству.

На підставі викладеного та відповідно до діючого законодавства споживачам необхідно визначитись, і належним чином оформити рішення та повідомити КП “Бердянськводоканал” щодо:

 • Моделі організації договірних відносин з КП «Бердянськводоканал» БМР (індивідуальні, колективні).

 • Методики і хто саме буде здійснювати розподіл обсягів використаної води серед всіх мешканців будинку, на основі показань вузла комерційного обліку – КП «Бердянськводоканал» БМР або інша особа.

 • Представників власників (співвласників), хто буде відповідальний за знімання показань комерційного приладу обліку та підпис відповідних актів зі сторони споживачів, а також надавати офіційну інформацію про кількість мешканців (по кожній квартирі окремо), які фактично проживають.

На будинки, які не є ОСББ, а обслуговуються іншими компаніями, на них також будуть встановлені лічильники. Як мешканці самоорганізуються, оберуть представника/управителя, це питання ще відкрите. Але представники водоканалу проводять роз’яснювальну роботу серед населення.

Тож, до відома мешканців, якщо у вас залишилися питання про встановлення вузлів комерційного обліку, можете їх задати безпосередньо Вікторії Лернер в середу, 3 квітня, під час "Прямого ефіру" на ТБ-Бердянськ, зателефонувавши з 18:05 до 18:50 за номером телефону 5-78- 80.

Відтепер загальні лічильники води на багатоповерховий будинок встановлювати обов’язково