Бердянська міська рада - офіційний сайт

Соціальний захист ветеранів війни у 2019 році

8–9 травня Україна відзначила День пам’яті та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Дуже важливо висловити повагу всім борцям проти нацизму та увічнити пам’ять про загиблих воїнів.

Станом на 01.05.2019 р. у місті проживає 3083 ветерана війни:

  • 191 особа з інвалідністю внаслідок війни, в т.ч.: 34 – учасника Другої Світової війни;

  • 1366 учасника бойових дій: в т.ч.17- учасників Другої Світової війни;

  • 926 учасників війни;

  • 600 членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни.

Детально про соціальний захист ветеранів війни у 2019 році на щотижневій апаратній нараді розповіла в.о. міського голови Юлія Дойнова.

Згідно Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” і “Про жертви нацистських переслідувань” за рахунок державного бюджету виплачена:

- щорічна разова грошова допомога до 5 травня учасникам бойових дій, постраждалим учасникам Революції Гідності, особам з інвалідністю внаслідок війни, учасникам війни, особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, була виплачена 2616 ветеранам війни на суму 3,05 млн.грн.;

- особам з інвалідністю внаслідок війни, учасникам бойових дій передбачені 100-%, 75-% та 50-% знижки при оплаті житлово-комунальних послуг. Даними пільгами скористалися 1751 сім’я на суму 9,3 млн. грн.

Відповідно до обласної Програми соціальної підтримки ветеранів війни, праці, дітей війни, осіб з інвалідністю внаслідок війни, інших соціальних груп населення, що перебувають у складних життєвих обставинах «Назустріч людям» на 2015-2019 роки,

- 22 сім’ям загиблих ветеранів війни, які брали участь у бойових діях на територіях інших держав та території проведення АТО, надано компенсацію вартості житлово-комунальних послуг та твердого палива і скрапленого газу у розмірі додаткової 50-відсоткової знижки на суму 49,7 тис. грн.;

- 48 учасникам бойових дій Другої Світової війни виплачено щорічну разову грошову допомогу в розмірі 500 грн. на суму 24 тис. грн.;

- 26 особам з інвалідністю внаслідок війни, які безпосередньо брали участь в АТО, виплачено щомісячну допомогу в розмірі 500 грн., 700 грн. та 1000 грн. на суму 71,7 тис. грн.

Відповідно до місцевих програм:

1. Програма компенсаційних виплат за надані пільги окремим категоріям громадян:

- 616 сімей на суму 71 тис. грн. скористалися 100-% та 50-% знижкою на користування телефоном (передбачено на 2019р. - 450 тис.грн);

- особи з інвалідністю внаслідок війни та учасники бойових дій користуються безоплатним проїздом міським автомобільним транспортом загального користування;

- право безплатного проїзду один раз на рік (туди і назад) залізничним транспортом та право безплатного проїзду один раз на два роки (туди і назад) залізничним, водним, повітряним або міжміським автомобільним транспортом, незалежно від наявності залізничного сполучення, або проїзд один раз на рік (туди і назад) вказаними видами транспорту з 50-процентною знижкою. Зазначеними послугами скористалося 128 осіб на суму 28,6 тис. грн. (передбачено на 2019 рік 56,4 тис.грн. )

2. Програма соціального захисту дитячого та дорослого населення Бердянська в галузі безоплатного стоматологічного обслуговування на 2019 рік - профінансовано зубопротезування 21 ветерану війни на загальну суму 78,8 тис.грн.

Уже третій рік поспіль при підтримці депутатів міської ради відповідно до міської Програми компенсації виплат за надані пільги окремим категоріям громадян із місцевого бюджету на закупівлю путівок для оздоровлення ветеранів війни виділяються кошти. На 2019 рік виділено – 1,0 млн. грн. Через процедуру тендерних закупівель було придбано 113 путівок. Переможцем серед санаторіїв, які зареєструвалися на електронному майданчику “Прозоро”, відповідно до Закону України “ Про публічні закупівлі” визначено ТОВ “Санаторій Арктика” та ТОВ “Санаторій “Нива”.

На сьогодні вже пройшли лікування 3 ветерана війни, 37 осіб розпочали лікування з 22 квітня та 3 травня, 7 осіб розпочнуть з 28 травня і так до кінця року усі 113 осіб пройдуть оздоровлення.

За рахунок путівок Міністерства соціальної політики з початку року пройшли лікування 7 ветеранів, а саме в санаторіях:

- “Перемога” м. Київ;

- “Салют” м. Одеса;

- “Батьківщина” м. Трускавець;

- “Слава” м. Миргород.

2 ветерана пройдуть оздоровлення в червні за рахунок путівок Міністерства соціальної політики.

Згідно Програми надання фінансової підтримки громадським організаціям ветеранів та осіб з інвалідністю, діяльність яких має соціальну спрямованість, на 2019 рік виділено та вже профінансовано заходи із місцевого бюджету:

  • Бердянської міської організації ветеранів України – на суму 26,7тис. грн (виділено майже 160,0 тис. грн);

  • Громадської організації інвалідів Другої Світової війни, Збройних Сил, учасників бойових дій і ветеранів – на суму 5,0 тис.грн. (виділено 14,0тис. грн)

  • Спілки ветеранів Афганістану «Шураві» — на суму 3,3 тис.грн (виділено — 16,4 тис. грн).

Виділені кошти Громадській організації “Товариство ветеранів антитерористичної операції Бердянськ” у сумі 48,0 тис.грн.

Особлива увага приділяється ветеранам війни у комунальній установі «Терцентр». З початку року Терцентр надав послуги 252 ветеранам Другої світової війни, особам з інвалідністю внаслідок війни та членам сімей загиблих.

Відділенням соціальної допомоги вдома забезпечено надання соціальних послуг 173 ветеранам Другої світової війни, які не здатні до самообслуговування;

У відділенні денного перебування на обслуговуванні 5 громадян, які мають відношення до Другої світової війни. Вони активно беруть участь у заходах, які проходять у відділенні, відвідують виставки та Університет третього віку — факультет здорового образу життя, декоративно-прикладного мистецтва.

З початку року відділенням організації надання адресної натуральної та грошової допомоги забезпечено надання соціальних послуг 74 ветеранам війни, а саме:

- перукарські послуги – 177;

- послуги з ремонту одягу – 248;

- чистка пухо-перових виробів та прання білизни -34;

- забезпечення технічними засобами реабілітації — 23;

- дрібний побутовий ремонт – 5.

Соціальний захист ветеранів війни у 2019 році