Бердянська міська рада - офіційний сайт

Депутати міської ради планують звернутися до Президента щодо вирішення проблеми з колектором та тарифів на воду

На чергове засідання сесії міської ради, яке заплановано на 23 травня, за ініціативи міського голови Володимира Чепурного було запропоновано проект звернення до новообраного Президента України Володимира Зеленського та голови Верховної Ради Андрія Парубія з проханням сприяти виділенню коштів з державного бюджету на реконструкцію колектора. У свою чергу депутат міської ради Володимир Безверхий запропонував звернутись до Президента щодо вирішення проблеми з тарифами на водопостачання та водовідведення в Бердянську.

Сьогодні, 21 травня, під час засідання Дня депутата міський голова зауважив, що зі сторони міської влади було підготовлено повний пакет документів, який пройшов узгодження в усіх профільних міністерствах, щодо виділення коштів з державного бюджету на ремонт колектору. “Останнє слово залишалося за Кабінетом міністрів. Він тричі збирався на засідання, але наше питання так і не було розглянуто. Днями ми отримали з Кабміну відповідь, що наше питання передано на рівень облдержадміністрації. Однак мова йде не про 2-3 млн грн., а про 83 млн. Такі кошти на рівні області не виділяються”, - зауважив міський голова. Депутати підтримали ініціативу звернення.

Депутат міської ради Володимир Безверхий, враховуючи соціальну значимість питання, початок обговорення нових тарифів на водопостачання на 2020 рік, запропонував також звернутися до новообраного Президента з проханням сприяти вирішенню питання допомоги у сплаті витрат на транспортування води Каховським водоводом із державного бюджету, що дозволить знизити тарифи КП «Бердянськводоканал» та соціальну напругу в місті. Він зачитав проект звернення, в якому нагадав, що 1 вересня 2004 року під час урочистого відкриття водоводу у Бердянську на той час Прем’єр-Міністр України Віктор Янукович пообіцяв, що держава візьме на себе витрати на транспортування води від річки Дніпро до Бердянська. На жаль, обіцянки він не виконав як на посаді Прем’єра, так і під час свого президентства.

У Бердянську на сьогодні одні з найвищих тарифів на водопостачання в Україні. За один кубометр спожитої води кожен бердянець платить 18,480 гривень і за водовідведення - 15,060 гривень, разом - 33,540 гривні. Доля витрат на транспортування води у тарифі складає близько 49,6 відсотків.

Депутати підтримали пропозицію розглянути проекти цих звернень на засіданні міської ради 23 травня.

Депутати міської ради планують звернутися до Президента щодо вирішення проблеми з колектором та тарифів на воду