Бердянська міська рада - офіційний сайт

Депутати ухвалили звернення до Президента України щодо вжиття заходів, пов’язаних із сплатою витрат на транспортування води

23 травня на черговій сесії Бердянської міської ради депутати ухвалили звернення до Президента України Володимира Зеленського щодо вжиття заходів, пов’язаних із сплатою витрат на транспортування води.

Звернення депутатів Бердянської міської ради VII скликання

Шановний Володимире Олександровичу!

Звертаємось до Вас з проханням сприяти вирішенню проблеми, що склалася із тарифами на водопостачання та водовідведення у місті Бердянську.

Справа в тому, що наше місто на березі Азовського моря, яке при населенні у 120 тисяч осіб влітку приймає більш ніж мільйон відпочиваючих, не має джерел для нормального водопостачання питної води належної якості. Історія проблеми нараховує вже багато десятиліть, і для її вирішення ще за часів Радянського Союзу було прийнято рішення про будівництво Каховського водоводу для постачання дніпровської води до кількох міст Запорізької області, у тому числі до Бердянська.

Будівництво водоводу довжиною 175 кілометрів тривало із перервами з 1988 по 2004 рік. За цей час майже всі міста та інші населені пункти, наприклад, Мелітополь, Токмак, Приморськ, які мали стати споживачами якісної питної води, прийняли рішення обходитися своїми джерелами і не брати участь у цьому проекті. А значить, всі витрати на транспортування води на відстань 175 кілометрів лягли на наше місто. Вини бердянців у цьому немає, і проблема, на наше переконання, має державне значення.

01 вересня 2004 року під час урочистого відкриття водоводу у Бердянську на той час Прем’єр-Міністр України Віктор Янукович пообіцяв, що держава візьме на себе витрати на транспортування води від ріки Дніпро до Бердянська. На жаль, обіцянки він не виконав як на посаді Прем’єра, так і під час свого президентства.

У Бердянську на сьогодні одні із найвищих тарифів на водопостачання в Україні. За один кубометр спожитої води кожен бердянець платить 18,480 гривні і за водовідведення - 15,060 гривні, разом - 33,540 гривні. Доля витрат на транспортування води у тарифі складає близько 49,6 відсотків.

Наразі у місті будуть обговорюватися тарифи на 2020 рік, яке організує НКРЕКП. Йдеться про збільшення сумарного тарифу приблизно до 50 гривень за кубометр. Через це у місті виникла соціальна напруга. Міський бюджет не може взяти на себе фінансове навантаження зі сплати вартості транспортування води на відстань 175 кілометрів, щоб знизити тарифи комунального підприємства «Бердянськводоканал» Бердянської міської ради. Тим більше, що зараз місто вимушене витрачати значні кошти для подолання наслідків руйнування каналізаційного колектору, який перекачує до 80 відсотків стоків на відстань до 5 кілометрів.

Враховуючи значимість проблеми надмірно високих тарифів міста, яке є перлиною Азовського узбережжя, курортом державного значення, місцем літнього сімейного відпочинку громадян України із різних регіонів.

Звертаємось до Вас із проханням сприяти вирішенню питання допомоги у сплаті витрат на транспортування води Каховським водоводом із державного бюджету, що дозволить знизити тарифи КП «Бердянськводоканал» Бердянської міської ради та соціальну напругу у місті.

З повагою,

депутати Бердянської міської ради VII скликання

Депутати ухвалили звернення до Президента України щодо вжиття заходів, пов’язаних із сплатою витрат на транспортування води