Бердянська міська рада - офіційний сайт

Міський голова та депутати міської ради проти підвищення тарифів на воду

На спільному засіданні профільних депутатських комісій сьогодні, 23 травня, перед пленарним засіданням депутат міської ради Микола Рудницький проінформував про результати роботи спільної робочої групи депутатів міської, обласної рад, працівників КП “Бердянськводоканал” і економістів виконкому щодо початку процесу обговорення підвищення тарифів на воду, яке згідно вимог законодавства розпочало КП “Бердянськводоканал”.

Результати роботи групи довести до відома мешканців планували у вівторок 21 травня, на громадських слухання в міськводоканалі. Для цього туди прийшов заступник міського голови Григорій Горячов. Але це під час мітингу мешканців зробити не вдалося.

У травні було опубліковано Постанову НКРЕКП, що передбачала початок процедури приведення у відповідність тарифів водоканалів у декількох містах України, у тому числі і в Бердянську. За попередніми розрахунками, нашому місту в 2020 році тариф мав бути 25 грн за водопостачання і 22 за водовідведення. Створивши минулого тижня робочу групу з даного приводу і проаналізувавши динаміку підвищення складових тарифу, а також складну ситуацію з заробітними платами на водоканалі (її повну невідповідність галузевим угодам та вимогам трудового законодавства) члени групи прийшли до висновку, що надані цифри — обгрунтовані, і мають реальні економічне підгрунтя.

“Але! Це абсолютно не означає, що ми повинні сліпо погоджуватися з монопольною позицією НКРЕКП та інших монополістів, чиї тарифи формують ціну на воду для наших жителів”, - акцентував увагу Микола Рудницький.

Що вже було зроблено і пропонується зробити він поінформував присутніх.

По-перше, в понеділок народний депутат Олександр Пономарьов направив лист до НКРЕКП з проханням розглянути варіант компенсації основних тарифоутворюючих статей: купівлю питної води Облводоканалу і вартість електроенергії. А також звернувся до керівництва водоканалу і до керівництва міста з проханням та з рекомендацією призупинити розгляд тарифу на 2020 рік, у зв'язку з тим, що ця проблема державного масштабу, ситуація в країні змінюється швидко і, можливо, нове керівництво країни знайде способи компенсувати стрімке зростання тарифів.

Друге, робоча група з депутатів міськради і керівництва водоканалу - підготувала свої рекомендації до проекту НКРЕКП, в якому відображена позиція міської влади, в якій головне - не підтримувати наміри про таке збільшення тарифу для населення міста. І запропонував підтримати три звернення з даного приводу:

- до НКРЕКП з проханням розробити механізм компенсації тарифів;

- до Президента з проханням розробити механізм компенсації тарифів і закласти під це кошти в держаному бюджеті;

- до Президента з надання допомоги місту в ситуації, що склалася на колекторі.

“А що стосується одного з найскладніших і важливих питань - коригування рівня заробітних плат, то це питання для нас зараз пріоритетне і ми будемо шукати можливість його рішення найближчим часом”, - підсумував Микола Рудницький і ознайомив присутніх зі зверненням нардепа до НКРЕКП.

Додамо, що на сесії міської ради відбулось доволі емоційне обговорення теми тарифів між мешканцями міста, які прийшли на засідання, депутатами та працівниками водоканалу. Міський голова Володимир Чепурний неодноразово звертав увагу присутніх, що він особисто та депутати міської ради також проти підняття тарифів. “Ми все зробимо щоб не підвищити тарифи на воду в 2020 році, для цього вже підготовлено звернення до керівництва країни. І я не буду звільняти директора водоканалу тільки за бажанням громадськості, є закон, який я порушувати не буду”.

Щодо проведення аудиту на підприємстві, то в 2018 він був проведений незалежною фірмою, звіт знаходиться на сайті, фіскальна служба також проводила перевірку і зауважень не було. Крім того, міський голова вже надав доручення юридичному відділу на наступну сесію розробити проект рішення щодо створення наглядових рад на комунальних підприємствах.

Після перерви сесії всі три звернення до новообраного Президента, щодо тарифів та допомогти місту в частині фінансування ремонту колектора та НКРЕКП були одноголосно підтримані присутніми депутатами.

Міський голова та депутати міської ради проти підвищення тарифів на воду