Бердянська міська рада - офіційний сайт

Про подовження житлових субсидій на неопалювальний період

Монетизація житлових субсидій на сьогодні продовжується. Управління праці вже не буде перераховувати кошти на житлово-комунальні господарства. Про це на щотижневій апаратній нараді розповіла начальник управління праці та соціального захисту населення Наталя Токмань. З 1 травня залишаються дві форми призначення житлових субсидій. Перша — грошова готівкова форма, коли люди отримують безпосередньо кошти. Її будуть отримувати субсидіанти, які отримували субсидію до 1 травня поточного року.

Грошова безготівкова форма збережена для тих громадян, які звертаються за призначенням житлової субсидії вперше, або у кого на 1 травня була наявна заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг на суму, яка перевищувала 340 гривень. А також для тих, у кого розмір субсидії перевищує 5000 грн.

Управління праці відповідно до постанови Кабінету Міністрів після закінчення строку отримання житлових субсидій самостійно здійснило призначення субсидій на наступний строк для домогосподарств, які отримували житлову субсидію у попередньому сезоні. Для цього без звернення громадян управління праці зібрало усю необхідну інформацію, що стосується доходів громадян і забезпечення житлово-комунальними послугами. Автоматичне призначення субсидій було проведено 12 873 домогосподарствам. По 10 965 прийнято позитивні рішення, 1446 відмовлено, 462 субсидії не розраховано з різних причин.

На сьогодні проведено розрахунок готівкової субсидії. 653 субсидіантам, які не є пенсіонерами, нараховано 201,1 тис грн. Виплата буде проводитися через Ощадбанк готівкою.

4483 субсидіантам, які є пенсіонерами, виплата буде проведена через Пенсійний фонд. Загальна сума нарахованих субсидій складає 830,1 тис грн.

Безготівкову субсидію отримуватимуть 253 домогосподарства на загальну суму 80,8 тис грн. Кошти буде перераховано Ощадбанку, який розрахується з житлово-комунальними підприємствами.

Протягом місяця отримувачі субсидії повинні повідомити управління про наступні зміни:

- склад зареєстрованих у житлі;

- склад сім'ї члена домогосподарства;

- зміни соціального статусу членів сім'ї;

- зміни набору комунальних послуг;

- про здійснення одноразової покупки, яка перевищує 50 тис. грн.

Куди звертатися з питань житлової субсидії:

- щодо призначення субсидії — до управління праці та соціального захисту населення (тел: 4 70 37) або на урядову гарячу лінію - 1545;

- щодо спожитих послуг — до житлово-комунальних підприємств;

- відносно перерахування коштів — на контакт-центр Ощадбанку (0 800 210 800)