Бердянська міська рада - офіційний сайт

Проект громадського бюджету “Чиста лікарня”: результати впровадження та перспективи

Про мету проекту “Чиста лікарня”, основні результати його впровадження та важливість продовження проекту на апаратній нараді розповів директор КУ “БТМО”, автор проекту Дмитро Егоров. Як зауважив доповідач, необхідність впровадження сучасної технології прибирання та дезінфекції у відділеннях лікарні — це вже вимога часу. І він вдячний всім, хто підтримав ідею та проголосував за неї, що дозволило в поточному році на практиці побачити реальні результати та необхідність продовження цих змін.

Зокрема, проект дозволив:

- впровадити у відділенні сучасну, ергономічну технологію збирання та дезінфекції, на основі більш ефективної і економної системи "HealthGuard Ecolab";

- скоротити час молодшого медперсоналу на прибирання, що збільшить час на догляд за пацієнтом;

- отримати економію матеріальних засобів у цілому.

Дмитро Егоров на простих прикладах розповів про існуючу технологію прибирання палат у лікарні та зміни, які відбулися після впровадження проекту. Так, на прикладі відділення кардіології, на одне прибирання потрібно було 31 відро (248 літрів) води, після впровадження нової системи — лише 9 літрів води на одне прибирання. На місяць використовується замість 14 880 л. води лише 540 літрів. Крім того, молодший медичний персонал (санітарка) вже не вручну переносить сотні літрів води, а за допомогою прибиральної машинки. Використовується деззасіб без хлору, його вартість на рік складає 1 728 грн, замість 25 296 грн на придбання таблеток медикарину, які зараз використовуються. І не менш важливий позитивний результат - у два рази швидше проходить прибирання приміщень, що дає більше часу на роботу з пацієнтами молодшого медичного персоналу. Якщо все підрахувати, то сумарна економія проекту на прикладі стаціонару складає 822 402 грн на рік.

Для застосування нової системи прибирання медичний персонал пройшов навчання від фірми-виробника, були розроблені наочні методичні рекомендації (фото та відео-інструкції).

Щодо подальших планів, то загальна вартість зміни системи прибирання в лікарні складає приблизно 3 млн. 55 тис. гривень для всіх корпусів БТМО: хірургічний корпус - 7 поверхів, терапевтичний - 4, пологовий будинок -5, педіатричний -3, інфекційний - 4. Запланована загальна тривалість проекту 3 роки. Кошти планується залучати з різних джерел фінансування як місцевого бюджету, так і грантових коштів.

Проект громадського бюджету “Чиста лікарня”: результати впровадження та перспективи