Бердянська міська рада - офіційний сайт

В Бердянську за програмою “Доступні ліки” було виписано вже понад 10 тис. електронних рецептів

Станом на 15 липня 2019 року в Бердянську лікарями було виписано понад 10 тис. (10 480 шт) електронних рецептів за програмою “Доступні ліки”. Відпущено ліків було за 11 502 електронними рецептами. Ця різниця пояснюється тим, що із запровадженням електронних рецептів забезпечена мобільність пацієнтів та нівелюються географічні обмеження, оскільки отримати ліки можна в будь-якій аптеці, яка бере участь у програмі, незалежно від місця, де було виписано рецепт. 

Трохи більше 80% (8 399) всіх виписаних рецептів призначено для лікування серцево-судинних захворювань, 17% (1793) — цукрового діабету 2 типу, 2,3% (247) — бронхіальної астми. Щодо вікового фактору, то більшість пацієнтів, які скористалися можливостями програми, є люди у віці понад 65 років. В місті 8 аптечних закладів беруть участь у програмі “Доступні ліки” і вцілому 16 місць відпуску лікарських засобів за електронними рецептами. 

Нагадаємо, що з квітня 2019 року діє електронний рецепт, який може бути виписаний лише тим сімейним лікарем, терапевтом або педіатром, з яким було укладено декларацію.

Загалом за урядовою програмою реімбурсації “Доступні ліки”, яку адмініструє Національна служба здоров’я України, з 1 квітня 2019 року по України вже 1 001 517 пацієнтів отримали «Доступні ліки» за 3 246 626 погашеними електронними рецептами станом на 15.07.2019.

Майже 80% (або 3,2 млн) всіх виписаних електронних рецептів призначено для лікування серцево-судинних захворювань, 17% (680 тисяч) – цукрового діабету 2 типу, 3% (112 тисяч) – бронхіальної астми.

Програма «Доступні ліки» була впроваджена у 2017 році для зменшення фінансового навантаження на пацієнтів та збільшення доступності ліків. Реімбурсація – це механізм відшкодування державою вартості лікарських засобів. Сьогодні програма «Доступні ліки» працює для пацієнтів, які живуть з серцево-судинними захворюваннями, бронхіальною астмою, цукровим  діабетом ІІ типу. До списку ліків, які можна отримати за програмою, включено 258 лікарських засобів, 64 з яких можна отримати безоплатно, інші ж - з незначною доплатою.

Додамо, що побачити більше статистичної інформації по урядовій програмі реімбурсації «Доступні ліки» можна на сайті НСЗУ:https://nszu.gov.ua/ogoloshennya-pro-ukladennya-dogovoriv/dostupni-liky/detalizaciya-vipisanih-receptiv-za-programoyu-dostupni-liki

В Бердянську за програмою “Доступні ліки” було виписано вже понад 10 тис. електронних рецептів