Бердянська міська рада - офіційний сайт

Фестиваль «З країни в Україну» у Бердянську

За відносно коротку історію свого існування фестиваль може похвалитися цифрами – 73 проведених фестивалі у 48 містах України наше місто також бере участь у цієї події. Вже сьогодні, 9 серпня, у Бердянську відбудеться масштабна культурно-просвітницька подія. Це майстер-класи народних ремесел, демо-зона новітніх здобутків України, відкрита бібліотека, дитячі і юнацькі активні ігри, кінопокази найкращих зразків вітчизняного кінематографу, лекції для дорослих та дітей і, звісно ж, драйвовий вечірній рок-концерт!

У нашому місті фестиваль триватиме один день, а в його організації візьме участь як команда Фундації соціальних інновацій «З країни в Україну», так і місцеві активісти. З програмою фестивалю можна ознайомитись тут.

Локальна команда фестивалю пройшла два модулі академії культурного менеджменту від фундації соціальних інновацій «З країни в Україну», розробили концепцію свого фестивалю і тепер взялися реалізовувати свій проект, для якого отримали міні грант після успішного навчання.

«Наш фестиваль ми найменували «Вітаю, це Ви!». Невідомий український Бердянськ,якій він? Під час навчання в академії ми ще раз переконалися, що наша Україна дуже велика країна, талановита, працьовита, співоча, тільки треба відновлювати та відроджувати наші традиції, що саме й підкреслює цей фестиваль «З країни в Україну»

Фестиваль «З країни в Україну» не вперше приїде до Бердянська. Цей проект сприятиме розвитку міста і громади в умовах децентралізації. Також він допоможе організовувати власні фестивалі, об’єднуватися і спільно втілювати ідеї. Ми плануємо познайомити гостей фестивалю із сучасною українською культурою і привернути увагу до того, що розмовляти української це не важко, в навпаки цікаво.

Головна локація фестивалю – головна площа нашого міста, тож зустрічаємось на Приморській. Саме тут працюватимуть різноманітні майданчики:

Фотонапрям – «Обличчя, що знайшли спільну мову». Принеси свою світлину, розкажи своєю мовою про місто. «Невідимі» - фотовистава світлин, людей з вадами здоров’я, які продовжують працювати, та створювати анімаційні фільми.

Кінонапрям – занурення у україномовний культурний контент.

Традиційні ремесла - площадка місцевих майстрів.

Сучасна Україна знайомство з місцевими роботами-машинами. Створення сонячного фонтану під час фестивалю. Екскурсія до Ботієвської ВЕС.

Містечко неурядових організацій представники проводять майстер-класи у своїх напрямках

Дитяча зона – поки батьки спілкуються діти відпочивають. Водобол від локальної команди.

Лекторій – українські особливості курортного міста. Залучення до розмовного клубу та безкоштовних курсів всіх бажаючих.

Відкрита бібліотека – збирання дитячих та дорослих книжок українською мовою з побажаннями Бердянців для мешканців прифронтового міста Щастя

Влада і громада – представлення майданчиков від служб соціального захисту населення. Квест від служби порятунку.

Охорона здоров’я – жіночий клуб протягом дня пропагандує ЗОЖ, а також будуть місцеві лікарі з БТМО ( вимірюють тиск, показують навики першої допомоги тощо)

Молодь та спорт виступ маленьких спортсменів із запрошенням до спортивних студій.

Брейк-данс - танцюємо під українську.

Клуб інтелектуальних ігор граємо та пізнаємо світ з іграми від Анті-кафе.

Музика. Концертом захід знайомить гостей з різними напрямами музики від класичної до арт-року.

Інклюзивна зона – психологічна та логопедична експрес діагностики, поради педагогічних фахівців. Майстер-класи.

«З країни в Україну» - це 5 років організації подій, 55 міст України, 14 напрямів роботи з ключовою ідеєю формування нової української ідентичності та показом якісних позитивних змін країни. Цього року мандрівний культурно-просвітницький фестиваль відбудеться вшосте і охопить 18 міст України із заходу, півдня і сходу. Фестиваль вперше відбудеться на Закарпатті.

Бердянська команда фестивалю складається із представників влади, громади і бізнесу.

Даний проект фестиваль “З країни в Україну” виконується в рамках Проекту “Зміцнення громадської довіри” (UCBI II), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).Фестиваль «З країни в Україну» у Бердянську