Бердянська міська рада - офіційний сайт

Партнерство міських та сільських територіальних громад - нові можливості для розвитку

12 серпня до Бердянська завітав В'ячеслав Коваль - експерт проекту «Партнерство міських та сільських територіальних громад - нові можливості для розвитку», що підтримується програмою «U-LEAD з Європою». У виконавчому комітеті він зустрівся з працівниками відділу муніципальних ініціатив, інвестицій та енергоменеджменту, представниками Берестівської та Осипенківської сільських територіальних громад. У зустрічі також взяла участь радник з регіонального розвитку Запорізького центру розвитку місцевого самоврядування Ксенія Божкова.

Після підведення підсумку результатів у квітні 2019 року Інститутом громадянського суспільства територіальну громаду м.Бердянськ та приєднаних до неї громад с. Азовське, с. Нововасилівка, с. Роза та сел. Шовкове; Берестівської ОТГ та Осипенківської ОТГ, відібрано до участі в вищезазначеному проекті громад. Основною метою конкурсу є формування партнерств, які стануть учасниками проекту та отримають консультаційно-організаційну підтримку експертів Інституту в підготовці проектів, які можна буде подати на фінансування з ДФРР, державної програми регіонального розвитку та міжнародних донорських організацій.

Експертів зацікавили вищезазначені громади тим, що у безпосередній співпраці об’єднаних територіальних громад, які привертають увагу туристів своїми краєвидами та історико-архітектурними пам’ятками, можливо створити нові цікаві туристичні маршрути та покращити економічний розвиток громад.

На території громад розташований дивовижний бердянський каньйон. Осипенківська громад славиться конефермою. А Берестівська цікава не тільки скелею «Віслюкові вуха», а і Миколаївським лабіринтом та рештками Захарівської фортеці. Це єдина в Україні унікальна слов’янська природно-архітектурна пам’ятка – стародавнє місце сили та природної енергетики. Природна близькість громад, наявність взаємодоповнюючих туристичних ресурсів та зацікавленість туристів у комплексних послугах потребує взаємодії та нового підходу до створення туристичного продукту.

З оприлюдненого рейтингу областей України (Zruchno.Travel) в ТОП-7 лідерів увійшла і Запорізька область (за рейтингом сімейний туризм) разом з містом Бердянськ.

Бренд «Бердянськ – серце Азова» є перлиною Північного Приазов’я. Разом з приєднаними до нього територіальними громадами с. Азовське, с. Нововасилівка, с. Роза та сел. Шовкове воно розташоване на північному узбережжі Азовського моря. Природа створила тут чудові можливості для відпочинку і оздоровлення: лагідне Азовське море, кілометри чистих мілководних пляжів, цілющі грязі, мінеральні підземні води. Місто славиться Бердянською косою, унікальність якої у дивовижному поєднанні цивілізації з первозданною природою. На оголовку коси зберігся первозданний природний ландшафт (заповідник).

Представники органів місцевого самоврядування сільських громад переконані, що потрібно докорінно змінювати ментальність людей – орієнтувати їх на входження в цивілізовану туристичну індустрію, в іншому випадку вони втратять навіть те, що сьогодні мають.

Експерт відмітив високу якість підготовленого робочою групою проекту та готовність його до подання на розгляд донорським організаціям.

Партнерство міських та сільських територіальних громад - нові можливості для розвитку