Бердянська міська рада - офіційний сайт

У Бердянську відкрили меморіальну дошку загиблому герою Юрію Журавльову

Сьогодні, 23 серпня, у Бердянську на будівлі управління Служби Безпеки України в Запорізькій області було відкрито меморіальну дошку загиблому герою Юрію Журавльову. Це співробітник Центру спеціальних операцій «А» Служби безпеки України, який 26 травня 2018 року трагічно загинув поблизу населеного пункту Жолобок Луганської області під час виконання обов’язків військової служби.

Юрій Володимирович присвятив службі в оперативно-бойовому підрозділі Служби безпеки України майже 4 роки чесної, сумлінної та ратної праці. Був взірцем, прикладом та вихователем для молодших колег і пішов із життя, виконавши свій обов’язок Людини і Військовослужбовця.

У серцях усіх співробітників Центру, усіх, хто знав Юрія, він назавжди залишиться порядною і чуйною людиною з життєрадісною посмішкою, справжнім товаришем, який до останньої хвилини свого життя був вірним службовому обов’язку та військовому братерству.

Народився Юрій 12 травня 1973 року у місті Мирноград (Димитрів) Донецької області. У 1991 році закінчив ПТУ №88 міста Краматорськ Донецької області за спеціальністю токар. Пройшов строкову військову службу у ЗС СРСР та України (брав участь у бойових діях в Нагорному Карабасі).

З жовтня 2014 року на військовій службі в СБ України. З початку антитерористичної операції в Донецькій та Луганській областях України, брав активну участь у її проведенні, а в подальшому і в проведенні Операції Об’єднаних сил. Захищаючи державний суверенітет, конституційний лад, територіальну цілісність в умовах, пов’язаних із ризиком для життя, діяв мужньо, самовіддано і рішуче, подаючи особистий приклад зразкового виконання військового обов’язку. Неодноразово брав участь у бойових зіткненнях із незаконними збройними формуваннями, виявлявши при цьому здатність приймати зважені рішення, сміливість та професіоналізм, що стало запорукою високої результативності проведених спецоперацій.

26 травня 2018 року, близько 17:45, поблизу населеного пункту Жолобок Луганської області, Журавльов Юрій Володимирович у складі зведеної групи під час проведення спеціальних заходів, попав під ворожий обстріл, у результаті обстрілу отримав чисельні поранення, від отриманих поранень загинув.

За зразкове виконання військового обов’язку, особисту мужність і героїзм та особливі заслуги у захисті державного суверенітету, територіальної цілісності нагороджений державними нагородами: орденами «За мужність» І, ІІ та ІІІ ступенів, орденом «Богдана Хмельницького» ІІІ ступеня та відомчими відзнаками СБ України: «Вогнепальна зброя», нагрудним знаком «За відвагу».

У Юрія залишилася дружина та два сина, а також мати і брат. Сьогодні вони разом із товаришами по службі взяли участь у відкритті меморіальної дошки. У заході також взяли участь секретар міської ради Олексій Холод та помічник міського голови, уповноважений з питань взаємодії з силовими структурами Дмитро Зубович.

“Ми повинні вшановувати пам’ять наших захисників, завдяки яким наша країна є суверенною і єдиною. Ми завжди будемо поряд, чим зможемо, будемо допомагати”, - відзначив секретар міської ради Олексій Холод.

Присутні вшанували пам’ять загиблого героя хвилиною мовчання та поклали квіти.

У Бердянську відкрили меморіальну дошку загиблому герою Юрію Журавльову