Бердянська міська рада - офіційний сайт

Надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг в грошовій формі

Постановою Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 року № 373 «Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі» затверджено Порядок надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі (надалі – Порядок), який буде застосовуватися з 01 жовтня 2019 року. На щотижневій апаратній нараді начальник управління праці та соціального захисту населення Наталя Токмань детально розповіла про дві форми надання пільг.

Порядком встановлено, що управління соціального захисту населення на підставі даних Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги та інформації, отриманої від управителів, виконавців комунальних послуг, ОСББ (ЖБК), щомісяця розраховуватимуть суму пільги виходячи з розміру знижки, на яку пільговик має право згідно із Законом, кількості членів сім'ї, які мають таке право відповідно до законодавчих актів, зазначених у пункті 3 цього Порядку, та визначених статтею 51 Бюджетного кодексу України, та з урахуванням встановлених державних соціальних нормативів у сфері житлово-комунального обслуговування.

Даним Порядком передбачено дві форми надання пільг: грошова безготівкова форма та грошова готівкова форма.

У разі застосування грошової безготівкової форми, виплата розрахованої суми пільг здійснюватиметься шляхом перерахування Мінсоцполітики коштів на рахунок в АТ «Ощадбанк». Після отримання коштів АТ «Ощадбанк» перераховує отримані кошти управителям, об’єднанням та виконавцям комунальних послуг.

Перерахування коштів за послуги здійснюється у такій послідовності:

 • централізоване теплопостачання,

 • газопостачання або електропостачання за наявності відповідного виду індивідуального опалення,

 • централізоване водопостачання та водовідведення,

 • електропостачання,

 • газопостачання на плиту та підігрів води,

 • поводження з побутовими відходами,

 • послуги з управління багатоквартирним будинком / квартирна плата.

Пільговик може визначити іншу послідовність перерахування коштів за послуги шляхом подання відповідної заяви до управління праці та соціального захисту населення.

Після здійснення перерахування коштів управителям, об’єднанням, виконавцям комунальних послуг АТ «Ощадбанк» інформує пільговика шляхом надсилання йому смс-повідомлення про стан розрахунків за послуги.

Для отримання смс-повідомлень пільговикам необхідно подати інформацію про свої мобільні телефони до управління праці та соціального захисту населення за адресою: м. Бердянськ, вул. Захисників України, буд. 27/34 або за телефоном 3 84 19.

За підсумками опалювального сезону, у разі економії, суми невикористаних коштів перераховуються на поточні рахунки пільговиків в АТ «Ощадбанк». У разі відсутності відкритого поточного рахунка в АТ «Ощадбанк» банком відкривається поточний рахунок пільговику.

За заявою пільговика виплата пільги може здійснюватися у грошовій готівковій формі з початку опалювального/неопалювального сезону на підставі заяви, яку необхідно надати до управління праці та соціального захисту населення до 15 жовтня (15 травня), у якій зазначаються реквізити поточного рахунка, відкритого в установі уповноваженого банку або через виплатні об’єкти АТ «Укрпошта».

Обов’язковою умовою призначення пільг у грошовій готівковій формі є відсутність простроченої понад місяць заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг більше ніж 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340,00 грн.).

Пільговики, яким надається пільга у грошовій формі, зобов’язані сплачувати щомісяця вартість фактично спожитої послуги з урахуванням суми пільги, перерахованої управителям, об’єднанням, виконавцям комунальних послуг або виплаченої таким пільговикам готівкою.

У разі отримання від управителів, об’єднань, виконавців комунальних послуг інформації про наявність простроченої понад місяць (на дату надання такої інформації) заборгованості з оплати послуг, сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340,00 грн.), у пільговиків, які отримують пільгу у готівковій формі, виплата пільги з наступного опалювального/неопалювального сезону буде здійснюється у грошовій безготівковій формі.

На сьогодні до управління праці надано 356 заяв про надання пільг у готівковій формі. У таких заявах зазначаються виплатні реквізити, виплата пільги здійснюється у грошовій готівковій формі з початку опалювального (неопалювального) сезону). Ті мешканці, хто не надасть заяву особисто до управління, будуть отримувати суму пільг у грошовій безготівковій формі.

Для отримання більш детальної інформації можна звернутися до управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Бердянської міської ради за адресою: вул. Захисників України, 27/34 або за телефоном 3 84 19.

Начальник управління праці та соціального захисту населення на апаратній нараді також звернула увагу, що пільговик зобов’язаний повідомляти управління праці про зміну всіх обставин, які впливають на надання пільги, а саме:

 • зміна адреси зареєстрованого/фактичного місця проживання;

 • зміна складу сім’ї;

 • зміна сімейного становища;

 • призначення житлової субсидії у разі наявності пільговиків, які користуються пільгами за фактичним місцем проживання, тощо.

Суми пільг, виплачені надміру внаслідок зловживань з боку пільговика, на вимогу управління праці та соціального захисту населення повертаються пільговиком до державного бюджету.

У разі відмови пільговика добровільно повернути суму надміру перерахованої (виплаченої) пільги питання про її примусове стягнення вирішується у судовому порядку.

Надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг в грошовій формі