Бердянська міська рада - офіційний сайт

Працівники усіх дошкільних закладів міста пройдуть обстеження на захворювання СОVID-19

Сьогодні на засіданні міської комісії з питань ТЕБ та НС під керівництвом міського голови Володимира Чепурного було прийнято рішення про забезпечення проведення обстежень працівників усіх дошкільних закладів міста на захворювання СОVID-19 методом швидких тестів. Текст Протоколу №22.

Як повідомила заступник начальника відділу освіти виконкому Жанна Безродня, наразі триває активна організаційна робота щодо підготовки дитячих садків до відкриття після карантину згідно вимог головного санітарного лікаря України, і зроблено вже багато, щоб діти прийшли у безпечні умови. Проте, у зв'язку з виявленням підтвердженого випадку захворювання на коронавірус у працівника одного із закладів дошкільної освіти міста, були проведені консультації з медиками задля запобігання поширенню інфекції при початку роботи цих закладів провести обстеження працівників усіх дошкільних закладів на захворювання СОVID-19 методом швидких тестів. Відповідна роз’яснювальна робота з колективами садочків вже проводиться і працівники з розумінням ставляться до цього.

Директор КНП БМР “Бердянський центр первинної медико-санітарної допомоги” Олена Пулькіна відзначила, що лікарі первинної ланки готові до обстеження, в наявності є необхідна кількість швидко-тестів. Щоб пройти таке обстеження необхідно працівнику дитячого дошкільного закладу звернутися до лікаря, з яким було підписано декларацію, і записатись на прийом для проходження тесту. Також Олена Юріївна нагадала, що дітям потрібно брати довідку з епідоточення, яка діє три дні, і аналіз на ентеробіоз (гельмінти),довідка діє 21 день. Без цих довідок дитина не зможе піти у садочок.

Начальник відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Бердянського міського управління Держпродспоживслужби ГУ ДПСС у Запорізькій області Ігор Пухно розповів про вимоги роботи дитячих садків на період карантину згідно Постанови Головного санітарного лікаря України.

Також згідно рішення комісії керівникам та працівникам підприємств, установ, організацій, населенню Бердянської міської ОТГ ще раз нагадується про необхідність забезпечення дотримання заходів із самоізоляції під час карантину.

Так обов’язковій самоізоляції підлягають:

- особи, які мали контакт з пацієнтом з підтвердженим випадком COVID-19, крім осіб, які під час виконання службових обов’язків використовували засоби індивідуального захисту відповідно до рекомендацій щодо їх застосування;

- особи з підозрою на інфікування або з підтвердженим діагнозом COVID-19 в легкій формі за умови, що особа не потребує госпіталізації;

- особи, які дали згоду на самоізоляцію з використанням електронного сервісу “Дій вдома” Єдиного державного веб-порталу електронних послуг до перетину державного кордону або контрольних пунктів в’їзду на тимчасово окуповані території у Донецькій та Луганській областях, Автономної Республіки Крим та м. Севастополя та виїзду з них;

- особи, які досягли 60-річного віку, крім державних службовців і працівників державних органів та органів місцевого самоврядування, народних депутатів України та депутатів місцевих рад, суддів, військовослужбовців та працівників Збройних Сил, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів, а також осіб, які здійснюють заходи, пов’язані з недопущенням поширення COVID-19, забезпечують діяльність підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності.

Нагадуємо, що на період дії карантину, який триває до 22 червня, забороняється:

1) перебування в громадських будинках і спорудах, громадському транспорті без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно;

2) перебування на вулицях без документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство чи її спеціальний статус;

3) самовільно залишати місця самоізоляції, обсервації.

 

Працівники усіх дошкільних закладів міста пройдуть обстеження на захворювання СОVID-19