Бердянська міська рада - офіційний сайт

До відома керівників ОСББ

Згідно листа ПАТ «Запоріжгаз» від 10.08.2018 р. №ZP02.2Лв-9244-0818 «Про зміни законодавчих актів, пов’язаних з технічним обслуговуванням внутрішніх газопроводів та газового обладнання» у відповідності до змін у законодавчих актах, укладені договори на технічне обслуговування внутрішньо будинкових систем газопостачання житлових будинків, громадських будівель, підприємств побутового та комунального призначення та графіки проведення цих робіт вважаються такими, що втратили силу.

            Власник (балансоутримувач та /або орендар (наймач))відповідає за технічний стан, безпечне користування газопроводами, газовими приладами, димовими та вентиляційними каналами.

            У відповідності до п. 5.4 ПБСГ технічне обслуговування внутрішніх газопроводів і газового обладнання житлових і громадських будівель, комунально-побутових об’єктів невиробничого характеру здійснюється на договірних засадах.

            У відповідності до вимог підпункту 1 пункту1 розділу III Кодексу ГРМ: «Для внутрішньо будинкових газових мереж, які є ГРМ, взаємовідносини між їх власником (балансоутримувачем/управителем) і Оператором ГРМ (ПАТ «Запоріжгаз») здійснюється виключно на умовах договору на експлуатацію складових газорозподільної системи, за формою, визначеною у додатку 3  Кодексу ГРМ. Невід’ємною частиною договору на експлуатацію, є акт розмежування балансової належності та експлуатаційної відповідальності, зі схемою газових мереж».

            Порядок визначення межі балансової належності та експлуатаційної відповідальності передбачений п. 1 глави 5 розділу III Кодексу ГРМ. Власники (балансоутримувачі, управителі, інші особи) на балансі чи в управлінні яких знаходяться багатоквартирні будинки чи гуртожитки (незалежно від того є вони споживачами природного газу чи ні) укладають з Оператором ГРМ (ПАТ «Запоріжгаз»), до об’єктів газорозподільної системи якого підключені зазначені будинки/гуртожитки акт розмежування балансової належності та експлуатаційної відповідальності сторін відносно їх внутрішньо будинкових систем газопостачання.

             Отже, відсутність договору експлуатації з актом розмежування та схемою газових мереж не дає можливості належного виконання Оператором ГСМ функцій з експлуатації систем газопостачання для забезпечення гарантованого рівня надійності та безпеки.

             З 01.05.2018 року набувають чинності зміни до Кодексу ГРМ визначені постановою НКРЕКП №691 від 12.08.2018 р. згідно з якими відповідно до вимог Правил безпеки системи газопостачання, затверджених наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 15.05.2015 року №285, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 08 червня 2015 року №674/27119 (далі - ПБСГ), у випадку незабезпечення технічного обслуговування та поточного ремонту внутрішньо будинкових газових мереж у багатоквартирному будинку розподіл природного газу припиняється.

До відома керівників ОСББ