Бердянська міська рада - офіційний сайт

Європейський тиждень місцевої демократії у Бердянську

Протягом тижня з 15 по 20 жовтня 2019 року у м. Бердянськ проходить Європейський тиждень місцевої демократії, який є щорічною європейською подією та включає одночасно національні і місцеві заходи, які проводяться місцевими органами влади всіх держав-членів Ради Європи для поширення інформації про місцеву демократію і сприяння ідеї демократичної участі на місцевому рівні.

Завданнями Тижня є розповсюдження інформації про діяльність міської ради і виконкому, ознайомлення громадян з основними принципами їхньої роботи, привернення уваги населення Бердянська до того, що їхня участь у місцевих справах є важливим чинником життєздатності демократії. Поширення інформації про різні форми та можливості громадян у прийнятті рішень на місцевому рівні активно сприяє розширенню участі населення у соціальному, культурному, економічному та політичному житті.

Протягом тижня у Бердянську було проведено Єдиний день інформування населення міста про Європейський тиждень місцевої демократії у центрах громадських ініціатив, закладах освіти і культури. У навчальних закладах відбуваються також тематичні години, відкриті уроки, зустрічі за круглими столами, конкурси, присвячені висвітленню досягнень функціонування місцевої демократії. А у бібліотеках проходять тематичні книжкові виставки та інформаційні експозиції з питань євроінтеграції України до Європейського Союзу.

18 жовтня у виконавчому комітеті Бердянської міської ради пройшов День відкритих дверей, куди було запрошено учнівську молодь міста. Перед ознайомленням з роботою міської влади і посадових осіб місцевого самоврядування лідери учнівського самоврядування біля стенду “Слава Україні! Героям Слава!” віддали шану бердянським героям, які загинули, захищаючи територіальну цілісність, суверенітет, свободу і незалежність України.

Представники структурних підрозділів виконкому ознайомили школярів з діяльністю органів місцевого самоврядування, розповіли про можливості вирішення питань місцевого значення та залучення громадян до прийняття управлінських рішень.

Головний спеціаліст сектору внутрішньої політики, зв’язків з громадськістю, національностями та релігіями відділу організаційної роботи та внутрішньої політики Ігор Зубрицький, проводячи зустріч з молоддю, розповів про систему та принципи органів місцевого самоврядування, їх повноваження, можливості та права громадян щодо вирішення питань місцевого значення; про форми взаємодії Бердянської міської влади з інститутами громадянського суспільства, стан реалізації у 2019 році 17 громадських проектів-переможців за кошти громадського бюджету. Начальник відділу муніципальних ініціатив, інвестицій та енергоменеджменту Інна Комарова проінформувала лідерів учнівського самоврядування про реалізацію міською владою проектів, які фінансуються Європейським Союзом. Начальник відділу інформаційно-комунікаційних ресурсів Світлана Черкашина зацікавила молодь системою комп'ютерного забезпечення діяльності органів місцевого самоврядування, розповіла про порядок отримання онлайн-адміністративних послуг через сайт Бердянської міської ради. А спеціалістки відділу по роботі зі зверненнями громадян Ірина Кириченко і Ольга Балицька надали інформацію про діяльність Контакт-центру.

Вчителі та учні висловили вдячність за надання змістовної та цікавої інформації під час Дня відкритих дверей у виконкомі про взаємодію міської влади і бердянської громади.

Європейський тиждень місцевої демократії у Бердянську