Бердянська міська рада - офіційний сайт

«Стихійна торгівля» - небезпека для здоров’я

Стихійна торгівля є чималою і однією із найстаріших проблем, яка не оминула і наше місто. Мало хто з мешканців замислюється над тим, яку небезпеку несуть стихійні ринки. Це негативне явище важко викорінити, з несанкціонованими місцями торгівлі ведеться боротьба, але ситуація, на жаль, не покращується. І сьогодні – це загальноміська та загальнолюдська проблема, яку намагається вирішити місцева влада разом з правоохоронцями.

Стихійна торгівля відноситься до адміністративних правопорушень, передбачених ст. 160 Кодексу України про адміністративні правопорушення «Торгівля з рук у невстановлених місцях» і ст. 164 цього ж Кодексу «Порушення правил підприємницької діяльності». Торгівлі з рук на вулицях, площах, у дворах, під’їздах, скверах та в інших невстановлених місцях загрожує накладанням штрафу від одного до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів торгівлі або без такої. Торгівля з рук у невстановлених місцях промисловими товарами тягне за собою накладання штрафу від шести до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Не зважаючи на проведення роз’яснювальної роботи, деякі мешканці міста не замислюються над тим, в якій мірі можна нашкодити власному здоров’ю, якщо харчуватися продуктами, придбаними на стихійних ринках. Громадяни не уявляють, який ризик тягне за собою здійснення покупок в несанкціонованих місцях. Нагадуємо, що незаконну торгівлю ніхто не контролює, якість і свіжість продуктів на стихійних ринках не перевіряють, а самі продавці працюють з грубим порушенням санітарно-гігієнічних правил. В більшості випадків торгівля проводиться з землі. Отже проблема стихійної торгівлі загрожує мешканцям міста різноманітними проблемами зі здоров’ям: від банального отруєння до інфекційних захворювань різної ступені важкості. Особливо це стосується м’ясних, рибних та молочних продуктів, які вимагають особливих умов зберігання.

Шановні мешканці міста, закликаємо вас не купувати продукти харчування в місцях стихійної торгівлі! Купуйте якісні продукти харчування на ринках та в продовольчих магазинах, де встановлено холодильне обладнання і проводиться контроль якості продуктів, що є гарантією придбання безпечної продукції для споживача.

 

«Стихійна торгівля» - небезпека для здоров’я