Бердянська міська рада - офіційний сайт

Прес-конференція з питань популяризації строкової військової служби, військової служби за контрактом в лавах ЗСУ, військових формуваннях

11 вересня у виконавчому комітеті відбулася прес-конференція тимчасово виконуючого обов’язки військового комісара Бердянського об'єднаного міського військового комісаріату Віктора Кирносенка. Вона була присвячена популяризації строкової військової служби, військової служби за контрактом в лавах ЗСУ та інших військових формуваннях.

У заході також взяли участь діловод відділення комплектування Андрій Камай, начальник сектору з питань взаємодії з правоохоронними органами, оборонної та мобілізаційної роботи виконкому Наталя Крючіна та головний спеціаліст з мобілізаційної роботи Бердянської райдержадміністрації Олена Федорова.

Як розповів Віктор Кирносенко, захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов’язком громадян України. Двічі на рік в усіх областях України проводиться набір на строкову військову службу. Осінній призов розпочався у вересні та триватиме до грудня. Призовний вік в Україні встановлено на рівні 20-27 років. Для тих, хто пройшов військову кафедру і має первинне військове звання, граничним є вік 43 роки. Чоловіки цієї вікової категорії, визнані придатними до стройової підготовки і які не мають підстав для відстрочки або звільнення від армії, зобов’язані пройти службу в рядах Збройних Сил України. Втім, за власним бажанням пройти службу в армії можуть і молоді люди з 18 років. Т.в.о. військового комісара БОМВК Віктор Кирносенко одразу акцентував увагу присутніх на тому, що призовники строкової військової служби не залучаються для її проходження в ООС. Тож переживати батькам та самим призовникам з цього приводу не потрібно. Близько 80% бердянських призовників направляють на службу до Національної Гвардії. А от ухилятися від строкової служби не слід, бо за це можна отримати до трьох років позбавлення волі. До речі, на сьогодні у Бердянську вже зареєстровано два таких кримінальних провадження.

Також на прес-конференції було піднято питання щодо залучення громадян до служби за контрактом. Віктор Борисович розповів, що існують певні строки укладання контракту:

- для громадян України, які приймаються на військову службу за контрактом та призначаються на посади, установлюються такі строки військової служби в календарному обчислені:

— для осіб рядового складу – 3 роки;

— для осіб сержантського та старшинського складу – від 3 до 5 років.

Для громадян, які приймаються на військову службу за контрактом, у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення правового режиму воєнного стану та призначаються на посади, строк військової служби в календарному обчисленні встановлюється до закінчення особливого періоду або до оголошення рішення про демобілізацію.

Також він наголосив на можливості отримання вищої освіти для військовослужбовця. Наприклад, особи рядового, сержантського та старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом та продовжили строк військової служби за новим контрактом, мають право навчатися без відриву від військової служби у вищих військових навчальних закладах, військових навчальних підрозділах вищих навчальних закладів, а у разі відсутності можливості підготовки за спеціальностями у цих навчальних закладах – в інших вищих навчальних закладах з метою здобуття вищої освіти.

Тому після завершення першого контракту (у тому числі 6-місячного контракту) військовослужбовці, які продовжили строк військової служби за новим контрактом, можуть безкоштовно отримати вищу освіту (спеціальність).

З питань проходження строкової та контрактної військової служби звертатися до Бердянського об'єднаного міського військомату за адресою: вул. Університетська, 29, тел. 4-70-21.

Прес-конференція з питань популяризації строкової військової служби, військової служби за контрактом в лавах ЗСУ, військових формуваннях