Бердянська міська рада - офіційний сайт

У Дитячому соматичному санаторії “Бердянський” виявлено п’ять випадків захворювання на кір

Про це сьогодні, 27 березня, на засіданні постійної міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій повідомив завідувач відділенням епідеміологічного нагляду та профілактики неінфекційних захворювань Бердянського міжрайонного відділ ДУ Запорізький обласний лабораторний центр МОЗ України Олександр Мацегора. Так, станом на сьогодні надійшло 5 повідомлень про захворювання на кір у ДЗ “Дитячий соматичний санаторій “Бердянський”. Захворіли троє дітей та двоє працівників відділення, де знаходилися ці діти.

“За попереднім епідеміологічним розслідуванням діти, які захворіли, приїхали із різних регіонів. Одна дитина з села Новопетрівки була в контакті із хворою дитиною, але лікар Осипенківського центру первинної медико-санітарної допомоги видав довідку, що дитина не була в контакті”, - розповів Олександр Мацегора.

Майже усі діти були вакциновані, за виключенням декількох за релігійними упередженнями.

Олександр Миколайович нагадав, що вірус кору дуже заразний та передається повітряно-крапельним шляхом. За наказом Міністерства охорони здоров’я №188, серед заходів при випадках захворювання на кір - максимальне роз’єднання контактних на 21 день. Дезінфекція проти кору не проводиться, оскільки вірус, не дивлячись на те, що дуже заразний, не стійкий. Поза організмом людини за різними даними він може знаходитися від 30 хвилин до години. Тобто при звичайному провітрюванні, вологому прибиранні чи відсутності хворої дитини у приміщенні більше години — вірус гине. Лабораторні дослідження або змиви, як при кишкових захворюваннях, не проводяться.

За рішенням комісії з питань ТЕБтаНС головному лікарю ДЗ “Дитячий соматичний санаторій “Бердянський” необхідно провести аналіз щеплень усіх працівників закладу проти кору. Тим, кому не виповнилося 30 років і немає двох щеплень — рекомендувати зробити щеплення проти кору.

Приймати дітей на оздоровлення з довідками про відсутність контакту з інфекційними хворими та при наявності щеплень проти кору.

Встановити медичний нагляд протягом 21 дня за особами, які перебували у контакті з хворими на кір.

У санаторно-курортних картах дітей повинна бути відмітка про те, що вони були у контакті із хворим на кір.

Відділу охорони здоров’я посилити контроль за видачею довідок дітям, які від'їжджають до оздоровчих закладів про щеплення проти кору.

На засіданні медики також нагадали, що єдиний захист дитини від кору — це вакцинація. У Бердянську є у наявності достатня кількість вакцин бельгійського виробництва. Щоб зробити щеплення, потрібно звернутися до свого лікаря, з яким укладено декларацію.

У Дитячому соматичному санаторії “Бердянський” виявлено п’ять випадків захворювання на кір