Бердянська міська рада - офіційний сайт

Актуальний дискурс хореографічної освіти

Відповідно до Програми розвитку освіти Запорізької області на 2018-2022 роки, з метою надання інформаційної та методичної підтримки педагогам-хореографам Запорізької області щодо організації освітнього процесу в дитячих хореографічних колективах закладів загальної середньої та позашкільної освіти, ознайомлення з питаннями активного навчання та новітніми технологіями хореографічної освіти через презентацію авторських методик навчання хореографії, на минулому тижні на базі Бердянського державного педагогічного університету та Центру дитячо-юнацької творчості ім. Є.М. Руднєвої проведено обласний семінар-практикум «Діалог актуальних дискурсів хореографічної освіти: теорія, методика, практика».

Семінар об’єднав 35 керівників хореографічних колективів, психологів та методистів ЗПО, викладачів ЗВО, які готують майбутніх хореографів, і став на цей час комунікаційною, інформаційною та освітньою платформою для всіх учасників. Впродовж двох інформаційно-насичених днів відбулися фахові зустрічі, ексклюзивні дискусії, покази авторських методик педагогів-хореографів Народного художнього колективу «Ансамблю естрадного танцю «МарЛен»», з подальшим обговоренням. Кожен учасник отримав підготовлений збірник тез доповідей та статей.

Семінар-практикум став чудовою нагодою для керівників хореографічних колективів Запорізької, Донецької, Дніпропетровської, Луганської областей обмінятися практичним досвідом, новими напрацюваннями, інноваційними методиками, окреслити нові шляхи для вирішення завдань реформування позашкільної освіти в Україні.

Значущими для учасників семінару стали такі аспекти: дружня, відкрита атмосфера заходу, нові цікаві форми роботи у дитячих хореографічних колективах, корисні ідеї та досвід організаторів. Динаміку і креативність надали семінару танцювальний перфоманс, використання арт-терапії на заняттях з дітьми, нові для більшості учасників методики роботи з батьками під назвою «Світове кафе» та «Жива бібліотека».

Побачити здобутки бердянських хореографів, учасники семінару змогли на ювілейному концерті з нагоди 20-річчя спеціальності «Хореографія» БДПУ, який відбувся 12 жовтня в міському Палаці культури ім. Т.Г. Шевченка.

Семінар став подією серед педагогів позашкільної освіти Запорізького регіону 2019 р., яка сприяла розгляду актуальних питань хореографічної педагогіки, відповідно до нових освітніх потреб в Україні, згуртуванню зусиль у дослідженні актуальних питань теорії і практики роботи хореографічних колективів в системі позашкільної освіти, дієвим поштовхом для втілення нових, цікавих ідей для оптимізації спільної діяльності.

Інформація методичної служби ЦДЮТ

Актуальний дискурс хореографічної освіти