Бердянська міська рада - офіційний сайт

До Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом

Щорічно 1 грудня згідно з рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) та Генеральної Асамблеї ООН, прийнятим в 1988 році, проводиться Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Тема Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом 2019 року: «Співтовариства домагаються змін».

Ця подія змушує людей робити кроки щодо поширення у суспільстві через ЗМІ правдивої інформації про СНІД, поліпшення якості медичної, юридичної та соціальної допомоги, яка надається особам з ВІЛ, про боротьбу із запереченням існуючої проблеми і дискримінацією ВІЛ-інфікованих. Це можливість проявити солідарність з більш ніж 40 мільйонами людей, які сьогодні живуть з ВІЛ та СНІДом, привід згадати людей, які вже померли від цієї страшної хвороби.

ВІЛ-інфекція (вірус імунодефіциту людини) – інфекційне хронічне захворювання, яке характеризується ураженням імунної системи, що приводить до її повільного руйнування. Самою пізньою стадією ВІЛ – інфекції є синдром набутого імунодефіциту (СНІД), який розвивається у людини через 2-15 років на тлі вираженого імунодефіциту.

За даними Європейського центру з контролю та профілактики захворюваності та Європейського регіонального бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я, регіон Східної Європи та Центральної Азії, до якого територіально належить Україна, єдиний у світі, де продовжує зростати кількість нових випадків ВІЛ-інфекції та смертей від СНІДу.

Епідемія ВІЛ-інфекції в Україні на сучасному етапі характеризується переважним ураженням осіб працездатного віку зі зростанням частки вікової групи старше 50 років серед нових випадків захворювання.

Більшість нових випадків виявляються вперше на 3 та 4 клінічних стадіях ВІЛ-інфекції, коли стан здоров'я вже незадовільний. Ця ситуація може бути виправлена, якщо не заплющувати очі на проблему та вчасно проходити тестування.

Згідно з офіційними статистичними даними за період з 1987 року по травень 2019 року у країні офіційно зареєстровано 341 084 випадки ВІЛ-інфекції серед громадян України, зокрема 114 487 випадків захворювання на СНІД і 49 751 випадок смерті від захворювань, зумовлених СНІДом.

У Запорізькому регіоні за аналогічний період зареєстровано 10 221 випадок ВІЛ-інфекції, з яких 4224 випадки захворювання на СНІД. Антиретровірусну терапію отримують 3786 пацієнтів. За десять місяців 2019 року від СНІДу померло 97 жителів області.

На сьогодні інформаційні кампанії в ЗМІ стали головним джерелом інформації для молодих людей про способи запобігання від СНІДу. Про те, що така інформація затребувана, свідчать численні заходи, організовані студентськими та профспілковими організаціями, які приурочені до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом.

Проведення заходів до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом допомагає у залученні коштів для реалізації лікувально-профілактичних програм. Маніфестації та ходи зі свічками, театральні вистави, поетичні читання, конференції, брифінги, дискусії, художні виставки, конкурси плакатів, профілактичні кампанії в ЗМІ, концерти за участю знаменитих діячів культури, спортивні змагання серед видатних спортсменів - все це невід'ємні заходи, які традиційно організовуються з нагоди Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом протягом уже майже трьох десятиліть.

Головний лікар БМЦЗ, Заслужений лікар України Олександр Пилипенко

До Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом