Бердянська міська рада - офіційний сайт

До Міжнародного дня людей з інвалідністю

Щороку 3 грудня разом із світовою спільнотою Україна відзначає Міжнародний день людей з інвалідністю.

Мета, заради якої цей день був проголошений, – це дотримання прав людини і участь осіб з інвалідністю в житті суспільства.

Проведення цих заходів спрямовано на привернення уваги до проблем людей з інвалідністю суспільства, захист їх гідності, прав та благополуччя, на отримання суспільством переваг від участі осіб з інвалідністю в політичному, соціальному, економічному і культурному житті.

На території нашого міста проживає більше 8 тис. осіб з інвалідністю, в тому числі 375 дітей з інвалідністю, які потребують підтримки та допомоги.

Серед них:

осіб з інвалідністю 1 групи - 807 громадян;

осіб з інвалідністю 2 групи - 2873;

осіб з інвалідністю 3 групи - 3927.

Соціальний захист осіб з інвалідністю регламентується Законами України “Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні” та “Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні”.

Одним з найважливіших напрямів діяльності міської влади є матеріально-побутове забезпечення осіб з інвалідністю.

Саме з цією метою, починаючи з 2015 року, за місцевою Програмою соціального захисту (далі - Програма), виділяються кошти для виплати одноразової грошової допомоги у розмірі 200 грн. особам з інвалідністю 1 та 2 групи, які мають дохід менше двох прожиткових мінімумів, та дітям з інвалідністю.

Списки осіб з інвалідністю 1 та 2 групи та дітей з інвалідністю на даний час готуються на виплату, загальна сума, яка була виділена з міського бюджету, майже 499,7 тис. грн. Виплата буде перерахована до кінця року за місцем отримання пенсії через поштові відділення або банківські установи.

За рахунок місцевого бюджету в рамках місцевої Програми були здійснені наступні заходи:

- 126 осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю відпочили три дні на базі дитячо-оздоровчого центру “Червона гвоздика”, де вони змогли прийняти участь в Арт-Локації “Поруч та разом” ;

- 26 дітей з інвалідністю, що пересуваються за допомогою крісел-колісних, отримали подарунки до Дня захисту дітей;

- 23 дитини з інвалідністю отримали одноразову допомогу на стаціонарне лікування за клопотанням ЛКК;

- 14 осіб з інвалідністю із захворюванням хребта I та II групи щоквартально отримують допомогу у розмірі 300 грн. на лікування та засоби по догляду;

- 40 осіб з інвалідністю отримали путівки на відпочинок активістів ветеранського руху на базі дитячого оздоровчого комплексу “Факел” ;

- 370 осіб отримують компенсацію фізичним особам, які надають соціальні послуги, особам з інвалідністю, на загальну суму 971,1 тис. грн.

До Дня Святого Миколая 104 дітям, які отримують (отримували) реабілітаційні послуги в комунальній установі “Центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів”, будуть вручені солодкі ласощі.

Загальна суму виділених коштів за вищепереліченими заходами становить 1 313 580,0 грн.

Згідно затвердженої Програми надання фінансової підтримки громадським організаціям ветеранів та осіб з інвалідністю, діяльність яких має соціальну спрямованість, на 2019 рік за рахунок місцевого бюджету було виділено:

- 79,8 тис. грн. Бердянській регіональній асоціації інвалідів;

- 7,7 тис. грн. громадській організації “Бердянське товариство сліпих”.

В санаторних закладах оздоровлено 60 осіб з інвалідністю внаслідок війни та 106 осіб з інвалідністю внаслідок загального захворювання, грошову компенсацію замість санаторно-курортних путівок отримали 13 осіб з інвалідністю внаслідок війни на загальну суму 6,7 тис. грн. та 8 осіб з інвалідністю внаслідок загального захворювання на загальну суму 2,6 тис. грн.

Ведеться робота по забезпеченню осіб з інвалідністю технічними засобами реабілітації. Особа з інвалідністю або його представник, звернувшись до управління, самостійно обирає технічний засіб реабілітації за наданим каталогом.

Замовлення на виготовлення або постачання певних виробів відбувається на основі укладання тристороннього договору між особою з інвалідністю, підприємством та органом соціального захисту населення, або на основі двостороннього договору між підприємством та органом соціального захисту населення, а підприємство-виконавець виконує заявки на його виготовлення.

З початку 2019 року було видано 2530 направлень на забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації, укладено 220 договорів на 1500 засобів на загальну суму 3 927 217,51 грн. Протягом грудня 2019 р. планується укласти договори на отримання технічних та інших засобів реабілітації на майже 2,5 млн. грн.

Компенсацію за самостійно придбані мобільні телефони отримали 50 осіб на загальну суму 121 387,72 грн.

В реабілітаційних центрах України пройшли реабілітацію:

- 77 осіб з інвалідністю в комунальній установі “Запорізькій обласний центр комплексної реабілітації осіб з інвалідністю” Запорізької обласної ради;

- 104 дитини з інвалідністю в комунальній установі “Центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів” Бердянської міської ради;

- 1 дитина з інвалідністю в комунальній установі “ Запорізький обласний центр реабілітації дітей інвалідів” Запорізької обласної ради.

У 2019 році запроваджений новий механізм проведення заходів з реабілітації дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу.

Бюджетні кошти спрямовуються закладам охорони здоров’я, реабілітаційним установам, підприємствам, закладам, незалежно від форми власності, які мають ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики, на відшкодування вартості реабілітаційних заходів для дітей. Перелік реабілітаційних установ, закладів охорони здоров’я формується Фондом соціального захисту інвалідів та розміщується на веб-сторінці Фонду соціального захисту інвалідів ispf.gov.ua у розділі – „Реабілітація дітей з інвалідністю внаслідок ДЦП”- „Перелік реабілітаційний установ, закладів охорони здоров`я”.

15 дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу скористались такою реабілітацією.

Значний внесок в наданні соціально-побутових послуг особам з інвалідністю здійснює комунальна установа “Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)” Бердянської міської ради (далі - Територіальний центр).

На обліку в Територіальному центрі знаходяться 588 осіб з інвалідністю, 196 з яких отримують послуги у відділенні соціальної допомоги вдома (приготуванні їжі, прибирання житла, придбанні продуктів та ліків, сплати за комунальні послуги, оформлення субсидії та інше). У відділенні денного перебування Територіального центру 106 особам з інвалідністю організовано надання послуг з соціальної адаптації, де вони можуть відвідувати різні гуртки, клуби за інтересами. На утримання Територіального центру в 2019 році з місцевого бюджету виділено 7349,2 тис. грн.

У березні 2019 року в рамках грантової програми Європейського Союзу “Підтримка політики регіонального розвитку в Україні” в місті відкрито оновлену комунальну установу “Центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів” Бердянської міської ради (далі - Центр), у якій протягом року пройшли курс реабілітації 104 дитини з інвалідністю.

На утримання Центру в 2019 році з місцевого бюджету виділено 1157,5 тис. грн. Спеціалістами Центру надано 151 реабілітаційний курс, при цьому витрати на забезпечення одного курсу на рік становлять 7,6 тис. грн.

Є що підсумувати, аналізувати, доопрацьовувати. Попереду – системна і постійна робота, спрямована на підтримку осіб з інвалідністю.

І головне, що всі ми повинні йти вперед разом, долаючи крок за кроком різноманітні перепони, життєві труднощі та негаразди.

 

Інформація управління праці та соціального захисту населення

До Міжнародного дня людей з інвалідністю