Бердянська міська рада - офіційний сайт

Мати-виховательку дитячого будинку сімейного типу Ларису Карпусь нагороджено орденом “Княгині Ольги ІІ ступеня”

Указом Президента України від 28.11.2019 №868/2019 орденом “Княгині Ольги ІІ ступеня” нагороджено мати-виховательку дитячого будинку сімейного типу Ларису Карпусь.

Лариса Василівна – багатодітна матір, яка народила та виховала шестеро дітей, які є гарними, добрими, гідними громадянами нашої Батьківщини. У цій сім'ї діти навчалися чесності, порядності, відповідальності, а також бути чуйними до людей і працьовитими. 25 лютого 2009 року Ларисі Карпусь було присвоєно почесне звання “Мати-героїня”.

На базі родини Лариси та Володимира Карпусь рішенням виконкому Макіївської міської ради від 15.02.1989 №57 створений дитячий будинок сімейного типу. За час його функціонування ця родина виховала та надала батьківську любов і турботу 30 вихованцям.

У 2004 році Лариса Василівна Карпусь також була нагороджена орденом Княгині Ольги ІІІ ступеня.

У серпні 2014 року родина переїхала з тимчасово окупованої території до м. Бердянськ, але у серпні 2015 року повернулись до міста Макіївка. 31.08.2016 року ДБСТ вдруге приїхали до м. Бердянськ, де проживають по теперішній час. Рішенням виконавчого комітету Бердянської міської ради від 13.09.2016 №327 забезпечено функціонування дитячого будинку сімейного типу Карпуся Володимира Івановича та Карпусь Лариси Василівни, які перемістилися з тимчасово окупованої території або району проведення антитерористичної операції. Між виконавчим комітетом та батьками-вихователями 14 серпня 2017 року укладений договір про забезпечення функціонування дитячого будинку сімейного типу.

Вихованці, які на сьогоднішній день проживають в дитячому будинку сімейного типу, навчаються в загальноосвітніх навчальних закладах, характеризуються позитивно. Діти забезпечені повноцінним харчуванням, одягом, взуттям, канцелярським приладдям, предметами гігієни. Взаємовідносини між батьками-вихователями та дітьми доброзичливі, засновані на повазі та любові. Лариса Василівна та Володимир Іванович чітко виконують умови договору. Вони постійно спілкуються з працівниками служби у справах дітей, прислухаються до порад спеціалістів, ніяких конфліктів між держслужбовцями та батьками-вихователями не виникало. Лариса Василівна та Володимир Іванович чуйні, контактні люди, непорозумінь не виникає. Виховують повагу до принципів загальнолюдської моралі, людей, готують вихованців до самостійного життя, поважають гідність вихованців.

Виконавчий комітет Бердянської міської ради, служба у справах дітей виконавчого комітету Бердянської міської ради вітають Ларису Карпусь з високою нагородою та бажають їй здоров’я і благополуччя в родині.

На первинному обліку дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, ще залишилися діти, які чекають на родину.

Шановні мешканці міста! Якщо Ви бажаєте прийняти на виховання дитину-сироту, дитину, позбавлену батьківського піклування, підтримати її, надати сімейне тепло, любов, затишок, підготувати до самостійного життя, звертайтеся до служби у справах дітей виконавчого комітету Бердянської міської ради за адресою: м. Бердянськ, вул. Земська, 38, тел. (06153) 3 31 75.

Мати-виховательку дитячого будинку сімейного типу Ларису Карпусь нагороджено орденом “Княгині Ольги ІІ ступеня”