Бердянська міська рада - офіційний сайт

Щодо права на проходження альтернативної (невійськової) служби

     Відповідно до статті 35 Конституції України, якщо виконання військового обв’язку суперечить релігійним переконанням громадянина, то виконання цього обов’язку має бути замінене альтернативною (невійськовою) службою.

     Відповідно до Закону України Про альтернативну (невійськову) службу від 12.12.1991 № 1975-XII громадяни України мають право на проходження альтернативної (невійськової) служби, якщо виконання військового обов'язку суперечить їхнім релігійним переконанням і якщо вони належать до діючих відповідно до законодавства релігійних організацій, віровчення яких не допускає користування зброєю. 

     На альтернативну (невійськову) службу направляються громадяни, які підлягають призову на строкову військову службу і особисто заявили про неможливість її проходження як такої, що суперечить їхнім релігійним переконанням, документально або іншим чином підтвердили істинність переконань та стосовно яких прийнято відповідні рішення.

     Наразі, відповідно до Указу Президента України “Про звільнення в запас військовослужбовців строкової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2020 році” призов призначено на квітень-червень; жовтень-грудень 2020 року.

     Письмову заяву про направлення на альтернативну службу можливо подавати до управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Бердянської міської ради після взяття на військовий облік, але не пізніше ніж за два календарні місяці до початку встановленого законодавством періоду призову на строкову військову службу.

     Телефон для довідок: (06153) 3 51 10.

Щодо права на проходження альтернативної (невійськової) служби