Бердянська міська рада - офіційний сайт

День людей з інвалідністю

У 1992 році Генеральною асамблеєю ООН проголошено щорічно 03 грудня відзначати Міжнародний день людей з інвалідністю.

Започаткування такої дати спрямовано на привернення уваги суспільства до проблем людей з інвалідністю, захисту їх гідності, прав та благополуччя, на отримання суспільством переваг від участі осіб з інвалідністю в політичному, соціальному, економічному та культурному житті.

В Україні соціальний захист осіб з інвалідністю регламентується Законами України “Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні” та “Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні”.

На території Бердянської територіальної громади проживає більше 8 тис. осіб з інвалідністю, в тому числі 384 дитини з інвалідністю, які потребують підтримки, допомоги, поважного ставлення до себе та повинні жити повноцінним життям, вільно пересуватись, не відчувати дискримінації.

Соціальний захист осіб з інвалідністю - це піклування держави з питань пенсійного забезпечення, надання компенсацій, пільг та відповідних соціальних послуг, санаторно-курортного лікування, у тому числі встановлення опіки (піклування) або стороннього догляду, надання реабілітаційних заходів, забезпеченні технічними та іншими засобами реабілітації, автотранспортом.

Постанова Кабінету Міністрів України  від 01.03.2017 № 110 „Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для забезпечення деяких категорій осіб з інвалідністю санаторно-курортним лікуванням, та внесення змін до порядків, затверджених постановами  Кабінету Міністрів України від 22 лютого 2006 р. № 187 і від 31 березня 2015 р. № 200” дала змогу громадянам обирати санаторно-курортний заклад за профільним захворюванням на свій розсуд.

Для проходження санаторно-курортного лікування необхідно подати до кабінету № 3 управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Бердянської міської ради (далі - управління) за адресою: м. Бердянськ, вул. Захисників України, 27/34, заяву затвердженої форми та медичну довідку (форма 0/70). Додаткову інформацію можна отримати за телефоном (06153) 3 61 64.

Протягом 2020 року в санаторних закладах оздоровлена 21 особа з інвалідністю внаслідок війни та 60 осіб з інвалідністю внаслідок загального захворювання. Грошову компенсацію замість санаторно-курортних путівок отримали 2 особи з інвалідністю загального захворювання на загальну суму 717,0 грн. та 11 осіб з інвалідністю внаслідок війни на загальну суму 6,5 тис. грн.

 

Ведеться робота по забезпеченню осіб з інвалідністю протезно ортопедичними та технічними засобами реабілітації. Особа з інвалідністю або його представник, звернувшись до управління, самостійно обирає технічний засіб реабілітації відповідно до рекомендацій індивідуальної програми реабілітації.

З початку 2020 року управлінням було видано 1373 направлення на забезпечення засобами реабілітації, укладено 196 договорів на 1292 засоби на загальну суму 4,2 млн. грн. До кінця року планується укласти ще 60 договорів.

Більш детальну інформацію щодо забезпечення засобами реабілітації можна отримати за телефоном управління (06153) 3 56 16.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27.03.2019 № 309 “Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення реабілітації дітей з інвалідністю”, починаючи з 2019 року запроваджено новий механізм проведення заходів з реабілітації дітей з інвалідністю.

Бюджетні кошти спрямовуються закладам охорони здоров’я, реабілітаційним установам, підприємствам, закладам, незалежно від форми власності, які мають ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики, на відшкодування вартості реабілітаційних заходів для дітей. Перелік реабілітаційних установ, закладів охорони здоров’я формується Фондом соціального захисту інвалідів (далі - Фонд) та розміщується на веб-сторінці Фонду ispf.gov.ua у розділі „Реабілітація дітей”, „Перелік реабілітаційний установ”. У 2020 році на вказані цілі виділено 183,3 тис. грн., реабілітацію пройшли 10 дітей з інвалідністю.

Постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2007 № 80 “Про затвердження Порядку надання окремих категоріям осіб послуг із комплексної реабілітації (абілітації)” передбачена комплексна реабілітація осіб з інвалідністю, яку у 2020 році пройшла 141 особа, а саме:

- 45 осіб з інвалідністю - в комунальній установі “Запорізькій обласний центр комплексної реабілітації осіб з інвалідністю” Запорізької обласної ради;

- 95 дітей з інвалідністю - в комунальній установі “Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю” Бердянської міської ради;

- 1 дитина з інвалідністю - в комунальному закладі “Запорізький обласний центр комплексної реабілітації дітей з інвалідністю” Запорізької обласної ради.

Направлення для проходження реабілітації здійснює управління на підставі заяви та рекомендацій індивідуальної програми реабілітації. Більш детальну інформацію можна отримати в управлінні за телефоном: (06153) 3 61 64.

 

Заходи щодо підтримки осіб з інвалідністю передбачені також за рахунок бюджету Бердянської територіальної громади відповідно до затверджених міською радою програм.

Так, Програмою соціального захисту на 2018-2021 роки передбачена виплата матеріальної допомоги особам з інвалідністю 1 та 2 груп, які мають дохід менше двох прожиткових мінімумів, та дітям з інвалідністю, у розмірі 200 грн. одноразово.

Списки осіб з інвалідністю 1 та 2 груп та дітей з інвалідністю на даний час готуються до виплати, загальна сума, яка була виділена з міського бюджету, майже 467,0 тис. грн. Виплата буде проведена до кінця року за місцем отримання пенсії через поштові відділення або банківські установи.

Відповідно до вищевказаної Програми:

- 28 дітей з інвалідністю, що пересуваються за допомогою крісел-колісних, отримали подарунки до Дня захисту дітей;

- 27 дітей з інвалідністю отримали одноразову допомогу на стаціонарне лікування за клопотанням лікарсько-консультативної комісії;

- 14 осіб з інвалідністю із захворюванням хребта I та II груп щоквартально отримують допомогу у розмірі 300 грн. на лікування та засоби по догляду;

- 348 осіб отримують щомісяця компенсацію фізичним особам, які надають соціальні послуги особам з інвалідністю, на загальну суму 498,7 тис. грн.

Загальна сума виділених коштів за вищепереліченими заходами становить 833,0 тис. грн.

Фінансова підтримка надається також громадським організаціям. На фінансування Програми надання фінансової підтримки громадським організаціям ветеранів та осіб з інвалідністю, діяльність яких має соціальну спрямованість, у 2020 році з бюджету Бердянської територіальної громади виділено 224,35 тис. грн.

 

Однією з важливих складових соціального захисту осіб з інвалідністю є соціальне обслуговування, яке здійснюється шляхом надання соціальних послуг.

В місті працюють установи, які надають соціальні послуги особам з інвалідністю, що потрапили у складні життєві обставини, або мають найвищий ризик потрапляння в такі обставини. Це комунальна установа “Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)” Бердянської міської ради (далі - Територіальний центр) та Бердянський міський центр соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді (далі - Центр соціальних служб).

На обліку в Територіальному центрі перебуває 560 осіб з інвалідністю. З них:

- 226 осіб отримують послуги у відділенні соціальної допомоги вдома (приготування їжі, прибирання житла, придбання продуктів харчування та ліків, сплата за комунальні послуги, оформлення субсидії та інше);

- 88 осіб отримують послугу соціальної адаптації у відділенні денного перебування (відвідують різні гуртки, клуби за інтересами);

- 246 осіб отримують послугу натуральної допомоги у відділенні адресної грошової та натуральної допомоги.

Для отримання вищевказаних послуг необхідно звернутись до управління, телефон для довідок (06153) 3 61 64.

Звертаємо увагу, що для економії часу на прийом до спеціалістів управління в зручний час можна записатись за допомогою офіційного сайту Бердянської міської ради в розділі “Соціальний захист та пільги” на сторінці “Управління праці та соціального захисту населення” вибрати пункт “Електронна черга”.

День людей з інвалідністю