Бердянська міська рада - офіційний сайт

У Бердянську для підприємців І та ІІ групи на два місяці встановлено ставку єдиного податку в розмірі 0%

На 88-й позачерговій сесії Бердянської міської ради VІІ скликання депутати розглянули та підтримали ініціативу свого колеги Олександра Свідла щодо підтримки фізичних осіб-підприємців в період введення карантину вихідного дня.

Впевнений, що місцева влада не повинна залишатися у стороні від процесів, що відбуваються. І ми зобов’язані підставити плече підтримки нашим мешканцям-підприємцям, кількість яких зменшується. Залишилося їх трохи більше 5 тисяч, — відзначив депутат міської ради Олександр Свідло. — Ми пропонуємо на період з 01 листопада по 31 грудня 2020 року першу та другу групи платників єдиного податку звільнити на 100% від сплати єдиного податку. Я думаю, що це не вирішить усіх проблем наших суб’єктів підприємницької діяльності, але буде гарною підтримкою з нашого боку.

І група платників єдиного податку — це 553 підприємця, які сплачують 210 грн на місяць. ІІ група — це 1967 підприємців, які у середньому сплачують 940 грн на місяць єдиного податку. Тобто за два місяці суб’єкти господарювання будуть звільнені від сплати податку на суму 3 млн 633 тис грн.

Депутати одноголосно підтримали таку ініціативу. І на період з 01 листопада 2020 року по 31 грудня 2020 року для першої та другої групи платників єдиного податку встановлено ставку у 0% розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) періоду.

Депутат міської ради Віктор Цуканов поцікавився наскільки місцевий бізнес, який здає в оренду площини, відреагував на звернення міського голови підтримати бердянців. Та надав протокольне доручення оприлюднити інформацію яким суб’єктам підприємницької діяльності були направлені листи від виконавчого комітету з проханням відреагувати на ситуацію та зменшити орендну плату, та хто і як відреагував та пішов назустріч. Адже місто іде назустріч, місцевий бюджет недоотримує надходження з податків, а бізнес не хоче підтримати підприємців.

Депутат міської ради Євген Георгієв також запропонував створити при Бердянській міській раді комісію або координаційну раду, де можна буде оперативно та регулярно зустрічатися та спілкуватися з підприємцями, а також допомагати вирішувати нагальні питання.

У Бердянську для підприємців І та ІІ групи на два місяці встановлено ставку єдиного податку в розмірі 0%