Бердянська міська рада - офіційний сайт

Наслідки «тіньової заробітної плати»

Кожен громадянин України має невід’ємне конституційне право – отримання заробітної плати за виконані роботи. Від її розміру залежить, по-перше, рівень життя робітника, по-друге, рівень його соціальної захищеності.
У сьогоденному житті, прагнучи якнайшвидшого збагачення, роботодавці не думають про майбутнє своїх працівників. Зараз вже нікого не дивує той факт, що «в тіні» перебуває значна кількість зарплат українців. Ціна виплат «в конверті» при цьому чимала, таким чином, влаштовуючись на роботу, людина має усвідомлювати, що якщо зарплату виплачують «у конверті», це означає, що:
- роботодавець, швидше за все, не укладе трудовий договір;
- роботодавець не здійснить відрахування з неофіційної зарплати до пенсійного фонду, не буде здійснювати відрахування до фонду соціального страхування, що в свою чергу призведе до таких негативних наслідків:
- можливе недоотримання гарантованого розміру заробітної плати (у тому числі розміру тарифної ставки або посадового окладу працівника, доплати, надбавки і заохочувальних виплат);
- відсутність соціальних гарантій, передбачених для працівника законом, а саме утиск права:
- на відпустку, у тому числі додаткову і без збереження зарплати, відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами;
- на оплату лікарняного листа;
- на достроковий вихід на пенсію (якщо робота пов’язана зі шкідливими умовами праці);
- на скорочений робочий день, тиждень;
- на вихідний і святковий день;
- не залучатися до понаднормових робіт без бажання робітника;
- на охорону праці;
- на соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві і професійних захворювань;
- на гарантії за колективним договором;
Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Бердянську Запорізької області звертається до кожного громадянина, який вступає у трудові відносини з роботодавцями – слід трудові відносини оформляти за порядком, встановленим законодавством, щоб потім не виникали питання, як змусити працедавця відшкодувати Вам витрати понесені на лікування або виплатити кошти за певну виконану роботу. Будьте обачними і не ставте себе поза межі закону, погоджуючись на отримання заробітної плати у конвертах. Пора навчитися захищати свої інтереси і не бути байдужим до свого майбутнього.

Наслідки «тіньової заробітної плати»