Бердянська міська рада - офіційний сайт

Засоби індивідуального захисту

Дуже важливим елементом в системі охорони праці є засоби індивідуального захисту (ЗІЗ), які використовуються робітниками не тільки на виробництві, але і в побуті. Таким чином, ЗІЗ представляють собою найбільш важливу деталь в ланцюжку досягнення максимальної ефективності праці на виробництві. Засіб індивідуального захисту – будь-яке спорядження чи обладнання, що використовується для носіння працівником і для запобігання впливу однієї чи кількох видів небезпеки на життя або здоров'я. ЗІЗ необхідні, якщо робота пов'язана з будь-яким виробництвом, будівництвом, монтажем, ремонтом та інше. Щоб виробничий процес проходив безпечно, потрібно захищати працівника повністю і комплексно.

 Основними видами ЗІЗ є:

засоби, необхідні для захисту голови і обличчя – каски, щитки, маски зварювальника, шапки;

 засоби індивідуального захисту, які служать для захисту рук – це різні рукавиці;

 засоби, що служать для захисту органів дихання від впливу шкідливих речовин, що витають у повітрі в умовах виробництва – це різні респіратори, протигази, напівмаски;

 засоби захисту органів зору – маски та окуляри;

 засоби захисту органів слуху – протишумові навушники;

 засоби захисту від падіння – кігті, запобіжні пояси, лази універсальні;

 засоби захисту від дії електричного струму – діелектричні рукавички, калоші, боти, килимки.

 Основним нормативно-правовим актом щодо забезпечення ЗІЗ є Положення про порядок забезпечення працівників спеціальним одягом, спеціальним взуттям та іншими засобами індивідуального захисту затверджене наказом Держгірпромнагляду від 24.03.2008 N 53 (НПАОП 0.00-4.01-08). Згідно Положення видаються ЗІЗ, передбачені в нормативно-правових актах з охорони праці за нормами безплатної видачі працівникам спеціального одягу, спеціального взуття та інших засобів індивідуального захисту. Необхідні норми безплатної видачі ЗІЗ містяться в Покажчику нормативно-правових актів з питань охорони праці.

Засоби індивідуального захисту